Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał video przez mini usb w nawigacji

08 Lip 2010 13:43 6269 14
  • Poziom 8  
    Kochani!
    Ja laik elektroniczny szukam odpowiedzi na takie pytanie:
    Czy jest możliwe (fizycznie)przesłanie sygnału video przez mini usb do nawigacji i oczywiście odtworzenie go (mały program w start upie systemu).Po prostu czy pozwala na to architektura urządzenia i połączeń .Proszę także o możliwie proste uzasadnienie dlaczego nie.
    Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje
  • SterControlSterControl
  • Poziom 39  
    możesz ściagać obrazki programem cecapture lub obsługiwać nawigację programem mymobiler - będziesz mógł na PC robić zrzuty. Co do video - nie spotkałem się z takim programem
  • SterControlSterControl
  • Poziom 8  
    Oj ! Dziękuje ale chyba mnie nie zrozumiałeś.
    Pomysł polega na tym: w aucie na tyle montuje kamerkę podłączoną zasilaniem do świateł cofania, po włączeniu biegu wstecznego kamera zaczyna pracować. Kabelkiem lub drogą radiową sygnał trafia do nawigacji-
    która przełącza się w tryb monitorka.Pytanie jest takie: czy "fizycznie" jest możliwe wprowadzenie sygnału wideo do nawigacji .Sprawa oprogramowania to "inna para kaloszy". Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Są gotowe nawigacje z kamerą cofania - takie zestawy działają - natomiast przesyłanie przez USB - nawigacja musiałaby mieć tryb hosta i odpowiednie sterowniki
  • Poziom 38  
    Na Elektrodzie takze jest caly watek poswiecony problemom z uruchomieniem trybu host na tym wlasnie Siemensie.
    Praktycznie zaden model PNA niema mozliwosci uruchomienia tego trybu (z trzema bodaj ze wyjatkami)

A odpowiadajac na pytanie - przez port szeregowy USB mozesz przeslac dowolny strumien danych cyfrowych. Tylko od sterownikow zalezy, do jakiej aplikacji strumien ten zostanie skierowany. Sterowniki Windows CE nie obsluguja trybu host - to ogranicza rodzaj sprzetu i aplikacji korzystajacych z USB.

Prosciej - Twoje urzadzenie nie bedzie dzialalo jako "serwer" czyli ktos kto "rzadzi" sprzetem do niego podlaczonym (np. klawiatura, kamera). To GPS jest urzadzeniem, ktore pracuje jako "slave" czyli "jest rzadzone przez inny sprzet - np. PC.
  • Poziom 39  
    Pontikos napisał:
    Sterowniki Windows CE nie obsluguja trybu host - to ogranicza rodzaj sprzetu i aplikacji korzystajacych z USB.
    Obsługują - klawiatury, myszki, pendrive, zewnętrzne dyski twarde i niektóre karty wi-fi, adaptery bluetooth usb, kamery usb.
    Swojego czasu jak się bawiłem Navia z biedronki - która miała tryb Hosta - podłączałem do niej HUB USB i bez problemu działała klawiatura, pendrive(z niektórymi był problem) przenośny dysk USB. nawet bluetooth na usb dałem radę odpalić a niektórzy odpalali wi-fi i kamerki - na co nie miałem już czasu
  • Poziom 38  
    OK - tu sie zgodze ze zdaniem: Navia z biedronki - która miała tryb Hosta - JESLI taki tryb jest w urzadzeniu dostepny, to co piszesz bedzie dzialalo. Zwykle w wiekszosci przypadkow po prostu nie jest on dostepny :)
  • Poziom 9  
    witam OT

mam pytanie dla madrzejszych ode mnie osob...
    mam HTC HD na windowsie mobilnym i potrzebuje do tego kamere cofania (z tego co czytalem tu i owdzie to konieczny jest ten host usb tak?-duzo z tym roboty?-taki laik jak ja sobie z tym poradzi?) bo myslalem nad ta kamerka internetowa z tego wzgledu ze jest tania... kolejny problem jest taki ze to tak naprawde bedzie zainstalowane na kombajnie zbozowym przez co odleglosc kamerki od telefonu bedzie to jakies 10m.. czy przy takiej dl kabla sygnal od kamerki nie zaniknie czy cos?? i czy ta kamerka internetowa (5mpx) sie nada? musi miec dosc duza czestotliwosc odswierzania czy jak to sie tam nazywa? -musze miec obraz bez opoznien i w miare wyrazny... czy w 100zl da rade sie zmiescic?? jesli na htc nie da rady czegos takiego zmajstrowac to czy widzial ktos na allegro (bo ja szukalem i na marne) jakis zestaw najlepiej albo sa wyswietlacz/ monitorek/telewizorek jakis zeby mozna taka kamerke pod to podlaczyc.... z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam!!
  • Poziom 38  
    A nie prosciej zamontowac zestaw do monitoringu - tez bywaja z dobrym odswiezaniem :)

Kabel USB w standardzie pracy to max. 7.5m, moze siadac transmisja, tym bardziej przy takich wysokich rozdzielczosciach (inna sprawa, do czego Tobie taka rozdzielczosc az? Z niej samej beda wysokie opoznienia!)
  • Poziom 9  
    tak jak pisalem do kombajnu zbozowego, a tam zazwyczaj z tylu jest full kurzu tak wiec im lepsza jakosc tym lepiej! chociaz nie wiem jak sie sprawdzaja kamerki co do jakosci ale te 5 mpx to tak z telefonem kom. porownalem, bo np 3.2mpx (z telefonu) to by sie nie sprawdzilo chyba, czyli nie ma rozwiazania dla htc?! a taki zestaw monitoringowy to juz troche drogo wychodzi? ponad stowka??
  • Poziom 38  
    Chcesz widziec dokladniej ten kurz na kamerce 5 mpix ? ;S
    Czy sadzisz ze na obrazku o wysokiej rozdzielczosci bedzie mniej kurzu? bedzie tylko wyrazniejszy w tej samej ilosci - przez co bedzie bardziej zaciemnial obraz.. Opcjonalnie - dolozyc dmuchawe nawiewu od Malucha (10zl) przed kamera - wyeliminuje kurz w samym celu pola testowego kamery :)

Co do zestawu monitoringowego i jego ceny - czy Twoj dostawca internetu ustawil Tobie blokade na Allegro? ;)
  • Poziom 9  
    o tej dmuchawce juz myslalem a nawet jakiejs malej wycieraczce..
    cale szczescie nie zablokowali mi allegro;))
    ale jak szukam (wyswietlacz monitorek) (kamera kamerka cofania) itp to nic nie ma w tej cenie (do150zl) i wlasnie jakby kto wiedzial/znal jakies nazwy takich zestawow (tanich) to bym moze cos znalazl predzej
  • Poziom 38  
    Im tanszy zestaw, tym dluzszy czas odswiezania obrazu i jego jakosc (nie mylic z rozdzielczoscia). Zastanow sie po prostu czy stac Cie na kupowanie dwa razy ..
  • Poziom 9  
    heh.. no wlasnie.. tak wiec u mnie to jest tak. ze albo w miare tanio albo wcale, bo na drozsze >150zl to nie mam co sie rzucac bo to sie nie oplaci