Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4- mechanizm do podnoszenia szyby

08 Lip 2010 18:10 23188 11
  • Poziom 8  
    witam
    mam problem w drzwiach od kierowcy w których opadła mi szyba najprawdopodobnije padł mechanizm opuszczania szyb (linka sie zerwała ).

orginal kosztuje okolo 450 zł , sa tansze zamienniki np: firmy Hans Pries
    co sadzicie o produktach tej firmy bo podobno nie za bardza sie sprawdzają.
    a moze znacie jakies inne zamienniki mechanizmu opuszczania szyb w rozsądnej cenie ...
    cena takiego mechanizmu w huurtowniach kształtuje sie nawet od 115 do 205 zł dziwne :|
    pozdrawiam
  • Poziom 19  
    mechanizm ręczny czy masz elektryke
  • Poziom 8  
    szyby mam podnoszone elektrycznie
  • Poziom 19  
    używane oryginalne! masz za 120 zł

Dodano po 1 [minuty]:

sam kupiłem do swojego mk4 5d od strony kierowcy
  • Poziom 8  
    orginal uzywane dostane pewnie tylko na szrotach
    a tej firmz Hans P wiesz cos na temat tych produktow
  • Poziom 14  
    Co do opadniętej szyby to podtrzymują ją dwa plastikowe uchwyty które dość często ulegają połamaniu wtedy szyba opada i luźno lata koszt niewielki. Koleś tak miał w Golfie 4 od strony kierowcy sprawdź jeżeli to mechanizm to szyba nie będzie luźno latać
  • Poziom 8  
    szyba w pewnych polozeniach lata dosc luzno tylko jak chce recznie ja do konca dosunac to cos jaby blokowało ( gdzies tak w okolicach 3-4 mm) ,
    jak zamykałem z centralnego to szyby sie domykaja i cos strzeliło jak szyba była prawie na samej górze ( okolo 3-4 mm brakowało )
    i potem juz problem bo sama opadł ale słychac ze silniczek pracuje
    ale w koncu szyby dosunałem z pomoca drugiej osoby i zlapałem tasma
  • Poziom 14  
    Identycznie miał koleś chciał domknąć szybę i spadła . Mechanizm jest dostępny pod tapicerką ( śruby pod zaślepkami w rączce i z przodu od czoła mały wkręt reszta na zatrzaskach odchylamy dół i podnosimy do góry ) na środku przykręcana płyta pod nią mechanizm. Najtrudniej założyć te plastikowe uchwyty żeby ich nie połamać, szybę dokręcaj srubami przez otwory w blasze gdy jest domknięta wtedy ustawienie będzie właściwe
  • Poziom 14  
    Wystarczy kupić same plastiki, koleś kupił w serwisie w zeszłym roku za kilkanaście złotych
  • Poziom 2  
    Witam, ja mam golfa IV i mam szyby na korbkę, czy jest możliwość założenia do nich silniczków i podłączenia i będzie to działało czy trzeba zmieniać cały mechanizm szyby? będę wdzięczny za odpowiedz
  • Poziom 8  
    witam
    tego to nie wiem czy jak masz szyby na korbke to mozna przerobić na elektryczne, musiałbys kupic cały zestaw ( blacha prowadnice ) koszt tego okolo 480 zł
    lepeij zostan przy korbie mniej awaryjne
    pozdrawiam