Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delphi jak zrobić plik exe

woron036 07 Lip 2010 22:54 3597 5
  • #1 07 Lip 2010 22:54
    woron036
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Zaczynam zabawę z Delphi i korzystam z Broland Delphi 7. Aktualnie produkuje z strony spryciarze.pl program logowanie. W Brolandzie działa wyśmienicie. A teraz moje pytanie jak to zrobić aby odpalił się ten program bez Brolanda w czystym windows tak jak standardowy program. I przepraszam jak nie ten dział.

1 5
  • Pomocny post
    #2 07 Lip 2010 23:17
    przemo_wielki
    Poziom 23  

W folderze z plikami źródłowymi projektu jest plik wynikowy .exe

1
  • Pomocny post
    #3 07 Lip 2010 23:25
    livex21
    Poziom 22  

Wchodzisz w menu Project / Options.

Zakładka: Packages i zaznaczasz: Build with runtime packages.

Pozdrawiam!

0
  • #4 07 Lip 2010 23:36
    woron036
    Poziom 9  

Dzięki wielkie za wszystko

0
  • #5 08 Lip 2010 10:37
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

livex21 napisał:
    Wchodzisz w menu Project / Options.
    Zakładka: Packages i zaznaczasz: Build with runtime packages.
    Pozdrawiam!

Przepraszam że się wtrącę, ale zaznaczanie tej opcji, zwłaszcza u początkującego programisty jest błędem. No chyba, że program ma być uruchamiany tylko na jednym komputerze, na którym program był pisany/kompilowany.
    Załączenie tej opcji powoduje kompilację bez dodawania do pliku exe wszystkich bibliotek niezbędnych do uruchomienia programu. Nie jest to problemem, jeżeli program będzie uruchamiany na komputerze gdzie jest zainstalowane Delphi (wszystkie bibliotek znajdują się w systemie), ale w przypadku gdy chcemy program przenieść na inny komputer, może to nastręczyć wiele problemów.
    Sugeruję na początek pozostawić tę opcję w spokoju. Gdy dojdziesz do wprawy, to znaczy gdy będziesz dokładnie wiedział jakie biblioteki wykorzystujesz, gdzie się one znajdują i jak je przenieść na inny komputer, wtedy "proszę bardzo".

0
  • #6 08 Lip 2010 13:51
    livex21
    Poziom 22  

Racja, moja pomyłka. Oczywiście chciałem napisać ''odznaczasz''.

Pozdrawiam!

0