logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zmywarka Whirpool ADP 266 nie grzeje

koczis_ws 08 Lip 2010 10:26 9728 6
REKLAMA
  • #1 8272970
    koczis_ws
    Poziom 27  
    Witam,
    Jest to dość stara zmywarka (ok. 15 lat) ale działała cały czas bardzo dobrze.
    Niestety zaczęło się. Problem polega na tym, że niezależnie od programu programator zatrzymuje się w dwóch punktach: na poczętku programu po pobraniu wody i pastylki i potem na końcu płukania. Jak się przekręci pokrętło o jeden ząbek to idzie dalej.
    Nie grzeje wody a cała reszta działa .
    Na początku sprawdziłem termostaty i okazało się, że ten na 55 stopni jest cały czas zwarty. Zasymulowałem go wyłącznikiem ale nie dało to żadnej zmiany.
    Grzałka i przekaźnik są ok. Sprawdziłem działanie odpinając przewody idące na cewkę przekaźnika od programatora i podpinając je bezpośrednio do prądu i jest ok.
    Czy ktoś ma wiedzę na ten temat. Poszukuję również schematów tej zmywarki. Niestety wyszukiwarka nie pomogła.
    Dane :
    Zmywarka Whirpool silent turbo ADP 266 nr serwisowy: 85 42 266 02210

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc
  • REKLAMA
  • #2 8275908
    sujka5
    Poziom 26  
    poszukaj tam jeszcze jakiegoś termostatu (z resetem) o ile się nie mylę to były tam 2 termostaty i jeden ogranicznik z resetem..
    ps. te zmywarki się prawie w ogóle nie psuły
  • REKLAMA
  • #3 8275912
    koczis_ws
    Poziom 27  
    W sumie są 3 termostaty na jednej płytce (40 , 55 , 65) i 1 z resetem, ale on jest wpięty szeregowo z grzałką a jak napisałem obwód grzałki od programatora poprzez przekażnik , grzałkę aż do zacisków zasilania są w porządku.
    A tak przy okazji ten uszkodzony termostat zidentyfikowałem drogą dedukcji przez pomiar temperatury przełączania wszystkich trzech bo niestety w serwisie w/g oznaczeń na obudowie termostatu nie byli w stanie określić jaki to jest ;)
  • REKLAMA
  • #4 8307353
    koczis_ws
    Poziom 27  
    Problem ze zmywarką niestety występuje nadal, ale z drobną zmianą. Po uruchomieniu programu nr 3 nagle okazało się, że grzałka grzeje :) . No ale niestety nawt po wymianie termostatu nadal blokuje się programator. I teraz mam pytanie.
    Ponieważ podejrzewam uszkodzenie programatora to chciałbym się dowiedzieć jak on działa. A w szczególności jak przebiega proces odblokowania po osiągnięciu temperatury.
    Może ktoś ma na zbyciu taki programator za przystępną cenę bo zakup nowego mija się z celem, lepiej kupić nową zmywarkę :(
    Pozdrawiam
  • #5 8359431
    Trull
    Poziom 28  
    Procedura pracy jest bardzo prosta po osiągnięciu zadanej temperatury termostat załącza silnik krokowy programatora i program "idzie" dalej. Możesz mieć upalone styki na programatorze ale w większości przypadków te programatory są naprawialne.
  • REKLAMA
  • #7 11483276
    djflix
    Poziom 11  
    Temat sprzed 2 lat, ale odświeżę:

    Mam bardzo podobne objawy.

    Sprawdź presostat, bo chyba tak się on nazywa (choć czasem piszą hydrostat/presostat). W każdym razie okrągłe urządzenie średnicy około 6 cm z trzema wsuwkami na przewody (u mnie wykorzystane tylko dwie) i wężykiem śr ok 18 mm idącym od pompy wody. U mnie był zatkany syfem wężyk i wlot do presostatu, na chłopski rozum wnioskuję że nie wyczuwał ciśnienia. Wyczyściłem i zrobił 3 czy 4 cykle bez problemu, nie zatrzymał się nigdzie.
    Natomiast wczoraj pod koniec cyklu znowu się zatrzymał i wyrzucił termik grzałki. Kombinuję teraz z regulacją, odkręciłem śrubę regulacyjną o 1 obrót, zobaczę co będzie.
REKLAMA