Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przetwornica samochodowa 12 / 230 V

marcin w 08 Lip 2010 21:47 3024 5
  • #1 08 Lip 2010 21:47
    marcin w
    Poziom 22  

Witam

Dziś przyszła mi przetwornica samochodowa, którą zamówiłem kilka dni temu. Z ciekawości podłączyłem pod oscyloskop. Szczerze to nie spodziewałem się takiego wykresu, który jest prostokątem i w żaden sposób nie przypomina sinusoidy.

przetwornica samochodowa 12 / 230 V

Czy w takim razie pod to urządzenie można bezpiecznie podłączyć ładowarki telefonu komórkowego, akumulatora aparatu foto czy też ładowarkę laptopa ?

0 5
  • #2 08 Lip 2010 22:10
    wiertacz
    Poziom 34  

A czego się spodziewałeś za cenę którą zapłaciłeś za tę przetwornicę ?
    A tak na marginesie. Istnieją przecież gotowe samochodowe ładowarki do komórek i laptopów zasilane z akumulatora więc po co ta kombinacja.

0
  • #3 08 Lip 2010 22:28
    marcin w
    Poziom 22  

Cena nie za mała, bo kosztowała 89 zł.

Co do gotowych rozwiązań, wiem że są, ale nie do wszystkiego. Ostatnio zabrałem ze sobą swój aparat foto, który ma do ładowarkę sieciową do akumulatora przystosowaną do tego typu akumulatorów - i nigdzie nie ma rozwiązań tego na 12 czy 24 V. Bywa że czasem jadę z kimś w dalszą kilkudniową trasę i też ma tylko ładowarkę sieciową do komórki czy swojego aparatu foto. W takich przypadka pozostaje tylko przetwornica 12 / 230 V.

0
  • #4 10 Lip 2010 20:55
    403563
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 11 Lip 2010 07:36
    marcin w
    Poziom 22  

Właśnie rozważałem ten temat i też dochodzę do wniosku że ładowarki oparte o przetwornice impulsowe zawsze powinny zadziałać. Będą działały jakieby nie było podane napięcie, stałe, zmienne czy różny przebieg (piła trójkąt, prostokąt czy inny niesymetryczny przebieg)

Ale już radia turystycznego nie podepnę, na jego wejściu jest trafko. Tak samo nie wiem co na dobrą sprawę co siedzi w zasilaczach sieciowych, część jest przetwornicami, a starsze rozwiązania ładowarek to jeszcze zwykłe trafka + mostek diodowy + kondensator.

A tak na marginesie, czy tego typu przetwornice samochodowe dają zawsze takie napięcie ? Czy też ja trafiłem na wyjątkowo nieudaną przetwornicę ?

0
  • #6 11 Lip 2010 10:14
    403563
    Użytkownik usunął konto