Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa obrotomierz Renault Master 2.5dCi

lukasgierach 09 Jul 2010 11:10 6402 13
    lukasgierach
    Level 9  
    Witam tak jak w temacie. Gdy się wciśnie pełny to wskazówka dochodzi do 1500 obrotów. Jeśli ktoś wie co może być przyczyną proszę niech napisze. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
    jawiczka
    Level 27  
    Napisz jakieś dane samochodu który rok i jaka pojemnosć
    User removed account
    User removed account  
    emeryt2
    Level 42  
    Jaki rocznik - do 2003 czy po 2003.
    jawiczka
    Level 27  
    Duże prawdopodobieństwo że silniczek krokowy od obrotomierza jest uszkodzony, a koledze lukasgierach pewnie chodziło o to że jak pedał gazu do końca wciśnie to wskazówka obrotomierza dochodzi tylko do 1500
    lukasgierach
    Level 9  
    Rocznik 2003 stary model

Dodano po 1 [minuty]:

A gdzie ten silniczek się znajduje kolego jawiczka
    jawiczka
    Level 27  
    Silniczek jest zamontowany w liczniku na płytce licznika, na jego ośce zamontowana jest wskazówka od obrotomierza, bardzo często te silniczki się psują gdyż przekładnia, która jest w nich zamontowana jest zrobiona z jakiegoś tworzywa, które pęka.
    lukasgierach
    Level 9  
    hmm... ciekawe czy to napewno...
    A zapomniałem dodać że po włączeniu zapłonu wskazówka reaguje bo się podnosi minimalnie do góry przed usterką też się podnosiła więc to normalne zjawisko...

Dodano po 41 [sekundy]:

Więc chyba ten silniczek musi być sprawny...
    jawiczka
    Level 27  
    Nie koniecznie musi być sprawny, ale istnieje możliwość że silniczek jest dobry, można to sprawdzić ale trzeba cały zestaw wskaźników wyjąć i zdiąć przednią szybkę, delikatnie chwycić za wskazówkę i zobaczyć czy płynie da sie ją przesówać czy stawia jakieś dziwne opory w zakresie pracy od 0 do 5000 obrotów.
    lukasgierach
    Level 9  
    No dobra sprawdzę. A powiedz mi jeszcze skąd obrotomierz zczytuje obroty gdzie znajduje się ten "czujnik" przy skrzyni biegów czy przy bloku??
    emeryt2
    Level 42  
    Nie mam pewności ale chyba z alternatora.
    jawiczka
    Level 27  
    Ja też nie jestem pewien, ale mocno mi sie wydaje, że sygnał płynie z sterownika silnika, a on z kolei dostaje go z czujnika położenia wału korbowego.
    jurekk55
    Level 36  
    lukasgierach wrote:
    No dobra sprawdzę. A powiedz mi jeszcze skąd obrotomierz zczytuje obroty gdzie znajduje się ten "czujnik" przy skrzyni biegów czy przy bloku??

Pozostaje Ci jeszcze sprawdzić kostki płaczu w czarnym plastikowym schowku pomiędzy akumulatorem a grodzią.
    lukasgierach
    Level 9  
    Obrotomierz działa:) Z nieznanych przyczyn podczas odpalania zadziałał:)