Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLX-3175, zacinanie się kartek w zespole utrwalania

faloxx 08 Jul 2010 11:20 8281 10
 • #1
  faloxx
  Level 9  
  Witam
  Mam problem z drukarką Samsung CLX-3175
  Podczas drukowania, zacina się papier w zespole utrwalającym. Od strony mechanicznej wszystko jest w najlepszym porządku.
  Wyczytałem, że prawdopodobnie jest to wina czujnika, który jest przy utrwalaczu, jednak flaga która jest poruszana przez wychodzącą kartkę, prawidłowo zamyka czujnik.

  Niestety nie mam tego jak sprawdzić. Podobno w tech menu są dostępne testy, którymi można sprawdzić co jest przyczyną usterki drukarki. Jednak nie wiem jak wejść do menu serwisowego w mojej drukarce, bo jest to model bez klawiatury numerycznej, a znalazłem kod tylko do modeli z klawiaturą numeryczną.
  Proszę o pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Helpful post
  #2
  lejk
  Level 15  
  Na 100% uszkodzony czujnik optyczny przy wyjściu z utrwalacza nr katalogowy:
  0604-001095 PHOTO-INTERRUPTER koszt ok 15 zł netto np. w Olprint Wrocław.
  Wczoraj naprawiłem. Pozdrawiam
 • #3
  krystian k
  Photocopiers specialist
  Też się z ty zgadzam , pierwsze czujniki były zgrzewane i pod wpływem temperatury puszcza zgrzew i jest problem w tym przypadku z zacinaniem kartek na wyjściu
 • #4
  bogdan3211
  Level 12  
  mam ten sam problem co kolega kartka wychodzi około 5-10 cm zawsze tak samo i się zacina, po otwarciu drzwiczek i zamknięciu wypluwa kartkę. czy wystarczy pod lutowanie go czy wymiana? Gdzie mogę znaleźć ten czujnik w drukarce i jak ktoś się orientuje czy dostane go w Krakowie? Nie jestem znawcą drukarek także sory za głupie pytanie.

  Z góry dzieki
 • #5
  faloxx
  Level 9  
  Witam po przerwie spowodowanej tym, iż urządzenie przez jakiś czas stało w firmie zepsute i nieużywane. Tak jak doradziliście wymieniłem czujnik i wszystko wróciło do normy. Dzięki za pomoc

  Bogdan --> ja akurat kupiłem czujnik w Krakowie w serwisie Limes
  Znalazłem go przez stronę samsunga.
  Dodam jeszcze że w Krakowie jest jeszcze jeden autoryzowany serwis, podany na stronie Samsunga, tam też dzwoniłem, ale nie chcieli sprzedać czujnika. W grę wchodziła jedynie naprawa przez nich.
 • #6
  Jerzyczeka
  Level 17  
  Witam

  Mam dokładnie ten sam objaw. Z tym, że tylko przy wydruku w kolorze. Przy czarnym jest OK. Gdzie znajduje się ten czujnik i jakie ma zadanie?

  Pozdrawiam
 • #7
  Jerzyczeka
  Level 17  
  Wymieniłem czujnik, a nawet cały zespół utrwalający, ale dalej to samo. Niekiedy przyłapuje kartkę z prawej strony do bębna grzewczego i owija wokół niego. Jak sobie z tym poradzić?
 • #8
  tomi_100
  Level 10  
  odświeżę troszke temat, moglby ktoś bliżej opisać gdzie ten czujnik konkretnie jest itp mam chyba ten sam problem ;/
 • #9
  tomi_100
  Level 10  
  widzę temat zamarł, albo nikt nie wie albo nie chce pomóc :(
 • #10
  Jerzyczeka
  Level 17  
  Aby dostać się do czujnika należy wyjąć zespół utrwalania i zdjąć lewą obudowę (patrząc od przodu drukarki). Łatwo go poznać, ponieważ dźwigienka w zespole utrwalania przesłania ten czujnik. Widać to jak się patrzy od tyłu drukarki przy otwartych drzwiach i uchylonym zespole skanera.

  W moim przypadku zauważyłem ciekawe zjawisko. Jak zmienię zawartość pamięci zgodnie z opisem na forum, to w 80% przypadków owija papier wokół rolki grzejnej. Jak wgram oryginalną (niemodyfikowaną) zawartość i wstawię czipa do kasety, to nie zawija papieru.
 • #11
  Piotr Wieczorek
  Level 1  
  Zacinanie się w zespole utrwalania może być spowodowane również zużyciem kółka napędzającego ten zespół. W moim przypadku zęby tego kółka zaczęły się dosłownie sypać po ok. 26 000 stron wykonanych wydruków. Aby sprawdzić stan tego koła trzeba wyjąć zespół utrwalania, wiąże się to ze zdjęciem pokrywy bocznej prawej patrząc od przodu urządzenia - jest jedna śruba z tyłu, 2 zaczepy od spodu, jeden zaczep u góry z tyłu. Ja również zdjąłem wcześniej przednią klapę ( uwaga na złączkę ). Obudowę boczną zdejmujemy podważając płaskim śrubokrętem od spodu, zdejmując z tych zaczepów, następnie podważamy z przodu i ostrożnie obudowa schodzi już odchylona do tyłu.
  Utrwalanie jest wpięte na dwie złączki pod tą prawą boczną pokrywą, które trzeba wypiąć przed wyjęciem - zasilania i kabel sygnałowy, jest przykręcone 4 śrubami, z prawej stronu też ma wpust na sprężynce, trzeba zwrócić uwagę przy wyjmowaniu.
  W załączniku kółko po wykonaniu 26 000stron.