Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem: VPN w Di 804HV oraz połączenie Netii

08 Lip 2010 15:08 1481 1
  • Poziom 1  
    Witam Wszystkich forumowiczów.
    Mam zamiar stworzyć VPN pomiędzy moim domem w Katowicach a pracą w Rudzie Śląskiej.
    Mianowicie zakupiłem router D-Linka Di 804HV.
    Statycznie z konfigurowałem WLAN na bazie podanych mi adrsów publicznych i DNS które otrzymałem od Administratora:

Router_A w pracy, jest podłączony na WLAN ze switchem który jest połączony z routerem_B który ten następnie jest połączony z routerem(modemem z netii).

Skonfigurowałem opcję Statyczną:

Static IP Address
    IP Address : 213.17.139.246
    Subnet Mask :255.255.255.0
    ISP Gateway Address : 213.17.139.243 (243 publiczny przypisany na router_B)
    Primary DNS Address : 195.114.181.130
    Secondary DNS Address :195.114.161.61

wybrałe 243 końcówke ponieważ jest publicznym od Routera_B połączony z modemem z NETII o bramie na budynek 242 końcówce.

nie wiem czy tutaj dobrze pomyślałem wydaje mi się że na bramie powinienem dac inny adres nie ten z zakresów publicznych tylko zew od modemu 77.xx.xx...

no i po takiej konfiguiracji gdy kabel(cross) z routera_B z 2portu leci na WLAN
    do Routera_A z VPN. nie ma ani neta ani nic nie pinguje...

Następnie VPN :

PPTP Server
    Virtual IP of PPTP Server : 10.215.0.1

Tunel nmazwałem moir
    VPN Settings - Tunnel 1
    Local Subnet : 192.168.1.10
    Local Netmask : 255.255.255.0
    Remote Subnet : 192.168.30.30
    Remote Netmask : 255.255.255.0
    Remote Gateway : 192.168.30.1

Extended Authentication
    (xAUTH)
    na enable.
    nadałem też również usera na Server mode
    w IKE Proposal Index nadałem jedną grupe
    i w IPSec Proposal Index tez nadałem grupe.

Proszę o pomoc i wskazówki żeby mi to zadziałało.

Nie wiem czy po tym wszytskim to nei będzie doś abstrakcyjne ale z domu chciałbym się połączy za pomoca połączenia z Microsoftu "nowe połączenie VPN) w windows XP.
    Z góry dziękuję pozdrawiam
  • PCBway
  • Specjalista Sieci, Internet
    Cytat:
    Router_A w pracy, jest podłączony na WLAN ze switchem który jest połączony z routerem_B który ten następnie jest połączony z routerem(modemem z netii).

Nie rozumiem co tu do rzeczy ma WLAN (wireless LAN) ale z opisu wydaje się to dosyć skomplikowane biorąc pod uwagę ilość urzązeń, więc proszę o schemat tego wszystkiego z opisami na obrazku abyśmy sklejać tego opisu w całość w naszych makówkach, przynajmniej ja jestem wzrokowcem i preferuje jeden obrazek niż stronę opisu.

Jakiego VPN serwera używasz ?
    Jeśli masz możliwość to ze swojej strony propnuję postawić openVPN - bardzo prosta konfiguracja firewalla, a ten IPSec to masakra na firewallu.