Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LG6000 aktualizacja firmware

08 Lip 2010 18:54 67516 80
  • Poziom 13  
    Witam posiadam LG 32LG6000 i poszukuję najnowszej wersji firmware obecnie mam wersje V03.25.00. Z góry dziękuje

• Poziom 2  
    Witam,

Czy udało Ci się może znaleźć firmware? Mam ten sam problem...
    Ponadto nie wiem, w jaki sposób mogę sprawdzić moją aktualną wersję firmware - mógłbyś coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam,
    Ryś
  • Poziom 13  
    Tak najnowszy firmware do serii LG6000 (tylko ta seria!!)
    Ja posiadam 32LG6000 i obraz po aktualizacji jest dużo bardziej dynamiczny oraz jakość obrazu jest dużo lepsza.

3.49:
    http://www.megaupload.com/?d=T3EG2NF3

Instrukcja aktualizacji oprogramowania:
    http://www.lg.com/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC...&FILE_NAME=KRSWD000003381-b1-a2.pdf&TC=DwnCmd

Nie ponoszę odpowiedzialności za złe wgranie firmware. Robisz to na własne ryzyko!
  • Poziom 2  
    Witam, podobno jest już nowsze fw, z tego co widzę na google, ale nie mogę nigdzie znaleźć, może ktoś już aktualizował?
  • Poziom 2  
    Witam, też posiadam ten telewizorek, ostatnio zastanawiam się nad odbiorem telewizji DVB-T, dzwoniłem do LG i dostałem info ze telewizor odbiera tylko mpeg-2 a jak wszyscy wiemy u nas nadają w mpeg-4, udało mi się jednak znaleźć kanały w DVB-T lecz nie pokazuje obrazu i dzwięku a jedynie napis SERWIS HD. Telewizor posiada złącze PCIMCIA więc może można zastosować konwerter CI mpeg-4 na mpeg-2 ? Próbował już ktoś ? Wersja firmware u mnie to 03.25

Pozdrawiam, Paweł.
  • Poziom 25  
    Witam
    http://www.dvbsklep.pl/moduldostepucimpeg4neotionnp4-p-76.html
    podaje link do modułu MPEG4 na MPEG2 osobiście zamontowałem ten moduł w LG 42LG3000 działa bez problemu lecz trzeba dokonać aktualizacji oprogramowania aby po ekranie nie latał napis SERWIS HD. W linku który podaję są wyszczególnione TV z którymi ten moduł był już testowany i działał...jest tam model LG 37LG6000 myślę że i z modelem LG 32LG6000 też powinien współpracować....
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź.
    Co do aktualizacji softu to robiłem wszystko tak jak opisuje qbaas jednak mój telewizor chce otwierać folder LG_DTV jako obrazy lub muzyka, po czym wyświetla że folder jest pusty. Dzwoniłem też do serwisu ale tam chcą za aktualizacje 80 plnów i do tego posiadają wersje 3.47.
  • Poziom 25  
    Pawel-B28 napisał:
    Dzięki za odpowiedź.
    Co do aktualizacji softu to robiłem wszystko tak jak opisuje qbaas jednak mój telewizor chce otwierać folder LG_DTV jako obrazy lub muzyka, po czym wyświetla że folder jest pusty. Dzwoniłem też do serwisu ale tam chcą za aktualizacje 80 plnów i do tego posiadają wersje 3.47.

Witam
    Może masz w swoim TV dwa gniazda USB i jedno z nich to gniazdo serwisowe i właśnie w to gniazdo należy zamontować pendriva FAT32 i tam sam plik z oprogramowaniem bez zadnych folderów.
  • Poziom 25  
    1 PAWEL napisał:
    To może bez folderu LG_DTV.

