Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Edimax 3G-6200N brak internetu na komputerze stacjona

5kt 08 Lip 2010 22:41 3535 4
  • #1 08 Lip 2010 22:41
    5kt
    Poziom 10  

Posiadam Internet bezprzewodowy z Play, modem Huawei E169. Kupiłem sobie router Edimax 3G-6200N, aby rozdzielić Internet na laptopa (po wi-fi) i na komputer stacjonarny (przez kartę sieciową). Modem jest włożony do routera i odbiera sygnał Internetu z Play Online. W laptopie mam Internet po wi-fi - działa. Natomiast nie ma Internetu w komputerze stacjonarnym przy połączeniu kablem sieciowym do karty sieciowej. Komputer stacjonarny widzi routera, ponieważ widzę ustawienia routera przez Firefoxa, czy Internet Explorera (po wpisaniu w adresie odpowiedniego IP routera), pokazuje nawet w ustawieniach routera, że jest połączenie z Internetem. Mogę udostępnić dyski, drukarkę z komputera stacjonarnego na laptopa, czyli karta sieciowa jest ok., kabelek sieciowy też jest ok. Wkładałem kabel sieciowy we wszystkie wtyki w routerze i nic, mam nawet drugi kabel sieciowy i dalej nic. Podłączyłem nawet laptopa z routerem przewodowo przez kabel sieciowy (wyłączając oczywiście wi-fi w laptopie) i jest Internet w laptopie, bez jakiejkolwiek konfiguracji Internetu w laptopie. W laptopie mam Windows 7, a na stacjonarnym Win XP, jeśli ma to jakieś znaczenie. Oczywiście zaktualizowałem oprogramowanie routera do wersji 2.16f. Wcześniej Internet chodził na stacjonarnym jak i na laptopie przy podłączeniu bezpośrednio modemu Huawei E169 pod usb. W opcjach internetowych w ustawieniach sieci LAN jest tak samo w laptopie jak i w stacjonarnym, czyli „automatycznie wykryj ustawienia”. Chyba już wszystko opisałem, nie wiem co jest grane? Czy trzeba coś ustawić w komputerze stacjonarnym? Jeśli tak to w jaki sposób? Z góry dzięki za pomoc.

0 4
  • #2 08 Lip 2010 23:04
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Co pokazuje z laptopa i z ze stacjonarnego

ping 74.125.43.105
    tracert -d 74.125.43.105
    iipconfig /all

0
  • #3 08 Lip 2010 23:09
    5kt
    Poziom 10  

A można troszkę jaśniej. Wcześniej nie miałem zbytnio do czynienia z sieciami, jestem w typ początkujący.

0
  • #4 08 Lip 2010 23:27
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Menu Start/Uruchom: CMD.exe, wpisz
    ipconfig /all >>"%temp%\log1.txt"
    tracert -d 74.125.43.105 >>"%temp%\log1.txt"
    ping 74.125.43.105 >>"%temp%\log1.txt"
    ping www.google.com >>"%temp%\log1.txt"
    Załącz plik "%temp%\log1.txt"

0
  • #5 09 Lip 2010 00:38
    5kt
    Poziom 10  

Już po problemie. Trzeba było wpisać adresy ip, maskę podsieci, bramę domyślną, preferowany i alternatywny serwer DNS we właściwościach protokołu internetowego (TCP/IP). Ale dzięki za pomoc. Można zamknąć temat.

0