Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SANYO PLC-9005EA gaśnie lampa

dpELEKTRONIK 08 Lip 2010 12:31 2631 7
  • #1 08 Lip 2010 12:31
    dpELEKTRONIK
    Poziom 21  

Witam.
    Posiadam projektor Sanyo PLC-9005EA w którym po włączeniu zapala się niebieskie tło z odliczaniem do normalnej pracy. Lecz czasami dojdzie do końca i pokaże obraz rzez dosłownie sekundę i gaśnie lampa, najczęściej gaśnie jeszcze przy odliczaniu tego czasu. Przy starcie zapala się kontrolka zielona (ready), oraz czerwona (lamp replace) a po zagaśnięciu lampy czerwona (lamp).
    Moje pytanie czy to będzie tylko wymiana lampy na nową i czy można (trzeba) wykasować licznik tej lampy a jak tak to jak to się robi?
    Proszę o pomoc.

0 7
  • #4 09 Lip 2010 21:02
    andrzejsq
    Poziom 11  

Może po prostu elektronika projektora zablokowała lampę, przekroczyła 2000 h.

1
  • #5 20 Lip 2010 10:40
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda

dpELEKTRONIK napisał:
    A orientuje się ktoś, czy ten projektor jest uszkodzony, czy wystarczy wymienić tylko lampę.

Nie ma tu jasnowidzów...
    Reset licznika na pewno nie pomoże (wyświetliłby komunikat na ekranie o lampie do wymiany, skoro już ją odpalił).
    Lampa gaśnie, bo ma już wypalone elektrody, a przetwornica (ballast) wykrywa to. Najczęściej po tym, że jest zbyt wysokie napięcie na palniku. Na 90% lampa do wymiany. 100% pewności nie da Ci nikt na tym forum...

0
  • #6 22 Lip 2010 08:04
    dpELEKTRONIK
    Poziom 21  

Moderator całkowicie to rozumiem, ale właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem i wyślę samą lampę do regeneracji. A dalej zobaczymy :)
    A co sądzicie o regeneracji lamp - czy warto i gdzie najlepiej ?
    Pozdrawiam.

0
  • #7 22 Lip 2010 08:11
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda

W Krakowie mam na miejscu: http://www.videohead.com.pl/?kat=6
    Rozmawiałem z gościem co ma tą firmę przy okazji uszkodzonego mojego starego projektora - z rozmowy wynikało, że zna się na rzeczy.
    Jakbym miał projektor, w którym opłaca się regenerować lampę to nie wahałbym się.
    To tak jak z tuszem/tonerem w drukarkach - tutaj firmy zarabiają na sprzedaży lamp.
    Wymieniony palnik przez fachowca niczym nie różni się od oryginalnego. No może ceną...

0
  • #8 22 Lip 2010 14:24
    dpELEKTRONIK
    Poziom 21  

Ta lampa jest nie do zregenerowania i musiałem zamówić nową cena 1159zł brutto, ma ktoś namiary na tańszą opcję naprawy tego projektora?
    ------------------------------------------------------------------------------
    Przyszła lampa i projektor działa (najtańsza opcja w sklepie SUPER AV w Tychach - polecam)
    Ale mam jeszcze pytanko, zresetowałem licznik w menu i kontrolka wymień lampę przestała świecić ale po wyłączeniu rzutnika zapala się kontrolka READY i LAMP a wydaje mi się że przed wymianą i wcześniejszą jego pracą po wyłączeni nic się nie świeciło.Jak to powinno być?
    Zakańczamy temat, wszystko ok.

0