Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać samsung le 40 c650 czy philips 42PFL5405H ?

radzio1975 09 Lip 2010 14:02 5533 7
  • #1 09 Lip 2010 14:02
    radzio1975
    Poziom 7  

Zależy mi na dobrym 100hz , i dobrym odbiorze kanałów SD podanych przez platformę polsatu przed dekoder hdmi, cenowo są takie same ...

• #2 09 Lip 2010 17:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

za mało danych :
    podaj jakie masz warunki :
    odległość od ekranu ?
    jak słońce świeci w pokoju ?
    Jak duży jest pokój ?
    jaki masz obecnie telewizor?
    jakie programy najczęściej oglądasz?
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
    preferowana wielkość telewizora?
    preferowana marka ?
    czego nie lubisz w telewizorach?
    jakie urządzenia będą podłączone ?
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
    jakimi złączami ?
    jaki masz sygnał ?
    ile programów HD ?
    ma stać czy wisieć ?
    jaka klasa cenowa ?

• #3 10 Paź 2010 21:59
    Audiofil777
    Poziom 9  

Podłącze się do pytania bo stoję przed tym samym wyborem a nie będę zakładał nowego tematu

1.około 4m
    2.po boku(siedząc na sofie po lewej stronie)
    3.18m2
    4.samsung46cali spalony
    5.komediowe(to ma jakiś wpływ na to co chce kupić;P)
    6.wieczorem
    7.40-42cale
    8.philips-samsung
    9. ich grubości(chociaż na led mnie nie stać)
    10.DVD playstation2
    11.80%tv 10%dvd i reszta
    12.postaram się o HD
    13.kablowy
    14.zero
    15.wisieć
    16.ok 2000zl

• #4 10 Paź 2010 22:09
    tomekcali76
    Poziom 13  

Mam tego Szajsunga i nie narzekam.Polecam.

• #5 11 Paź 2010 11:19
    Iceman31
    Poziom 20  

Na wstępie to już Ci powiem że jak chcesz Philipsa to jedynie od modelu PFL7506. Te niższe jak na mój gust są nie dopracowane. Na papierze parametry piękne a w realu porażka.

• #6 27 Paź 2010 11:32
    Ekspert_Philips
    Poziom 12  

@Iceman31, ja się z Tobą nie zgodzę. Model PFL5605 jest niższy od modelu PFL7605. Ten ostatni ma więcej użytecznych funkcji jednak jakość obrazu i dźwięku jest porównywalna. Już to kiedyś wspominałem – w kontekście Twojej wypowiedzi – są to modele skierowane do innych konsumentów. Obraz w PFL7605 jest lepszy, jednak nie każdy jest „technomanem” i nie każdy zauważy różnicę pomiędzy jakością w tych dwóch modelach. Zatem jeśli ktoś nie zwraca uwagi na najmniejsze detale techniczne nie ma co przepłacać. Mówimy tu o różnicy ok. 400 zł. (w sklepach internetowych).

@radzio1975, z czystym sumieniem polecam Philips 42PFL5605H. Przy sygnale SD będziesz z niego zadowolony, gdyż jest on wyposażony w funkcję poprawiania obrazu i dźwięk na wysokim poziomie (ma kilka funkcji które wyostrzają oraz ulepszają jakość dźwięku). To, co fajnie to również funkcja Ambilight (autorska technologia), czyli tylne podświetlenie, które kolorem dopasowuje się do obrazu wyświetlanego na ekranie. Jeśli nie miałeś szansy widzieć na żywo funkcji Ambilight, to teraz jest ku temu okazja. W sklepach są specjalne stanowiska Philips (tzw. Ambiwall), gdzie można przyjrzeć się z bliska tej funkcji. W ogóle polecam przyjść się do sklepu, zobaczyć telewizor na żywo i popatrzeć jak się zachowuje. Jeśli masz pytanie, pisz śmiało.

• #7 27 Paź 2010 23:16
    czesm
    Poziom 8  

Mam ten model Samsunga od 4 miesięcy i jestem mega zadowolony. Czyta wszystkie napisy, możesz go podłączyć do neta i np. słuchać tuby.fm. Z obsługą kablówki nie powinien mieć problemu.

• #8 28 Paź 2010 07:21
    Iceman31
    Poziom 20  

Ekspert_Philips, to nie jest kwestia kierowania tego TV do innego jak mówisz mniej wymagającego konsumenta. Ten Philips ma najnormalniej w świecie dziadowskie parametry. Wszystko jest pięknie i ładnie dopóki są jasne sceny. Gdy tylko zaczynają się sceny z ciemniejszym tłem ten telewizor pokazuje ciemność..... tylko ciemność....

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME