Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

końcówka mocy (czy ta jest dobra)

07 Lip 2010 22:28 1581 17
  • Poziom 13  
    Witam. Mam pytanie: Otóż czy opłaca się kupić tą końcówkę mocy:http://allegro.pl/item1106816083_potezna_koncowka_mocy_sharp_7700_mega_bass_okazja.html
    (chodzi mi głównie o moc, czy naprawdę ma ona 2*200 watt rms?)
  • Poziom 34  
    Nie, ona ma 120 wat. Ale za ten pieniądz i tak nic innego tej mocy nie dostaniesz.
  • Poziom 13  
    ona ma jeszcze z tyłu 4 wejścia, i 2 wejścia, to na tych 4 wejściach ile ona ma watt?
  • Poziom 25  
    To nie są wyjścia tylko wyjścia.
    Ma 2x120W jak podłączysz pod wszystkie wyjścia ileś tam głośników to moc rozłoży się na każdy.

A do czego ta końcówka ma być użytkowana?
  • Poziom 34  
    I przy okazji spali końcówkę gdyż nie jest przystosowana do pracy na 4 ohm (no chyba że podepnie kolumny 16ohm, w co wątpię).
  • Poziom 13  
    a możecie polecić mi jakąś końcówkę, która ma 2*200 watt rms, i na 8 ohm. (tak w granicach 200-300zł) Ma ona służyć do nagłaśniania dyskotek.
  • Poziom 15  
    Jeżeli ma być nowa i dobra to raczej nieosiągalne. Zawsze możesz kupić shit, który będzie miał zawyżoną moc i rozpadnie się po paru imprezach, a jego jedyną zaletą będzie niska cena. Zastanów się czy lepiej zaryzykować i płacić dwa razy, czy może poczekać i dołożyć do sprzętu z wyższej półki.
    pozdrawiam ;)
  • Poziom 25  
    A więc ta końcówka na imprezy się nie nadaje. Nie jest przystosowana do takich warunków czego powodem jest brak chłodzenia aktywnego. Poza tym tam siedzi tylko STK.

A do końcówek mocy to czasami na allegro można wyrwać końcówki firmy Elmuz,Elestra,Unitra w bardzo przystępnej cenie.

Sam kiedyś wyrwałem Elmuza 2158M 2x150W/8ohm za 177,50zł i przegrał u mnie już kilka imprez.
  • Poziom 25  
    generalnie pewnie to nic specjalnego, bo też marka kiepska ale zobacz aukcje (numer 1096421405)
    Popros sprzedawce o zdjęcie ze środka to będzie mniej więcej wiadomo co to jest
  • Poziom 13  
    A więc możecie mi poszukać końcówki na allegro (ja w tym za dobry nie jestem) ale tak jak wymieniłem 2*200 watt przy 8 ohm (ale taką najtańszą)

Dodano po 2 [minuty]:

A co do kolegi (postiga): końcówka ma mieć 2*200 watt przy 8 ohm ;P

Dodano po 9 [minuty]:

a i jeszcze jedno. Na dyskoteki radzicie 4ohm czy 8 ohm ? (bo ja myślę że 8 ohm jest lepsze)
  • Poziom 25  
    To w zależności jakie masz głośniki. Z impedancją to nie jest jak z mocą czym więcej tym lepiej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    tak. kolumny już mam. http://stx.pl/pa-600-8-fr.html . i nie wiem jaką moc dać na wzmacniacz (200,300,400 watt) Doradzicie jakiś wzmacniacz? (ale nie cenę np: 3.000 itp-w miarę tani)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Najlepszy wzmacniacz do tych głośników będzie (prawdziwe!) 2x300W/8OHM.

A ile masz pieniążków na ten cel? - a poza tym to kolega przedmówca ma rację.
  • Poziom 13  
    pieniędzy będę miał tyle, ile będzie kosztować końcówka (ale najlepiej by było, gdyby był jak najtańszy)
  • Poziom 15  
    Witam.
    Do tych kolumn T.amp e800, a najlepiej ta1050.
    pozdrawiam ;)
  • Poziom 13  
    dzięki, właśnie o takie coś mi chodziło. Dzięki. Pozdrawiam ;P