Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WG853TX cieknie

krzych.b 09 Lip 2010 09:31 2269 5
  • #1 09 Lip 2010 09:31
    krzych.b
    Poziom 12  

Witam,
    Natrafiłem na problem - po wymianie łożysk nie potrafię uszczelnić tylnej ściany bębna, przecieka kropelkami na dole, pomimo dociągnięcia obejmy na maks.
    Próba uszczelnienia silikonem wysokotemperaturowym tez się nie powiodła.
    Czy ktoś potrafi doradzić z doświadczenia:
    1. Czy konieczna jest nowa uszczelka bębna przy takich wymianach?
    2. Czy są jakieś dobre sposoby pewnego założenia uszczelki poprawiąjace szczelność?
    3. Czy warto ścisnąć obejmę bębna, bo może nie zapewnia wystarczającego docisku uszczelki i próby skazane są na niepowodzenie?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, bo niestety profilaktyczna wymiana łożysk (hałasowały strasznie i bęben się ciężko obracał, bałem się, ze dostanie takich luzów, ze rozwali grzałkę) zamieniła sprawną ale niepewną pralkę w nie nadającą sie do użytku - nie można jej zostawić bo nie wiadomo, czy nie zaleje domu, a z wymianą pralki chciałem jeszcze poczekać z rok...

Help!

0 5
  • Pomocny post
    #2 09 Lip 2010 16:04
    Dariusz23a
    Poziom 12  

Ja w identycznej pralce użyłem kleju Butapren.Idealnie pomogło.Oczywiście dekiel,uszczelka i rant bębna muszą być czyste.

0
  • Pomocny post
    #3 10 Lip 2010 11:08
    skunik18
    Poziom 14  

sprawdz dokladnie uszczelke czy jest cała , wydrap kamien zeby dekielek ładnie mogl wejsc, i scisnij obejmy bo mogly sie odgiac przy zdejmowaniu.

0
  • #4 11 Lip 2010 15:05
    krzych.b
    Poziom 12  

skunik18 napisał:
    sprawdz dokladnie uszczelke czy jest cała , wydrap kamien zeby dekielek ładnie mogl wejsc, i scisnij obejmy bo mogly sie odgiac przy zdejmowaniu.

Dziękuję
    Tak właśnie wczoraj zrobiłem, dokładne wyczyszczenie z kamienia pomogło i uszczelka trzyma.
    Niestety , co z tego, jak zaczął cieknąć czujnik temperatury. Wokół niego na uszczelce było dużo rdzy, musiał zostać poruszony w trakcie tych wszystkich operacji :cry:

Zastanawiam sie, czy małe odgięcie jego uszczelki i wykorzystanie środka uszczelniającego do przyklejenia tej uszczelki do bębna mogłoby pomóc.
    Bo inaczej to chyba trzeba szukać nowego czujnika - wygląda, że uszczelka jest zintegrowana z tym czujnikiem.

0
  • Pomocny post
    #5 11 Lip 2010 15:18
    nares
    Specjalista AGD

krzych.b napisał:
    - wygląda, że uszczelka jest zintegrowana z tym czujnikiem.
    Nie jest. Otwór dokładnie wyczyść, uszczelkę również, a wszystko wklej na silikon.

0
  • #6 11 Lip 2010 17:39
    krzych.b
    Poziom 12  

Cytat:
    Nie jest. Otwór dokładnie wyczyść, uszczelkę również, a wszystko wklej na silikon.

Dzięki, mam nadzieję, że po raz kolejny pralki nie muszę rozbierać, tylko można to wyjąć do tyłu...

0