Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

halogen z czujnikiem ruchu

02 Wrz 2004 22:20 5063 3
 • Poziom 2  
  Witam
  błagam o wyjasnienie jak to działa bo nie wiem o co chodzi
  zamontowaliśmy nad wyjściem z domu takie cacko w odlełości ok 4m od wejscia jest kratka-pergola a za nią drzwi do garażu
  w tej chwili czujnik wyłapuje ruch przy otwieraniu dzrzwi garazowych ale gdybyśmy chcieli zamiast tej kratki drewnianej postawiś co w rodzaju ścianki z pleksy albo szybę to co!!! przepraszam z góry za "Trudne pytanie"
 • OptexOptex
 • Poziom 10  
  Z tego co się oriętuję to prawie każdy taki halogen ma kilka regulacji poziomu czułości (światła, ruchu itd.). Trzeba by było po prostu pobawić się w regulację (kilka potęcjometrów na obudowie).
  pozdro
 • OptexOptex
 • Poziom 22  
  W razie problemów zawsze mozesz odczepic czujnik i zamontowac go oddzielnie w innym miejscu bez przeszkód na lini dzialania - wystarczy do tego kawalek 3-zylowego kabla i troche zabawy z montarzem.
  Powodzenia !!!
 • Poziom 39  
  Detektor takiego halogenu działa na podczrwień, przez szkło lub plexi nie powinien łapać. Jeżeli ma łapać w obu strefach i świecić razem wystarczy kupić jeszcze jednen ( w markecie 30-40 zł ) i z niewielka modyfiakcją zrównoleglić ich lampy ( dooatkowym przewodem połączyć zacisk gorący samego reflektora w kostce puszki połączeniowej tylko muszą być zasilne z tej samej fazy !!!) Miałem takie oświetlenie "otokowe" wokoło domu w czasie budowy. Skutkuje.
  Pozdr. J.