Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-7010 brudzi kartki

Bula i spula 08 Jul 2010 21:42 18845 14
 • #1
  Bula i spula
  Level 18  
  Witam
  Urządzenie Brother DCP-7010 oryginalny bęben i toner startowy nieregenerowany.
  Nie wiem czy ma to znaczenie, ale usterkę zauważyłem po przewiezieniu drukarki 150 km.
  Drukarka brudzi całą kartkę tonerem, po puszczeniu 10 białych kopii zostaje praktycznie tylko szary pasek wzdłuż całej strony w ok. 1/3 szerokości. Drukarka postoi dzień i znów brudzi po całej kartce. Nigdy wcześniej nie było tego problemu kartka była idealnie czysta.
  Wydrukowane ok. 1000 stron od nowości.
  Bęben dokładnie umyłem ciepłą wodą i mydłem. Elektrody tej przymocowanej przy bębnie nie udało mi się zdjąć, więc oprócz czyszczenia tym fioletowym elementem całość tzn. bęben i elektrodę płukałem pod wodą. Szczotkę zbierającą resztki tonera z bębna zdjąłem, umyłem i wysuszyłem.
  Wnętrze kasety z bębnem się brudzi delikatnie tonerem, co wcześniej się nie zdarzalo.
  Dodatkowo sprawdziłem, że na 100% papier wychodzi spod bębna już pobrudzony czyli to nie grzałka tylko coś wcześniej.
  Co to może być? Czytałem na elektrodzie bardzo dużo podobnych tematów, jednak zazwyczaj winnym okazywał się nieoryginalny toner lub brudna elektroda, u mnie toner jest nieregenerowany a elektroda wyczyszczona.
  Z góry dziękuję za odpowiedzi i załączam skany pierwszy wydruk na zimno, drugi po puszczeniu 10 czystych kartek.
  Brother DCP-7010 brudzi kartki Brother DCP-7010 brudzi kartki
 • #2
  junior84
  Level 22  
  Prawdopodobnie się rozsypał toner, puść następne 10 stron lub z poziomu urządzenia wykonaj procedurę czyszczenia bębna. Najczęściej po transporcie warto wziąć odkurzacz i usunąć rozsypany toner - bezpieczniejsza metoda niż kąpanie.
 • #3
  tato56
  Level 30  
  Jestem w szoku czy to co napisałeś cyt"Bęben dokładnie umyłem ciepłą wodą i mydłem. Elektrody tej przymocowanej przy bębnie nie udało mi się zdjąć, więc oprócz czyszczenia tym fioletowym elementem całość tzn. bęben i elektrodę płukałem pod wodą. Szczotkę zbierającą resztki tonera z bębna zdjąłem, umyłem i wysuszyłem"- zrobiłeś naprawdę? Jeżeli tak to będę szczery brak słów i masz problem
 • #4
  Bula i spula
  Level 18  
  @tato56
  Hmm, tak naprawdę zrobiłem, mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź i sprecyzować co Ciebie zszokowało, tak żebym nie popełnił tego samego błędu w przyszłości?

  @junior84
  Niestety, puściłem już wcześniej ok. 100 czystych kartek i tak jak wspomniałem w pierwszym poście, pozostaje niewielki pasek wzdłuż kartki a jak drukarka postoi kilka godzin, znów cała kartka jest szara.

  To musi być coś innego. Szare tło może być wynikiem zawilgocenia tonera, jednak czy dobrze myślę, że ten pasek wzdłuż kartki wskazuje jednoznacznie na elektrodę polaryzującą bębna? Jeżeli tak, to czy da się ją jakoś naprawić/zregenerować ew. gdzie można kupić nową i jakim kosztem? (szukałem w Google i na Allegro ale nic nie widać)

