Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit jak postąpić z roszczeniem gwarancyjnym?

tata1 08 Lip 2010 22:48 1666 5
  • #1 08 Lip 2010 22:48
    tata1
    Poziom 20  

Witam
    Indesit WITP 102, pralka ma około 3 lata, wykupiono gwarancję na 5 lat (pełną).
    Rok temu (pralka miała 2 lata) uległa awarii, serwis stwierdził że uszkodzeniu uległ silnik i że mogła być to moja wina, bo pralka jest trochę mokra w środku i były zacieki na silniku.(sugerowali zalanie łazienki). Ale po kilku wizytach serwisu wymienili silnik na nowy. Minął rok i znowu te same objawy co wtedy. Położyłem pralkę na boku i widzę duży zaciek (zardzewiały) na obudowie wewnątrz - woda ciekła od góry. Badając ręcznie wąż harmonijkowy( gumowy) u góry pralki, czuję pęknięcie harmonijki u wejścia do zbiornika (obcierał wąż o obudowę). Ten wąż jest chyba od nadmiaru piany, ale trochę wody podczas pracy pewnie nim kapie i powstał duży zardzewiały zaciek wewnątrz obudowy i przypuszczam że te zacieki na silniku są z niego.
    Wniosek z tego taki, że serwisant próbował wmówić że pralka stała w zalanej łazience, (ale wymienił silnik), nie dojrzał pękniętego węża (nie było jeszcze pewnie zardzewiałego zacieku) i teraz po roku silnik padł ponownie.

Proszę o poradę jak mam rozmawiać z serwisem, by uznano gwarancję i wymieniono silnik, bo czuję że będą problemy. Poprzednio silnik wysyłano na ekspertyzę do producenta i potem dano nowy. Do karty gwarancyjnej wpisano tylko wymian silnika, nie ma żadnych wpisów o wodzie.
    Jak to wszystko przedstawić serwisowi?

0 5
  • #2 11 Lip 2010 17:25
    jogi1966
    Poziom 18  

tak jak na forum ocierający wężyk może być wadą konstrukcyjną (a swoją drogą to przy pierwszej wizycie powinien to sprawdzić )

0
  • #4 11 Lip 2010 21:12
    Dariusz23a
    Poziom 12  

zmyslonyy napisał:
    Ja bym profilaktycznie w tej sytuacji zrobił zdjęcie jak to wygląda no i twardo trzymać swoją strone że to wynika z nieprawidłowej naprawy.

Wtam.
    Ale czy jak przedstawi zdjęcia to serwis tego nie zakwestionuje bo skoro są zdjęcia to znaczy że samodzielnie właściciel rozkręcał itd....
    PZDR

0
  • #6 21 Mar 2011 15:40
    tata1
    Poziom 20  

Witam

Nie było problemów z serwisem, wymieniono wąż, silnik (znowu), okazało się iż moduł też poszedł, a że łożyska szumiały (delikatnie powiedziane) to wymieniono cały bęben piorący (łożyska są niewymienne). W sumie to właśnie mija 5 lat od kupna i mam wymienione wszystko - oprócz obudowy. Dlatego warto dokupić dodatkowe 3 lata gwarancji(180zł), zważywszy że kupiło się pralkę przez internet i około tyle była tańsza w stosunku do sklepu stacjonarnego.

0
  Szukaj w 5mln produktów