Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

suzuki swift piski z przodu

atlantycki 09 Jul 2010 15:11 3011 4
    atlantycki
    Level 18  
    Od jakiegoś roku mam problemy z piskami z przodu , na początku wyglądało to tak że przy stałej szybkiej jeździe piski były ledwo słyszalne i pojawiały się czasami - tak że brałem to za świst powietrza na owiewkach . Później piski były już bardzo uciążliwe przeważnie przy jeździe z górki (bardziej na prawym kole) aż wstyd było jechac bo wszyscy się oglądali ;) . Pojechałem na zbieżność i okazało się że sworzeń do wymiany .

Wymienione zostały przy okazji całe kompletne wahacze wraz ze sworzniami ,sprawdzone łożyska są ok ,obspawane źle wygladajace miejsca na podlużnicy i mocowaniach wahaczy, wymienione klocki hamulcowe i na końcu ustawiona zbieżność . Z tym że fachowiec stwierdził że w prawym kole jest chyba lekko inny kąt pochylenia koła jakaś niewielka różnica ale nie będzie miała wielkiego wpływu na jazdę i można zrobić jakieś nawierty by to skorygować ale przy tej róźnicy chyba nie warto (chodzi o to że koło bardziej leży).

Po ustawieniu zbieżności samochód jeździł ok przy stałych prędkościach ...dawało się jednak odczuć ściąganie na boki podczas nagłego przyspieszania , piski również się pojawiały ale sporadycznie .Obecnie znów nasiliły się piski , zawieszenie z przodu zrobiło się dość nieprzyjemne każda dziurę i nierówność czuć .

Zagadałem pewnego mechanika przy okazji serwisowania u niego kompa i powiedział że są jakieś poduszki amortyzatowów??? przy ich mocowaniu u góry i one mogły się uszkodzić , i moze to wpływać na kąt pochylenia . I teraz moje pytanie czy w komplecie z amortyzatorem są takie poduszki ? . Pytałem w sklepie wytłumaczyłem jak mogłem i są takie poduszki jednak cena jest zbyt wysoka w porównaniu do wartości samochodu więc chciałbym kupić używane amortyzatory wraz ze sprężynami.

Wiem że zapewne nie pochwala się kupowania używanych części jednak auto jako całość warte jest może z 1000 zł -choć już drugie tyle włozyłem we wszelkie naprawy :) (swift 1.3 hatchback 90r) , w ciągu roku - 2 lat zostanie najpewniej zezłomowany chciałbym ten czas jeszcze po prostu przejeździć w miarę komfortowo .

suzuki swift piski z przodu

I teraz moje pytanie czy np. w takim komplecie jak na foto jest wszystko co potrzebne tzn te wlaśnie poduszki ??? .Proszę tez o ewentualne sugestie co jeszcze może być powodem pisków.
  • Helpful post
    domellus
    Level 29  
    Na zdjęciu masz kpl. elementy.
  • Helpful post
    Jarosx9
    Level 35  
    Puduszka w tym znaczeniu to jest to co jest na górze sprężyny, czyli w tym przypadku będzie to ta blacha ze szpilkami - w środku jest łożysko i/lub tuleja metalowo gumowa.
    atlantycki
    Level 18  
    Wszystko wskazuje na to że właśnie tam jest usterka . Dziękuje za odpowiedzi .
    atlantycki
    Level 18  
    Okazało się że "suzi" jest cała przegnita z przodu , usztywnienie i obspawanie dało efekt pozytywny . Wymiana amorów też się przydała są lepsze niż stare i mniej czuć dziury na drogach .Generalnie auto powinno zimę przejeździć a pozniej na złom :). Pozdrawiam