Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciszenie skutera 2T w czasie hamowania silnikiem

pch 09 Lip 2010 14:23 2414 5
    pch
    Poziom 14  
    Mam pomysł pozbawienia mojego silnika irytujących dźwięków poprzez wyłączanie iskry w czasie hamowania silnikiem. Czy niespalona mieszanka, która nagromadzi się w tłumiku może wybuchnąć i coś uszkodzić czy odparuje lub spali się bezpiecznie w katalizatorze? Zakładam przypadek długiej jazdy z górki bo w normalnych warunkach chyba powinno być ok.

PC
    teskot
    Poziom 33  
    Witam,
    pomysł jest bardzo nietrafiony. Zakładam oczywiście, że jesto to skuter z manualną skrzynią biegów i wogóle coś takiego jak hamowanie silnikiem jest możliwe. A pomysł nietrafiony dlatego, że prowadzi do zatarcia silnika. Zemknięta przepustnica = znikoma ilość mieszanki paliwo-olej-powietrze czyli praktycznie brak smarowania.
    Aha, samochody z silnikiem 2T miały coś takiego jak tzw. wolne koło. Poszukaj sobie czegoś na ten temat. Było po to, żeby właśnie silnikiem nie hamować.
    jack63
    Poziom 42  
    Nie polecam. Wręcz odradzam!.
    Oszczędność paliwa żadna. Hałas prawdopodobnie też się nie zmniejszy.
    Szkodliwość dla silnika olbrzymia. Ryzyko uszkodzenia układu zapłonowego. Dla pojazdów z katalizatorem wręcz zabójstwo!
    O ew. wybuchu nie wspominając.
    Poczytaj coś więcej we własnym zakresie. Nie miejsce na robienie wykładu.
    Nie jesteś pierwszy, ani pewnie ostatni z takim pomysłem.
    BANANvanDYK
    Poziom 39  
    Silnik jest cały czas smarowany dzięki pompce autolube. Jedynie w pompkach o zmiennym wydatku przy zamkniętej przepustnicy smarowanie spada do stosunku 1%, ale przy pompce przy stałym wydatku (np. w Minarelli) to jest wręcz zalewanie.
    Poza tym, skoro napęd CVT źle wpływał na silnik to by go nie stosowano, przecież każde hamowanie hamulcami to jednoczesne hamowanie silnikiem...
    Ja zawsze hamowałem silnikiem w Simsonie, nawet redukując z blippingiem i nigdy w ten sposób nie uszkodziłem silnika.
    jack63
    Poziom 42  
    BANANvanDYK Prawie wszystko co napisałeś to prawda. Jest jednak trochę ale..
    pch chce wyłączać zapłon podczas hamowania silnikiem. Nie uważasz, że to wywołuje pewne konsekwencje i mocno przesuwa analizy w inną stronę.
    teskot napisał:
    Cytat:
    Aha, samochody z silnikiem 2T miały coś takiego jak tzw. wolne koło. Poszukaj sobie czegoś na ten temat. Było po to, żeby właśnie silnikiem nie hamować.

"Wolne koło" w Wartburgu można było ręcznie włączać i wyłączać. Twój przykład odnosi się do innej sytuacji.
    Jeszcze raz odradzam. Uważam takie pomysły za szkodliwe i wręcz niebezpieczne.
    pch
    Poziom 14  
    Kto mówi o oszczędności i co ma niby zaszkodzić. To jest skuter 2010 z napedem pasowym i hamowanie silnikiem to norma. Ja chcę odciąć iskrę aby nie było zapłonu i wcale nie mam zamiaru odcinać paliwa więc dozowanie oleju zostanie. Kwestia tylko zapłonu mieszanki w tłumiku.

PC