Tak bez folderu ja tak u siebie zrobiłem i poszło, tylko sam plik z oprogramowaniem.....
  • Poziom 2  
    Witam u mnie nie idzie tego zainstalować.Zrobiłem jak kolega wyżej napisał wrzuciłem cały folder na pendrive(przy wrzuceniu samej aktualki nic się nie dzieje) ,tv widzi aktualizacje z zapytaniem czy kontynuować? Potwierdzam lecz dochodzi do 39% i koniec tv zaczyna szumieć i nic nie dzieje się dalej czekałem długo i nic .Nic nie działa.Myślałem że lipa i tv do naprawy ale po wyłączeniu go z zasilania na chwilę działa ale firmware zostaje stary. Jakieś sugestie?

Dodam że na stronie której podał kolega nie widać żadnych dostępnych aktualizacji dla tego modelu po wybraniu jest coś takiego;
    http://www.lg.com/uk/support/product/support-...=documents&targetPage=support-product-profile
    nie ma zakładki drivers&software ,więc skąd można pobrać inne niż kolega podał aktualizacje z góry dzięki pozdro.

Zauważyłem że kolega qubass napisał;
    -w telewizorze ustawiasz automatyczna aktualizacja oprogramowania
    gdzie to się ustawia może dlatego nie zaktualizował się?
  • Poziom 41  
    Strona 47 instrukcji obsługi LG 32LG6000

• Poziom 25  
    bigger1 napisał:
    Witam u mnie nie idzie tego zainstalować.Zrobiłem jak kolega wyżej napisał wrzuciłem cały folder na pendrive(przy wrzuceniu samej aktualki nic się nie dzieje) ,tv widzi aktualizacje z zapytaniem czy kontynuować? Potwierdzam lecz dochodzi do 39% i koniec tv zaczyna szumieć i nic nie dzieje się dalej czekałem długo i nic .Nic nie działa.Myślałem że lipa i tv do naprawy ale po wyłączeniu go z zasilania na chwilę działa ale firmware zostaje stary. Jakieś sugestie?

Dodam że na stronie której podał kolega nie widać żadnych dostępnych aktualizacji dla tego modelu po wybraniu jest coś takiego;
    http://www.lg.com/uk/support/product/support-...=documents&targetPage=support-product-profile
    nie ma zakładki drivers&software ,więc skąd można pobrać inne niż kolega podał aktualizacje z góry dzięki pozdro.

Zauważyłem że kolega qubass napisał;
    -w telewizorze ustawiasz automatyczna aktualizacja oprogramowania
    gdzie to się ustawia może dlatego nie zaktualizował się?

Witam
    Jeżeli zaczyna Ci czytać aktualizacje to raczej wygląda że automatyczna aktualizacja jest włączona.
  • Poziom 2  
    Wiecie co ale ja nie mam w swoim tv w opcjach ustawienia tego co na rysunku u mnie jest tylko;
    strojenie automatyczne
    strojenie ręczne
    edycja programu
    wzmacniacz:wył (ten nie jest podświetlony)

Przejrzałem instrukcję i w niej jest to samo co kolega wyżej pokazał na rysunku ,więc czemu tego nie ma coś mam ukryte ale jak to włączyć?

Ok już doszedłem, o co chodzi. Znalazłem na innym forum a więc; przycisk "MENU", a potem 7x "FAV" (jeśli nie dajecie rady, to trzeba zmienić język menu, na jakiś inny( ja zmieniłem na english), po zmianie softu, aby wejść do parametrów biosu, musiałem ponownie zmienić język menu(tym razem na polski) :D dlaczego tak jest nie mam zielonego pojęcia :) , ale zadziałało.
    plik z firmware pobrałem stąd;
    http://www.megaupload.com/?d=T3EG2NF3
  • Poziom 2  
    z tym modułem i oprogramowaniem na 32LG6000 Scarlett śmiga wszystko ładnie pięknie praktycznie niewielka strata jakości no i trzeba poczekać z 2-3 sekundy po zmianie kanału aż moduł przetłumaczy chociaż czasem odraz zaczyna wariować i ekran ładuje się ponownie ale to nieważne - żegnaj analogowa telewizjo ! xD
  • Poziom 9  
    Witam. Od 2 lat posiadam LG 42PG3000. Przed dwoma laty przy automatycznym wyszukiwaniu kanałów i podłączonej zwykłej antenie do odbioru naziemnego telewizor znajdował 4 kanały DTV: TVP1,TVP2, TVP Info, TVP Sport(tylko przy ustawionej lokalizacji jako UK- później zniknął). Dziś ponownie włączyłem automatyczne wyszukiwanie i telewizor odnalazł :14 stacji DTV - 4 czeskie ( dobry obraz i dźwięk) , 8 polskich: Polsat, TVN , Puls, Puls2, TVN7, TV4, TV7, TV8 ( brak obrazu i dźwięku- latający napis Serwis HD); wyszukał również 7 czeskich programów radiowych ( te czeskie programy to pewnie dlatego , że mieszkam na śląsku). Przeglądałem forum i mam w związku z tym pytanie( zaznaczam że jestem w tej dziedzinie kompletnym lajkonikiem) . Czy aktualizacja firmware umożliwi mi odbór polskich programów DTV ? bo napis Serwis HD już mi się znudził.
  • Poziom 9  
    Moja wersja oprogramowania to 3.10.1
    Skąd najlepiej ściągnąć nowszą wersję?
  • Poziom 13  
    Znalazł ktoś nowszą wersje oprogramowania od 3.49?
    Jeżeli tak to proszę o podanie źródła.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam, mam ten telewizor (LG 32LG6000 ) lecz po aktualizacji firmware do wersji 3.49 w dalszym ciągu widzę napis "serwis HD" i jak mam wybrane region polska to stacje DTV nie są widoczne, dopiero po zmianie na anglia znajduje stacje lecz cały czas widzę napis serwis HD.
    Czy ma ktoś pomysł co można z tym zrobić?
  • Poziom 13  
    Spróbuj ustawić jeszcze Niemcy lub Finlandię. Jeżeli to nie pomoże to wgraj jeszcze raz V3.49 ("MENU", a potem 7x "FAV"). Z jakiej wersji oprogramowania aktualizowałeś TV? Możesz podać mi jakie masz ustawienia obrazu oraz w jakim trybie.

Przed i po wgraniu FW, przywróć ustawienia fabryczne.

Z góry dzięki
  • Poziom 2  
    więc tak, po wgraniem softu gdy nie było obrazu przywróciłem ustawienia fabryczne, wersji wcześniejszej nie zapisałem, ale wydaje mi się że była to wersja 3.3 (pewny nie jestem).
    Jak wybieram region Polska to nadal szuka tylko po analogowych stacjach, cyfrowych brak.
    jeśli zmienię na UK, Niemcy lub Finlandię to znajduje kanały DTV ale nadal jest napis "serwis HD" i brak obrazu.
    Ustawienia obrazu to 16:9 tryb: inteligentny czujnik.
    Chciałem wgrać jeszcze raz v3.49, wciskam ("MENU", a potem 7x "FAV") raz mi się pojawiło menu lecz nie miałem jeszcze gotowego pendriva teraz gdy już mam wszystko gotowe to nie mogę włączyć menu aktualizacji. Co ciekawe za pierwszym razem od razu po podłączeniu pendriva pojawiło się okno aktualizacji a teraz tylko że mogę oglądać zdjęcia lub słuchać mp3 (na pendrivie jest tylko plik z softem). Soft miałem z wcześniejszego posta.

Dodam jeszcze tylko że w ustawieniach mam zaznaczoną opcje aktualizuj oprogramowanie.
  • Poziom 13  
    Przywróć ustawienia fabryczne i spróbuj ("MENU", a potem 7x "FAV").
    Podaj mi jakie masz ustawienia obrazu, chodzi mi bardziej o kontrast, jasność itd.
    Choć jeżeli masz na czujnik to wszystko jest dobierane automatycznie.

Na PL nigdy nie wyszuka Tobie kanałów DVB-T, tylko DE,UK,FIN

V3.49:
    http://www.megaupload.com/?d=UUUX2HAD

Instrukcja aktualizacji oprogramowania:
    http://www.lg.com/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC...&FILE_NAME=KRSWD000003381-b1-a2.pdf&TC=DwnCmd
  • Poziom 2  
    Udało mi sie zaktualizowac tv do wersji 3.49 ,zresetowalem ustawienia,przelaczylem na Niemcy i tv wyszukal mi 6 kanalow cyfrowych,niestety tak jak u kolegow nie ma obrazu tylko napis SERWIS HD.
    Czy po tej aktualizacji faktycznie juz nie potrzeba dekodera MPEG4 ?
    Co moge jeszcze zrobic,zeby uruchomic cyfrowe kanaly.
    PROSZE POMÓŻCIE !!!
  • Poziom 13  
    Masz jakiś tuner/kartę CI MPEG-4?

Napisz czy zauważyłeś zmiany na plus po wgraniu firmware.
  • Poziom 2  
    Nie,własnie nie mam MPEG4.
    Myslałem ze po aktualizacji telewizor bedzie mial ten dekoder.
    Czyli karta Common Interface jest niezbedna do odbierania kanałow cyfrowych ?
    Czy zwracac na cos uwage przy kupnie tej karty ?
    Nie zauwazylem niestety zadnej zmiany w jakosci obrazu.
    Po wgraniu aktualizacji i przywroceniu ustawien poczatkowych zmienia sie oczywiscie obraz-funkcja OSWIETLENIE jest na max co sprawia wrazenie,ze obraz stal sie lepszy,ale po powrocie do wlasnych ustawien nie widze zmian.
    Co w takim razie zmienia sie po wgraniu wersji 3.49 ?

Mam jeszcze pytanie czy nie wiecie czemu ten telewizor nie ma automatycznego ustawienia proporcji ekranu ? Zoom1 i Zoom2 nie rozwiazuje problemu.Ciekawe czy w nowszych produktach Lg problem zostal lepiej rozwiazany.
  • Poziom 13  
    Firmware 3.49 umożliwia oglądanie MPEG-4 przy użyciu karty Neotion NP4+, jednak obecnie jest to w ogóle nie opłacalny zakup ponieważ ta karta nie obsługuję E-AC3, dużo lepiej zakupić zewnętrzny tuner z HDMI, który obsługuję E-AC3. Ten model ma jedynie MPEG-2. U mnie po wgraniu tego firmware zniknęły przy dynamicznych scenach artefakty (pojawiające się kwadraty), ogólnie jakość obrazu się bardzo poprawiła na plus.

Przeglądnij sobie to:
    http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=893
    http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36&sid=93cdbef87ab1a6033f96a12629498fc4
  • Poziom 11  
    A czy zna ktoś sposób na odblkokowanie w tym modelu USB by oglądać divixy i mkv,bo sądze ,że można tylko jak ?
  • Poziom 24  
    arturjan napisał:
    A czy zna ktoś sposób na odblkokowanie w tym modelu USB by oglądać divixy i mkv,bo sądze ,że można tylko jak ?

Nie można. Nie ma fizycznie takiej możliwości. No chyba że podłączysz pod TV laptopa, albo jakiś odtwarzacz multimedialny.
  • Poziom 11  
    Myślę,że fizyczna możliwość jest tylko nie wiemy jak to zrobić :)

Tak dla ciekawości tylko powiem,że ten TV jest HD,ale bez problemu odtwarza filmy FullHD !! to tak dla tych co mają ten telewizorek a tego nie wiedzą :)
    Ciekawi mnie tylko czy jest to wyjątek wśród telewizorów 32''HD czy sa jeszce inne takie przypadki

I jeszcze jedno pytanie czy prawdą jest ,że zastosowano w nim matryce IPS ?
    Jeśli tak to rewelacja !