Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Omega B 2.5 v6 170km benzyna manual Opinie.

dami14dc 08 Lip 2010 10:07 6238 2
  • #1 08 Lip 2010 10:07
    dami14dc
    Poziom 11  

Witam wszystkich tak jak w temacie interesują mnie wasze opinie na temat tego właśnie modelu omegi. Czy to samochód awaryjny? Ile pali? Czy dobrze znosi gaz? Jakie przebiegi wytrzymuje? Najczęstsze wady? I tak dalej ;)

0 2
  • #2 08 Lip 2010 17:57
    kamil907
    Poziom 28  

Miałem okazję jechać tym autem i wrażenia bardzo dobre. Silnik dosyć dynamiczny jak na tak duże auto, z tego co wiem to nie ma problemów z gazem. A z awaryjnością to różnie, podobno pierwsze roczniki produkcji były dosyć awaryjne, później już się poprawiło, ale musiał byś poczytać dokładniej na forach Omegi.

0
  • #3 14 Lip 2010 20:07
    gobo
    Poziom 17  

Bardzo wygodny samochód, dobra jednostka jeśli się o nią dba. Gaz - tylko sekwencja ze względu na długie doloty. Chociaż ja miałem II gen. i było OK.
    Typowe usterki to cieknące pokrywy zaworów oraz nagminnie łączniki stabilizatorów oraz tuleje wahacza. Szczególnie dają znać przy szerokich kapciach.
    Auto typowo trasowe, wyprzedzanie - bajka, hamulce też OK. Ja sprzedałem po dwóch latach eksploatacji i kupiłem 3.0. Podobne koszty utrzymania a wrażenia z jazdy dużo lepsze. Dobrze się sprawdza ASB.

0