Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny ok 1200 zł z przyzwoitym brzeminiem.

Brzydal18 07 Lip 2010 23:15 1320 10
  • #1 07 Lip 2010 23:15
    Brzydal18
    Poziom 12  

Witam.
    Przepraszam za kolejny podobny temat. Na wcześniejszych zatytułowanych podobnie nie udało mi sie znaleźć odpowiedzi.
    Problem dotyczny sprzętu audio do domu. Chciałbym kupić coś co ładnie zagra cicho ale też czasem będzie potrafiło się zatłuc na domowej imprezie - standard.
    Ogólnie chyba głośników marki Tonsil Altus miałem lub słyszałem wszystkie modele łącznie ze starymi eksportowymi Dynamic Speaker (altus z kopułką zamiast tuby). Ostatnimi jakie miałem to Altusy 300. Pozbyłem się ich rok temu ze wzgledu na nadmierny ból uszów i głowy. Ogólnie nic przyjemnego. Przez rok membrana w uszach mi się troszke zregenerowała i teraz znów coś szukam :D
    Myślę poważnie o kolumnach Tonsil Voyager.. wiele jest pochlebnych recenzji na ich temat. Nie jestem jakoś szczególnie przywiązany do marki Tonsil. Poprostu pierwsza myśl.
    Jeżeli Voyagery brzmią podobnie jak altusy to odrazu napiszcie. Szkoda uszów.
    Może jakieś inne propozycje? Bardzo proszę o porade. Pozdrawiam.

0 10
  • #2 08 Lip 2010 12:19
    dues
    Poziom 28  

Tonsil SIesta, Maestro II 180, STX mx-140...tylko w jakim pomieszczeniu ma to zagrać i czego słuchasz?

0
  • #3 08 Lip 2010 12:27
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nowe, czy mogą być używane? A może zechciał byś pobawić się w stolarza i przylutować kilka kabelków? Jest wiele dobrych projektów. Nic tylko dokładnie skopiować. :idea:

0
  • #4 08 Lip 2010 17:24
    TheMuzyk
    Poziom 10  

STXy 180 x2 = 600 zł

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli nie masz napędu do podanych kolumn przeze mnie to polecam pmx-6s

0
  • #5 08 Lip 2010 22:07
    Brzydal18
    Poziom 12  

Dzięki wielkie za zainteresowanie

No sam kombinował nic nie będe bo po pierwsze niemam doświadczenia, czasu itd.
    Po drugie uważam, że jeżeli kolumna jest przyzwoitej firmy to napewno szereg ludzi kształconych w tym kierunku i z olbrzymim doswiadczeniem nad nią pracował i ciężko amatorowi będzie złożyć coś równie dobrego. Oczywiście mam nadzieje, że nikogo tutaj nie obraże bo nie oto chodzi.. Np jeżeli chodzi o stare Altusy lub inne kolumny w podeszłym wieku to sa konstrukcje mocno przestarzałe i napewno można coś lepszego złożyć samemu. Zdaje sobie sprawę, że takie kolumny mogą naprawde grać bardzo dobrze i być udanym projektem. Domyślam się również, ze sprawia to wiele frajdy. Jednak sory ale Do It Yourself odpada. :) Licze że nie zostane zjedzony tutaj za tą wypowiedź. Jeżeli składacie takie kolumny to wiecie dokładnie co i jak... jaki materiał, wygluszenie głosniki itd Ja nawet z gotowym projektem niemam szans na zrobienie czegos fajnego.. a już napewno cierpliwości żeby ładnie wykończyc.

Niema znaczenia w jakim pomieszczeniu słuchał tego będe... Hala duża to nie będzie. Chodzi mi o zestaw w miare uniwersalny do domu. Jeżeli chodzi o muzykę to również ciężko sprecyzować konkretny styl czy gatunek. Ładnie mają grać na codzień, a mile widziane żeby czasem również hukły na imprezce.

Jasne że mogą być używane. Wiem, że nieraz za tą samą kasę można mieć sprzęt klasę wyższy.. oczywiście jak nie będzie bardzo zniszczony.

Napędu jeszcze niema. Miałem końcówke mocy i preampa Yamahy (M-40 i C-40) Teraz pewnie też będzie co coś tej firmy o mocy w granicach 80W na kanał RMS przy 8Ω. Taki wzmacniacz planowałem pod Voyagery oczywiście.. One mają zdaje sie 91dB efektywnosci więc powinno być ok w domu. Myślę, że koło 5 stówek coś takiego znajde.
    A co o tych nieszczęsnych Voyagerach myślicie? Autentycznie prawdą jest że muszą być mocno odsunięte od ściany bo inaczej grają do niczego? Przyznaje, że troche sie na nie napaliłem :D

0
  • #6 09 Lip 2010 13:14
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Brzydal18 napisał:

Niema znaczenia w jakim pomieszczeniu słuchał tego będę...

Uwierz mi, wymiary pomieszczenia mają znaczenie. :idea:

0
  • #7 09 Lip 2010 21:18
    Brzydal18
    Poziom 12  

haha ja wiem że maja znaczenie ehhh wiedziałem że tak się skonczy... Ale ok.. więc tak:

W poniedziałki będe słuchał w swoim 12 metrowym pokoiku na poddaszu - sciany w drewnie. We wtorki i środy w salonie 40 metrów na podłodze dywan. W czwartek robie impreze w jadalni 22 metry puste ściany i parkiet. W piatek kolumny odpoczywaja. A w sobote wystawiam na balkon żeby powkurzać sąsiada który przyjezdża na weekendy. Pasuje żeby sie sprawdziły.
    Nie jestem jakimś audiofilem i nie bede sie spuszczał, że usłysze jakiś dźwięk w głośniku którego inni nie słyszą. Poprostu chciałem w miare solidne głośniki i tyle. i oto mi chodzi od początku do końca :)
    Nie wkurzajcie sie bo wiem, że każdy chce pomóc, ale być może też ktoś zwrócił uwagę, że na tym forum pojawia się tendencja czepiania sie słówek i pisania komuś jakim jest debilem na zasadzie "ale z Ciebie amator, ja wiem i Ci muszę uświadomic jaki głupi jesteś"
    Ja jestem takim troche można by rzec laikiem. Ale jakieś pojęcie blade mam. Pytam o radę bo niechce kupic dziadostwa. Odpowie mi ktoś o te Voyagery?

0
  • #8 09 Lip 2010 23:17
    Marios221
    Poziom 20  

To tak małego pokoju to tylko monitory a jak kolega wyżej napisał wymiary pokoju maja bardzo duże znaczenie jedno słowo Akustyka!!

0
  • #9 10 Lip 2010 15:52
    Brzydal18
    Poziom 12  

Panowie pytanie brzmi nie czym nagłośnie pokój, tylko jakie kolumny kupic i czy te które mam w planach są w miare dobre :) Uwieżcie mi że ustawie je w takim miejscu w domu że będą ładnie grac

0
  • #10 10 Lip 2010 18:23
    Plusssz
    Poziom 13  

Co do voyagerów to zależy jaki model planujesz kupić.Voyager 200 czy 350?Jeśli do imprez to tylko 350-tki, nadają się do dużych pomieszczeń,sporo basu a i sąsiada wkurzysz.

0
  • #11 13 Lip 2010 10:10
    euzebiusz
    Poziom 10  

polecam Dali concept6, zgrabne podłogówki z dobrym basem, z Yamahą grają ładnie sam testowałem

0