Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słaby sygnał Cerberus Lite (nie można zmienić kanału?)

moonkey 09 Jul 2010 13:02 991 2
    moonkey
    Level 17  
    Witam. Mam z tym routerem kilka problemów. To na czym mi zależy, to połączenie z laptopa, znajdującego się 10-15m od routera. Na drodze stoją przeszkody - dwie półmetrowe, ceglane ściany (100-letnia kamienica) oraz podłoga. Tzn. Laptop jest piętro wyżej i w mieszkaniu obok.

Laptop widzi sieć, czasem nawet się połączy, czasem nawet da się pogrzebać w internecie (bardzo wolno), ale połączenie się zrywa i ciężko z tym żyć.

1. Próbowałem zmienić kanał. Według iwlist sieć działa na 10 kanale, mimo, że w routerze jest ustawiony 13. Zmieniałem kanały w routerze, restartowałem router, a iwlist dalej to samo, widzi ją na kanale 10. Co z tym fantem zrobić? Mogłoby to pomóc, bo na 10 są już 3 inne sieci...

2. Wymiana anteny - jest sens? teraz jest jakaś zwykła dookólna o długości około 10cm. Na allegro są jakieś dłuższe, 7dBi, 9dBi, ale czy wymiana coś zmieni?

3. A może jakaś antena kierunkowa będzie lepsza od dookólnej? No tylko cały czas mowa o wnętrzu pomieszczenia, więc chyba ciężko by było taką ustawić, w końcu fale interferują.
    siewcu
    Level 34  
    Problem ściany w kamienicy jest dość ciężki do przeskoczenia, zainwestuj w lepszą antenę, jedyne co można zrobić.
    moonkey
    Level 17  
    A co z tymi kanałami? To mnie teraz najbardziej zastanawia. Kiedy zmieniam kanał w routerze, to dlaczego laptop wciąż widzi sieć na 10 kanale? No i lepszą antenę - dookólną, czy kierunkową?