Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Gorenje WA 942 - problemy operacyjne

gerwaz000 09 Lip 2010 02:06 3981 2
  • #1 09 Lip 2010 02:06
    gerwaz000
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z pralką Gorenje.
    Pralka nabiera wodę, po czym zamiera. Na silniczku programatora (programator mechaniczny) brak napięcia. Czasami pomaga uderzenie obudowy pralki. Pojawia się wtedy napięcie na silniczku, grzałka zaczyna pracować i program idzie dalej. W innym przypadku muszę ręcznie przekręcić programator (co oczywiście skraca program)
    Sam programator jest ok. Wstawiłem nowy i pralka zachowuje się tak samo.

Tu konkretne pytanie. Jaki czujnik i jaki element odpowiada w pralce za pracę po nabraniu wody? Problem tyczy się każdorazowego nabrania wody (na początku prania, jak i późniejsze).

Myślę że to kwestia zepsutego jakiegoś czujnika, kostki, czy inny brak styku. Świadczy o tym chwilowa naprawa sytuacji po uderzeniu w obudowę.

Proszę o jakiekolwiek opinie i podpowiedzi.
    Konkretny model pralki to WA 942, ale sądzę że schemat działania programów jest raczej uniwersalny.

1 2
  • Pomocny post
    #2 11 Lip 2010 17:20
    jogi1966
    Poziom 18  

za poziom wody odpowiada hydrostat może wężyk jest przytkany

1
  • #3 12 Lip 2010 23:53
    gerwaz000
    Poziom 9  

bingo przyjacielu!

wężyki (ten model ma akurat dwa hydrostaty) były pozapychane, jak i (a może przede wszystkim) kubeczek, do którego podłączone są wężyki. Syf był jeszcze w gumowym kołnierzu, który jest za kubeczkiem.

Poczyszczone, odsyfione, praleczka śmiga jak nowa. Nie muszę chyba pisać co oznacza brak praleczki w panujących upałach.
    Dzięki! Oszczędziłeś mi sporo nerwów i pewnie zaciągnięcia pralki do serwisu.

0