Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Amica padła dolna grzałka

daroslav15 09 Lip 2010 10:36 10380 5
  • #1 09 Lip 2010 10:36
    daroslav15
    Poziom 15  

Witam. Mam problem z kuchnią marki Amica. Kuchnia ma już około 5-6lat.
    Dolna grzałka nie grzeje, rozkręciłem blachę z tyłu, sprawdziłem miernikiem i faktycznie-na grzałce nie ma przejścia, widocznie drut oporowy się przepalił.
    Moje pytania są następujące:
    1. jak wygląda sprawa z takimi grzałkami, wymienia się je zazwyczaj, czy kuchenka w odstawkę i trzeba się zaopatrzyć w nową?
    2. jeśli się da wymienić, to gdzie taką grzałkę można kupić?
    3. jak wygląda wymiana, trzeba fachowca wzywać, czy ktoś mający pewne podstawowe pojęcie o elektryce da radę?

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

2 5
  • Pomocny post
    #2 09 Lip 2010 15:37
    h jaworski
    Specjalista AGD

Ad.1 grzałkę da się wymienić.
    Ad.2 do kupienia w sklepach z częściami agd.
    Ad.3 jak ktoś ma podstawowe pojęcie elenktyczne i zmysł techniczny to powinien sobie poradzić czasami problem jest z wyjęciem starej grzałki bo grzałka potrafi się przyspawać do podłoża i wtedy ciężko wychodzi. Żeby wyjąć grzałkę trzeba rozkręcić kilka śrub tak aby odsunąć bok z tej strony gdzie przymocowana jest sama grzałka i odkręcić samą grzałkę.

1
  • #3 09 Lip 2010 19:33
    Sylwia Korycińska
    Poziom 11  

Witam,
    proszę o podanie typu kuchenki AMICA
    Pozdrawiam

1
  • #4 09 Lip 2010 20:26
    daroslav15
    Poziom 15  

Nie zaglądałem na tabliczkę znamionową, tylko do instrukcji. Z tego, w jakie funkcje kuchenka jest wyposażona stwierdzam, że jest to model
    G5E0.02V bądź G5E0.0ZV, zapewne jest to praktycznie to samo, różnią się jakimś szczegółem. Z instrukcji wynika, że dolna grzałka jest o mocy 1,3kW. Rozumiem, że nie mogę kupić dowolnej grzałki o takiej mocy, tylko pod konkretną kuchnię, bo widziałem, że grzałki różnią się kształtem.

0
  • Pomocny post
    #5 09 Lip 2010 23:34
    Sylwia Korycińska
    Poziom 11  

Witam,
    w modelu kuchenki AMICA G5E0.02V występuje, grzałka dolna :
    Grzałka piekarnika moc: 1300W Grzałka dolna piekarnika-stary typ (kod: 093-17)

Pozdrawiam

Dodano po 22 [minuty]:

Co do wymiany, to większość klientów, którzy kupują grzałki do kuchenki, wymieniają je sami:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

0
  • #6 10 Lip 2010 01:07
    daroslav15
    Poziom 15  

Ok, dziękuję za wskazówki. Jak będę miał troche wolnego, to zabiorę zię za kupno i wymianę. Pozdrawiam

0