Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Taśma wyświetlacz 206 Peugeot Jaeger

Werewolf 09 Jul 2010 00:49 7055 9
    Werewolf
    Level 25  
    Witam, posiadam wyświetlacz Jaeger w Peugeocie 206.
    Posiadam z nim jednak problem, iż nie wyświetla wszystkie tylko nie które segmenty.
    Uszkodzona jest taśma, mam pytanie da się tą taśmę jakoś naprawić ? nie wiem zlutować albo coś, bo inaczej wyświetlacz będzie do kosza...
    Dzięki za pomoc.

Taśma wyświetlacz 206 Peugeot Jaeger
    marcin90
    Level 10  
    Widzę, że kolega zapożyczył moje zdjęcie z innego forum, ale w słusznym celu, więc się nie gniewam. :D Testowałem następujące sposoby naprawy:

- podgrzewanie i dociskanie taśmy lutownicą - nie działa,
    - dociskanie ścieżek długopisem kulkowym - nie działa,
    - dociskanie taśmy gąbką i tekturą między obudową a stykiem - łapie kilka pikseli, ale dopiero po dociśnięciu płytki ręką, więcej nie idzie podłożyć, bo zaczepy trzymające płytkę nie trzymają i wyskakuje.

Ma ktoś jakieś pomysły jak to naprawić?
    Dark Archon
    Level 12  
    Ja mam podobny problem Tylko ze wyświetlaczem od vectry. U mnie przyczyną tego jest zbyt duża wilgoć lub słaby klej.

Może docisnąć czymś następnie jej łączenie z wyświetlaczem zalać jakimś klejem szybkoschnącym ?
    Może jest jakiś fajny preparat do przyklejania taśmy ?
    Brak mi pomysłów.

Pociesza mnie fakt że u mnie są większe pady na wyświetlaczu :P
    Andiv
    Level 32  
    Na oplowskie jest patent, ale na te trwałej metody raczej nie ma.
    piotrkokot
    Level 22  
    naprawiam takie liczniki nie ma z tym problemu , niestety z wiadomych przyczyn nie moge napisac jak sie to robi jak ktos\ bedzie zainteresowany 504654240
    Dark Archon
    Level 12  
    Andiv wrote:
    Na oplowskie jest patent, ale na te trwałej metody raczej nie ma.

A mógłbyś cos więcej napisać ?
    Werewolf
    Level 25  
    Z tego co ja wymyśliłem i powinno działać to weżmę igły insuliowe, i będę się wkłuwać w łączenie taśma wyświetlacz. Mam jeden do testów więc przetestuje jak będę miał chwilę.
    Chyba, że ktoś znalazł jakiś sposób na to już.
    marcin90
    Level 10  
    Werewolf wrote:
    Z tego co ja wymyśliłem i powinno działać to weżmę igły insuliowe, i będę się wkłuwać w łączenie taśma wyświetlacz. Mam jeden do testów więc przetestuje jak będę miał chwilę.
    Chyba, że ktoś znalazł jakiś sposób na to już.

Igłą aby pogorszysz sprawę, taśma odejdzie całkiem a miedziane styki się rozkruszą.
    Werewolf
    Level 25  
    Nie jeżeli będziesz to umiejętnie nakłuwał.
    Werewolf
    Level 25  
    Temat rozwiązany, metoda opracowana. Jak ktoś zainteresowany to PW. Temat zamykam.