Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak namagnesować magnes, innym magnesem?

godsmoked 09 Lip 2010 11:49 15865 9
 • #1 09 Lip 2010 11:49
  godsmoked
  Poziom 2  

  Witam. Moja kobieta ma bransoletkę z zapięciem na magnesy. Magnesy są kształtu walca o średnicy 6 mm i wysokości 2 mm. Nie wiem, czy są to magnesy neodymowe czy zwykłe... Kiedyś, dawno temu jeden z magnesików odkleił się od zapięcia. Ktoś kto naprawiał, był na tyle zręczny, że prawdopodobnie przykleił ten magnesik odwrotnym biegunem, tak że zapięcia się odpychały:) Podejrzewam, że kolejnym pomysłem tej osoby było sklejenie tych, że magnesów w jeden trwały element. Zaznaczam, że ta w/w osoba to nie ja:) Ostatnio kobieta poprosiła mnie o naprawienie tej bransoletki ponieważ, przez ciągłe wpychanie jej na rękę zerwała się żyłka... żyłkę zlutowałem i działa. Stwierdziłem, że zrobię i te magnesy. Ponieważ klej nie chciał się rozpuścić w rozpuszczalniku, poddałem go działaniu bardzo wysokiej temperatury (spaliłem go). Magnesy się rozkleiły, tamten przyklejony odszedł także od nasadki i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że magnesy już się nie przyciągają. Podejrzewam, że stało się tak przez to, że przez bardzo długi czas były zetknięte przeciwnymi biegunami, lub ja rozgrzałem je do temperatury wyższej niż temperatura Curie... (taka dygresja ku przestrodze innym "złotym rączkom") ale to nie jest istotne.
  Moje pytanie brzmi:
  1. Jak w ogóle namagnesować te magnesy?
  2. Czy, i w jaki sposób, można je namagnesować przy pomocy innych magnesów i jakie, i jak duże powinny być te magnesy?
  3. Może ma ktoś jakieś inne proste rady by zrobić to domowym sposobem?
  Z góry dziękuję za KAŻDĄ pomoc:)
  Łukasz


  [*]

 • #2 09 Lip 2010 12:39
  dar1231
  Poziom 11  

  Musisz mieć inny magnes o dużej mocy najlepiej neodymowy o średnicy chociaż 5cm i przyłożyć do bransoletki. Niestety trzeba to zrobić kilka razy ponieważ namagnesowanie zmienia się powoli ale skokowo. Najlepiej byłoby zrobić to na gorąco, ale niestety skoro to jest bransoletka to trzeba męczyć się na zimno. Wydaje mi się, że ten sposób powinien poskutkować.

 • #3 09 Lip 2010 17:41
  godsmoked
  Poziom 2  

  A na jak długo przyłożyć taki magnes? Kilka razy na moment, czy np na godzinę, na dzień, kilka dni? Słyszałem, że można taki magnes położyć na dużym magnesie neodymowym na jakieś 3 dni... to też by coś dało?

 • #4 09 Lip 2010 18:06
  Olek II
  Moderator

  Witam, nic to nie da, efekt nietrwały.
  Tu masz coś na ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1582784.html#7719344

  Tylko żeby Ciebie nie podkusiło przykładać magnesy neodymowe do kobiety! Mogą wpaść oczy do środka. :D
  Pozdrawiam.

 • #5 10 Lip 2010 10:37
  godsmoked
  Poziom 2  

  Tak, zanim napisałem swoje pytanie trochę poczytałem, także przytoczony wątek. Jednak tam chodziło o przemagnesowanie większego magnesu, a ja mam takie ociupiny, nie mam pewności czy są neodymowe i w dodatku one nie muszą jakoś bardzo bardzo silnie przyciągać się. Próbowałem znaleźć takie magnesiki gdzieś w Łodzi, ale gdzie nie zadzwoniłem to nikt nie miał pojęcia gdzie coś takiego można zakupić lub naprawić... dlatego staram się coś jeszcze wykombinować, jak mi się nie uda naprawić lub kupić takiego magnesu to po prostu kupię zwykłe zapięcie, ale uznam to za porażkę:) dlatego dalej proszę o jakieś rady. I o wytłumaczenie jak należy przykładać ten magnes (z drugiego postu).
  Na czym ma polegać nietrwałość tego magnesowania? Czy po jakimś czasie od namagnesowania wrócą do punktu wyjścia czy może trochę energii w nich zostanie?

 • #6 10 Lip 2010 12:27
  Bula i spula
  Poziom 18  

  Pewnie się mylę, ale jeżeli to jest "zwykły" magnes i nie masz już nic do stracenia to spróbuj go ponownie rozgrzać do jak najwyższej temperatury, następnie postukać młotkiem kilka razy w to samo miejsce (chyba chodzi o to, żeby wszystkie cząsteczki ułożyły się w tym samym kierunku) i dać mu się spokojnie ochłodzić. Daj znać czy pomogło.
  pozdrawiam

 • #7 11 Lip 2010 09:26
  1171337
  Usunięty  
 • #8 11 Lip 2010 21:16
  karolark
  Poziom 39  

  Bula i spula napisał:
  Pewnie się mylę, ale jeżeli to jest "zwykły" magnes i nie masz już nic do stracenia to spróbuj go ponownie rozgrzać do jak najwyższej temperatury, następnie postukać młotkiem kilka razy w to samo miejsce (chyba chodzi o to, żeby wszystkie cząsteczki ułożyły się w tym samym kierunku) i dać mu się spokojnie ochłodzić. Daj znać czy pomogło.
  pozdrawiam


  Noo rewelacja akurat lekko odwrotnie

  aby rozmagnesować magnes trzeba:
  albo go podgrzać, albo go uderzyć :-)

 • #9 11 Lip 2010 21:57
  Sokrat58
  Poziom 19  

  No harcerze! Nie robiliście igły magnetycznej?Szkoła podstawowa.Pocieranie! Pocieranie aż do skutku!

 • #10 12 Lip 2010 08:05
  Olek II
  Moderator

  A Ty harcerzu, ogólne zasady pisowni znasz? Zapoznaj się, aż do skutku. :D
  Przez pocieranie ten magnes nie będzie trwały.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME