Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300

hastller 09 Lip 2010 00:37 5580 26
  • #1 09 Lip 2010 00:37
    hastller
    Poziom 2  

moze ktos wie jak skonfigorowac to bo juz mnie trafia
    w domu mam radiowego neta na pcecie. chcialbym odlaczyc kabel antenowy od karty w pc i wkrecic do zamiast antenki w routerze d-link dir-300 potem z dira-300 przez normalny kabel do routera tp-link tl-wr340g a w nim ustawic siec i prez wifi wysylac neta do 2 laptopow. czy jest to mozliwe? jak i w ktore gniazda na routerach podlaczyc kable. no i w jaki sposob skonfigorowac caly sprzet.
    neta mam radiowego, antena na dachu przyczepiona:P w ustawieniach tego poloczenia znalazlem takie info jak pre-shared kay static wep wep key 1 (i tam haslo moje). 802.11b. pomozcie

0 26
  • #2 09 Lip 2010 01:28
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Niestety ani dir300 ani wr340 nie odbierze neta radiowo od dostawcy.
    Jeśli masz dir300 Rev A to możesz wgrać dd-wrt soft i wtedy OK.
    http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/DIR300

jeśli nie to potrzebujesz albo
    - ovislink WL1600GL + tomato soft (polecany) albo
    - APPro 2450 albo
    - Ovislink 5460v2
    do odbiour neta radiowo.

do tego dir300 lub wr340 będzie robił za AP udostępniając neta do laptopów.

0
  • #3 09 Lip 2010 13:19
    hastller
    Poziom 2  

ale w opcjach tego dira jest jakas opcja zeby wlaczyc tryb AP

0
  • #4 09 Lip 2010 13:50
    bogiebog

trybem AP nie podzielisz internetu radioweg
    Tryb AP jest do rozgłaszania neta po WIFI, do ssania neta po WIFI są inne tryby.

0
  • #5 09 Lip 2010 19:15
    hastller
    Poziom 2  

czyli nic nie da rady zrobic?a jak moge sprawdzic czy ten moj dir300 to rev A? bo nie mam zadnych papierow do niego a naklejki stary wlasciciel pozrywal. a i jeszcze jedno pytanko a dalo by rade zrobic tak ze internet lapal bym na karcie radiowej w kompie a potem przez normalna sieciowke puszczal sygnal na router i go tam rozbijal przez wifi na te lapki? mam wina xp na pcecie a visty na lapkach? jak trzeba by to bylo skonfigorowac?

0
  • #6 14 Lip 2010 10:16
    KrisPier
    Poziom 15  

Podłącze się do tematu bo mam to samo pytanie tzn odbieranie sygnału wi-fi przez router i podział na LANy i to wszystko na DIR-300

@hastller ja mam wersje A sprawdzisz to logując się na router albo pod spodem routera na naklejce masz linijkę H/W Ver.: A1 F/W Ver.: 1.04 (ja miałem soft 1.04 teraz jest dd-wrt v24)

@bogiebog jak ustawić na sofcie dd-wrt odbiór wi-fi i podział na LANy na tym DIR-300 :X ?

0
  • #7 14 Lip 2010 10:33
    bogiebog

@krispier Musisz ustawic "router in client mode"
    http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Client_Mode_Wireless

dd-wrt-docs napisał:
    A router in Client Mode connects to another wireless Access Point (the host router). It uses its wireless connection as the WAN interface, and shares the internet connection only to the LAN ports.

1
  • #8 14 Lip 2010 11:54
    KrisPier
    Poziom 15  

Ustawiłem według instrukcji na statycznym IP z klonowaniem MAC na tryb Client (do wyboru AP, Client Bridge, Adhoc, WDS Station, WDS AP) i wszystko wg pomocy na dd-wrt.com niestety neta nie ma. LAN działa jednak Wireless nie wysyła pakietów odbierać odbiera ale nie wysyła. Jakiejś widocznej opcji włączenia AP Client nie zauważyłem i to jest do d... chyba że Client wtedy działa jako APC.

@hastller jak ustawisz tego d-linka daj znać jak mi zadział to napisze co i jak.

0
  • #9 14 Lip 2010 12:26
    bogiebog

Daj jakieś zrzuty ustawień i status-u bo PDF manuala do dd-wrt nie ma wieć podawaj co widzisz/robisz.