  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam
 • #5
  junior84
  Level 22  
  Spróbuj wykonać telefon do wielkiego brata
  Infolinia: 0-801 333 803
 • #7
  Bula i spula
  Level 18  
  Witam
  Pomogła wymiana toneru. Pozostał jednak jeden problem, teraz na stronie pojawia się poziomy pasek długi na całą stronę i szeroki na ok. 1mm który jest biały tzn. nie ma tam toneru. Czy to wysiada mi już bęben (który miał starczyć na 12 tys) czy może jest to kwestia wałka podającego toner, ew. w jaki sposób można to naprawić? Co ciekawe jak się puści całą czarną stronę to pasek zazwyczaj się nie pojawia, a pojawia się przy wydruku z mniejszym pokryciem tonera. I jeszcze jedno czy ten toner (tn-2000) posiada pojemnik na zużyty toner a jeżeli tak to w jaki sposób można go opróżnić?
  Pozdrawiam
  Brother DCP-7010 brudzi kartki
 • #8
  Bula i spula
  Level 18  
  Hmm, czy rzeczywiście nikt na tym forum nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy TN-2000 posiada zbiorniczek na zużyty toner i jak go ewentualnie opróżnić?
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #9
  endriuf
  Printers specialist
  Wymieniłeś proszek czy całą kasetę? Kaseta TN2000 nie ma zbiornika na zużyty toner.
 • #10
  Bula i spula
  Level 18  
  Wyczyściłem do zera kasetę i wsypałem nowy proszek. Czyli domyślam się, że po prostu zużyty toner wraca do głównego zbiornika i u mnie było tyle zużytego tonera że zaczął się ujawniać na kartce?
  Będę wdzięczny jak ktoś mi jeszcze doradzi coś w sprawie tego białego paska, który widać na załączonym post wyżej skanie (otworzyć skan w pełnym rozmiarze i patrzeć na kółeczko w górnej części strony).
  Pozdrawiam
 • #11
  endriuf
  Printers specialist
  A to jest wydruk czy kopia z drukarki? Dzieje się to na każdej kopii?
 • #12
  Bula i spula
  Level 18  
  Dziękuję za odpowiedź.
  Problem występuje zarówno przy drukowaniu jak przy kopiowaniu.
  Jak puściłem zaraz po wymianie proszku czarną kartkę to paska nie było, ale teraz nawet przy czarnym wydruku się pojawia.
  Załączam skan jak mi wydrukowało czarną kartkę, tutaj wyraźniej widać. Dodam że szare obszary na marginesie to kwestia niedokładnego dociśnięcia kartki na skanerze, natomiast czarne kropki widoczne na marginesie w rzeczywistości występują i wcześniej ich również nie było.
  Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam.
  Brother DCP-7010 brudzi kartki
  edit: co mnie intryguje przecież bęben jak również deweloper co najmniej kilka razy muszą się obrócić, aby wydrukować jedną kartkę A4, więc czemu pasek jest tylko jeden??
 • #13
  endriuf
  Printers specialist
  Jak dobrze się przyjrzysz to widać, że ten pasek jest w kliku miejscach cyklicznie. Raz bardziej, raz mniej widoczny. Kropki są spowodowane przez wałek OPC, który ma ubytki. Proponuje żebyś wymienił wałek OPC i zrobił konserwację modułu bębna.
 • #14
  mironig
  Level 2  
  Witam!

  Zakupiłem brother dcp-7030 na allegro jako uszkodzoną, po odebraniu przesylki okazalo się ze drukarka dziala lecz wystepuje jedynie bialy pasek o ktorym mowa powyzej w dodatku w tym samym mijscu w ktorym wystepuje on u "Bula i spula".

  wałek podający toner jest w stanie bardzo dobrym

  na bębnie tez nie widać rys w długiej osi.

  Czy ktoś znalazł przyczyne jego wystepowania ??

  czy moze to byc zw z uszkodzeniem lasera czy przyczyny należy szukac w kasedzie??

  pozdrawiam
 • #15
  misiukolorowy
  Level 12  
  Na początek wymiana OPC, tak jak pisał kolega wyżej i czyszczenie modułu bębna. Wady wałka OPC nie zawsze są widoczne gołym okiem - najpewniejsza jest zwykła podmiana. Potem można szukać dalej...