Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stare kolumny 6 ohm, jaka (mini)wieża?

Lukasz Cholewa 08 Jul 2010 11:08 2068 4
    Lukasz Cholewa
    Level 10  
    Witam,

Od wielu lat mam miniwieżę Sony CMT CP1. Od samego początku jestem z niej niezadowolony, nie będę wymieniał jej wad. Dość na tym, że ostatecznie zepsuł się jej potencjometr głośności i jest to doskonały pretekst żeby kupić coś nowego.

Z drugiej strony nie chcę wydać zbyt dużo pieniędzy, a kolumny są dla mnie wystarczająco dobre, więc pomyślałem tylko o kupnie jakiejś używanej wieży albo miniwieży, żeby nie wydać za dużo pieniędzy.

I teraz pytanie: jak się za to zabrać, czego szukać? Na co zwrócić uwagę? W grę wchodzi zarówno miniwieża (jedno pudło), jak i wieża segmentowa (czy to ma sens dla takich małych głośniczków?), zmieniarka CD nie jest konieczna.
    Fajnie byłoby mieć odtwarzanie mp3, wejście USB ułatwiłoby sprawę.

I czy to ma w ogóle sens, czy nie wywalić kolumn też na śmietnik, dołożyć i kupić coś lepszego? Tylko po co, jeśli jakość dźwięku mnie zadowala (choć z drugiej strony nie chodziłem słuchać nigdzie żeby przekonać się, że może być lepiej) a nie mam komu szpanować?

Typ kolumn SS-CCP1, 6 ohm. moc chyba 25 wat, wysokość około 25 cm.

Pozdrawiam
    Pablo1964
    Moderator
    Lukasz Cholewa wrote:
    I czy to ma w ogóle sens, czy nie wywalić kolumn też na śmietnik, dołożyć i kupić coś lepszego? Tylko po co, jeśli jakość dźwięku mnie zadowala (choć z drugiej strony nie chodziłem słuchać nigdzie żeby przekonać się, że może być lepiej)

W tym zdaniu tkwi cała istota problemu. Jeżeli posłuchasz lepszego sprzętu, nie będziesz chciał wracać do brzmienia tych zabawek. Rozejrzyj się za sprzętem z drugiej ręki. Tylko, że wtedy nie ma co marzyć o wejściu USB. Chyba, że jako odtwarzacz posłuży DVD z takim wejściem.
    Lukasz Cholewa
    Level 10  
    Pablo1964 wrote:
    Rozejrzyj się za sprzętem z drugiej ręki.

Właśnie o to chodzi, że nie wiem, na co zwracać uwagę, a poza tym bardziej żal mi czasu poświęconego na zakup, niż pieniędzy. Chciałbym mieć coś, o czym wiem że jest dobre, bo inni już to sprawdzili, i wiem, że nie wydrenuje mi kieszeni. Nie mam problemu z 20 letnim sprzętem, jeśli o to chodzi, byle sprawnie działał i miał pilota.
    Pablo1964
    Moderator
    Jaki budżet przeznaczasz na zakup sprzętu? W jakim pomieszczeniu ma on grać? Czego lubisz słuchać?
    Lukasz Cholewa
    Level 10  
    Pomieszczenie mam jakieś 15 m2. Słucham głównie muzyki klasycznej (ścieżki dźwiękowe: John Williams, Joe Hisashi etc.), Oldfielda, więc raczej skomplikowana muzyka, na pewno nie na mp3 128 kbps :). I nie słucham głośno, zwykle na 20% potencjometru, bardzo rzadko dochodzę do połowy.

Co do budżetu... no właśnie, najlepiej jak najtaniej, jakieś kreatywne rozwiązanie. Rzędu setek złotych raczej niż tysięcy. Na innym wątku ktoś polecał wieloletni sprzęt Diory, który można skompletować za kilkaset złotych, myślę, że mógłbym pójść w tym kierunku. Czy to dobre rozwiązanie? Ale czy powinienem wówczas kupować kolumny, czy te co mam będą wystarczające?