Dodano po 10 [minuty]:

Ustawiłeś "client" czy "client bridge" ?
    Ma być client.

0
  • #10 14 Lip 2010 16:43
    KrisPier
    Poziom 15  

Tak w ogóle to dzięki za zainteresowanie.
    DD-WRT v24-sp2 (10/10/09)

Internet odbierany bez zabezpieczeń jedynie filtrowanie po MAC i IP (z innym mac też można się podłączyć pod router dostawcy i przydziela losowe IP bez dostępu do neta). MAC'i WLAN i WAN są takie same, sklonowane.

Zrzuty ekranu z dd-wrt
    jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300 jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300 jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300 jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300 jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300
    jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300 jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300 jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300 jak rozdzielic internet radiowy za pomoca dir-300

Jak coś jeszcze mam pokazać to proszę dać znać.

0
  • #11 14 Lip 2010 17:00
    bogiebog

Czy internet IP i LAN IP są w różnych sieciach ?
    192.168.Z.x - Z musi być rózne dla interfejsu Internet i LAN.

Czy z routera (zaloguj się na router) możesz ping-ąc brame z konfiguracji Internet ?

0
  • #12 15 Lip 2010 00:35
    KrisPier
    Poziom 15  

IP są różne. To jest na przykład na LAN mam domyślnie 192.168.1.1 na internet IP coś podobnego do: 177.77.0.77 więc inne. Firewall wyłączony, pingi na bramę chyba nie da rady sprawdzić z routera, z kompa nic nie idzie.
    Posprawdzam jeszcze a potem pewnie zrobię kolejny raz (pewnie z 15 :robot: ) od nowa bo skoro ma chodzić na tym routerze internet WLAN to albo ja coś źle robię albo wersja softu do zmiany na nowszy beta lub starszy :/

A tak na koniec to czy czasami router zamiast APC (apclient = client w dd-wrt) nie powinien działać na WISP (czyli APC z włączonym Routerem) czy cos mi się już miesza o tej godzinie i na dd-wrt to to samo :crazyeyes: :P

0
  • #13 15 Lip 2010 01:50
    bogiebog

Cytat:
    czy czasami router zamiast APC (apclient = client w dd-wrt) nie powinien działać na WISP (czyli APC z włączonym Routerem)

a gdzie widzisz tryb WISP ?

> pingi na bramę chyba nie da rady sprawdzić z routera,
    to jest linux, jestem pewny że albo telnet albo ssh do routera działa
    Zainstaluj applikację PUTTY i użyj jej w trybie telnet lub ssh łącząc sie na router. Ja sie zalogujesz to
    ping IP_BRAMY

Status/Wireless wskazuje że pakiety fruwają

1
  • #14 15 Lip 2010 15:48
    KrisPier
    Poziom 15  

elo znów ja sprawdzałem przez telnet pingi nie idą ale zauważyłem że Bcast nie zmieniła mi się i zamiast końcówki 1 mam 255. MAC jest podmieniony, ip tez, maska też.

Sprawdziłem na drugim kompie tzn podmieniłem MAC powpisywałem wszystko i neta mam, na routerze powinno być tak samo :/

0
  • #15 15 Lip 2010 15:53
    bogiebog

Cytat:
    Sprawdziłem na drugim kompie tzn podmieniłem MAC powpisywałem wszystko i neta mam

a dokładnie jak to połączyłeś ?

0
  • #16 15 Lip 2010 16:14
    KrisPier
    Poziom 15  

chodziło mi o to że na innym kompie zmieniem MACa i wklepałem ip maskę bramę na sztywno i też się połączył. router był odłączony. niby to samo robie na routerze czyli zmieniam mac wpisuje ip maskę i bramę no i nic.

na routerze Bramę zmieniałem przez telnet
    ifconfig ah0 adresIP netmask maskapodsieci broadcast brama up

pingi do bramy nie idą albo dzwonie do dostawcy neta żeby zmienił maca na serwerze czy coś albo ten sprzęt jes do niczego i nie wspiera ACP

ps a może by tak zmienić oprogramowanie na wyższe lub niższe ?

0
  • #17 15 Lip 2010 17:03
    bogiebog

nadal nie wiem jak "na drugim kompuerze" podłączyłeś urządzenia
    Podaj wszystkie urządzenie od anteny do komputera.

