Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja tv/sat do 3 odbiorników.

sancho80 08 Lip 2010 09:35 2719 5
  • #1 08 Lip 2010 09:35
    sancho80
    Poziom 8  

witam,

mam w mieszkaniu gniazdko z 3 rodzajami sygnalu : telewizja naziemna, satelitarna z hot birda i radio.
    wedlug dewelopera po podlaczeniu dekodera pod gniazdko satelity powinnienem miec mozliwosc ogladania cyfry.
    chcialbym te sygnaly podzielic na 3 telewizory, jakich urzadzen uzyc?
    czy ktos moglby mi podpowiedziec jakims schematem?

Regulamin p.8.2, p.15. Proszę poprawić niechlujną pisownię. [Pablo]

0 5
  • #2 08 Lip 2010 09:40
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Znaczy ze z gniazdka masz bezpośrednio kabel do konwertera ? Jeśli jest inaczej to koleś Ci bajek naopowiadał :)

0
  • #3 08 Lip 2010 09:42
    jacekko0
    Poziom 31  

Proszę bardzo schemat instalacji.
    Instalacja tv/sat do 3 odbiorników.

1
  • #4 08 Lip 2010 12:03
    sancho80
    Poziom 8  

jak jest podlaczone to nie wiem, przypuszczam ze jest tam pewnie ustawiona antena bezposrednio na hotbirda a sygnal z niej podprowadzony pod mieszkanie..ponoc mam tylko podpiac dekoder i ma dzialac..nie wiem jak to sie ma do rzeczywistosci...

Moderator już raz upomniał Ciebie w myśl regulaminu.
    Jeżeli nie poprawisz wpisów to temat poleci do KOSZA, żeby nie było niejasności. [SP5ANJ]
    Wypis z regulaminu :
    15. Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.

0
  • #5 08 Lip 2010 13:00
    tobbit
    Poziom 19  

Sygnału SAT nie można podzielić sobie ot tak za pomocą np. rozgałęźnika. Jeśli tak zrobisz masz gwarantowane uszkodzenie konwertera i prawdopodobnie dekoderów. Jest możliwość puszczenia dwóch sygnałów w jednym kablu ale jest to trochę droga zabawa(Szukaj pod hasłem TWINSENDER) Więc jeśli w mieszkaniu masz tylko jedno gniazdko, a 3 dekodery sat i na każdym chciałbyś oglądać TV, to tak się nie da. Do każdego tunera MUSI być OSOBNY kabel(niekiedy dwa w przypadku dekoderów PVR)
    Pozdrawiam
    tobbit

0
  • #6 09 Lip 2010 00:01
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

bestler napisał:
    Znaczy ze z gniazdka masz bezpośrednio kabel do konwertera ? Jeśli jest inaczej to koleś Ci bajek naopowiadał :)

Nie do konwertera tylko to jest instalacja i po drodze jest multiswich a może i kaskada.
    I bajek tu nie ma!

Dodano po 4 [minuty]:

sancho80 napisał:

chcialbym te sygnaly podzielic na 3 telewizory,

Sygnał TV naziemnej możesz podzielić z samego gniazda.
    Sygnał z SAT niestety tylko tak jak jest.
    Masz jeszcze taką możliwość jak wolne jest wyjście z multiswicha to dodatkowy kabelek do docelowego miejsca.

0