Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowy pilot do alarmu Xsafe01 DDS-problem

08 Lip 2010 10:48 2538 6
  • Poziom 10  
    Mam problem z wprogramowaniem dodatkowego pilota do tej centrali alarmowej
    Postępuję wg instrukcji (instrukcja w załączniku, może się komuś przyda) tj.
    1. Włączyć zapłon
    2. Rozbroić (wyłączyć) funkcję DFBS (nacisnąć ukryty przycisk tak jak podczas uruchomiania pojazdu).
    3. Trzymając ukryty wyłącznik nacisnąć 5 razy przycisk UNLOCK na pilocie.
    4a. Dioda LED mignie 1 raz – wcisnąć przycisk UNLOCK na pilocie ponownie, co spowoduje wejście w tryb programowania funkcji - programatorem systemów QY- potwierdzone 1 sygnałem dźwiękowym syreny .
    4b. Dioda LED mignie 2 raz - wcisnąć przycisk UNLOCK na pilocie ponownie, co spowoduje wejście w tryb programowania pilotów lub bezobsługowych pilotów funkcji DFBS* (aby drugi raz mignęła trzeba cały czas trzymać ukryty przycisk).
    5.Wejście w tryb programowania jest potwierdzone 1 sygnałem mini głośniczka.

Po wykonaniu tej procedury trzymając ukryty przycisk naciskam klawisz pilota, który chcę dołożyć - rozlega się 1 dość długi dźwięk głośniczka oraz jednokrotnie migają kierunkowskazy. Następnie wyłączam zapłon.

Niestety tym sposobem nie udało mi się wprogramować pilota (próbowałem z trzymaniem i nietrzymaniem ukrytego przycisku (po pkt 5)) kombinowałem różnie - bez rezultatu.

Może Ktoś z forum opisze dokładnie jak wprogramować pilota.
    Dodam, że alarm znajduje się w Toyocie Corolli.
    Pozdrawiam Jacek
    Załączniki:
  • OptexOptex

• Poziom 27  
    2a.Włączyć tryb serwisowy funkcji DFBS - nie ma tego w instrukcji
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Po konsultacji z z firmą ETS-Polska (bardzo dziękuję za zrozumienie problemu i bezinteresowną pomoc) dowiedziałem się, że po wykonaniu pkt5 należy puścić ukryty przycisk oraz wyłączyć zapłon i wtedy można programować do 5 pilotów.
    Niestety żaden sposób nie działa. Naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku na dodatkowym pilocie powoduje wyjście z programowania (alarm wydaje dość długi dźwięk i migają jednokrotnie kierunkowskazy).
    Może jeszcze jakieś sugestie.
    Pozdrawiam paclaw

• Poziom 27  
    A na pewno masz pilota do X-Safe? Takie objawy są wtedy jeżeli próbujesz wkodować innego pilota
  • Poziom 10  
    Pojazd niedawno kupiłem. Jeden pilot jest zintegrowany z kluczykiem (wszystko działa), drugi osobno-nie działa więc pomyślałem, że trzeba go dołączyć do systemu alarmowego.
    Zdjęcie pilota
    Dodatkowy pilot do alarmu Xsafe01 DDS-problem
    Pilot elektrycznie działa na pewno-miga dioda podczas naciskania klawiszy poza tym centralka natychmiast wychodzi z trybu programowania po naciśnięciu dowolnego klawisza w pilocie.
    Jak sprawdzić czy pilot jest od tej centralki (na jakim układzie powinien być zrobiony)?
    Ewentualnie gdzie można kupić pilota współpracującego z tą centralką?
    Pozdrawiam paclaw

• Poziom 27  
    Sam tego nie sprawdzisz, obudowa zgadza się, wyślij do ETS-u, to sprawdzą, w tej obudowie było kilka pilotów, różnią się kodem producenta, sprawdź jeszcze, czy z centralki wychodzi antenka, były centralki bez "radia"
  • Poziom 10  
    Nie bardzo wiem gdzie tej centralki szukać ale oczywiście spróbuję.
    Na razie dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.