0
  • #18 15 Lip 2010 17:20
    KrisPier
    Poziom 15  

Więc tak
    normalnie neta łapałem z PC przez karę sieciowa i antenę. teraz chcę odbierać neta przez router i rozdzielić po lanie na PC i laptopa.

>>nadal nie wiem jak "na drugim kompuerze" podłączyłeś urządzenia
    w laptopie zmieniłem maca wpisałem ip i dnsy karty wi-fi taki jak jest w karcie wi-fi PC na którym net mi chodzi i na laptopie też internet chodzi - to było w celu sprawdzenia czy sieć akcepuje podmianę kary sieciowej.

Gdy niby tą samą czynność robię na dd-wrt neta mi nie daje pewnie zrobię upgrade do najnowszej beta wersji (teraz mam wersję recommended v24 preSP2 jest jeszcze starsza stabilna v24 SP1 i 3 beta wersję nowsze niż teraz mam) lub ten router w ogóle się nie nadaje do APC nawet na sofcie dd-wrt.

0
  • #19 15 Lip 2010 17:46
    bogiebog

Spróbuj następujący test z routerem:

- komputer podłacz kablem do router
    - routerze zrób ping do bramy dostawcy
    - obserwuj status Wireless routera z przeglądarki i patrz na pakiety otrzymane odebrane
    - czy jak pingujesz to pakiety odebrane/otrzymane zmieniają sie ?
    - czy jak nie pingujesz to pakiety odebrane/otrzymane zmieniaja się ?

1
  • #20 15 Lip 2010 20:50
    KrisPier
    Poziom 15  

więc tak wziąłem cały sprzęt do kumpla bo ma z innej sieci też tak samo jak ja niezabezpieczone. może tu pójdzie

192.168.0.X - ip
    192.168.0.1 - brama dostawcy :)
    ustawiłem dnsy

ip lan na rouerze ustawiłem na 192.168.2.1
    na kompie przydzieliło mi końcówkę dhcp 192.168.2.134

sklonowałem mac.
    przez putty puściłem pingi na bramę
    jak pinguje to pakiety Out i In latają
    jak nie pinguje to tylko In latają

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

UWAGA UWAGA! jest wreszcie przez tenet pingowałem na bramę i w tym czasie przestawiałem ustawienia jakoś przepchało neta. Na razie robię backup !!! :)

0
  • #21 16 Lip 2010 16:18
    KrisPier
    Poziom 15  

Jeszcze wczoraj przeniosłem sprzęt do swojej sieci, jak na razie chodzi ... to i będzie już chodzić :D WIELKIE dzięki bogiebog :please: za wsparcie i pomoc bo już zaczynałem wątpić ale między innymi twoje odpowiedzi motywowały mnie żebym kolejne godziny walczył z tym routerem dalej :) :bye:

0
  • #22 16 Lip 2010 16:27
    bogiebog

Napisz co i jak należało ustawić abyśmy wszyscy wiedzieli na przyszłość.

0
  • #23 27 Sie 2010 18:05
    devilst
    Poziom 2  

Witam.

Chciałbym podzielić sygnał z routera dir-300 na 2 komputery (stacjonarny i laptop), tak aby sygnał był dzielony po równo. Niestety nie mam pojęcia czy jest taka możliwość i jak się do tego zabrać.

Bardzo proszę o pomoc.

0
  • #25 28 Sie 2010 17:53
    devilst
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za odp.
    Pozdrawiam.

0
  • #26 06 Lis 2010 21:37
    matafix6
    Poziom 12  

@KrisPier Mógł byś przybliżyć co i jak ustawiłeś ? Mam d-Link DIR 300 z dd-wrt i chcę podzielić sieć na dwa PC po LAN. Mój net to radiówka 2.4Ghz ( antena paraboliczna podłączona do takiej kary sieciowej http://www.atlan.com.br/redimensiona_detalhe.asp?path=d:\http\atlan.com.br\public_html\img\produtos\WL-8314_183.jpg&width=250&height=250 oczywiście bez antenki tylko po kablu do anteny parabolicznej.

0
  • #27 05 Maj 2011 23:05
    areklech
    Poziom 2  

KrisPer. Wracając do tematu. Mam ten sam problem i nadal nic nie wymyśliłem może jakieś ustawienia lub wskazówki jak wtedy ustawiłeś DIR-300 z DDWRT w trybie client i net ci działął.

0
  Szukaj w 5mln produktów