Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS

aaadick 09 Lip 2010 18:12 2654 3
  • #1 09 Lip 2010 18:12
    aaadick
    Poziom 15  

PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
    Przed wczoraj wpadł w moje ręce skaner dyskotekowy polskiej firmy POLDISC.
    Niestety po oględzinach okazało się, że takowy sprzęt nie jest sprawny;/.

A mianowicie silniki nie kręcą się w rytm muzyki. Dioda która jest na panelu nie reaguje na muzykę(nie miga). Wymieniłem mikrofon i dalej brak oznak życia.
    Skaner również nie kręci, jeśli włączę mu tryb auto, czy coś w tym stylu.

Nazwa sprzętu to : POLDISC ROTO - PLUS 250/2.

Starałem się zajrzeć do środka, i zostałem rozczarowany;/. Firma która to produkuje/produkowała, zdarła oznaczenia z układów scalonych papierem ściernym...;/.(Bardzo głupie posunięcie). Co uniemożliwiło mi samodzielną naprawę.

Stety albo i nie, doczytałem się nazwy dwóch scalaków(na poniższych zdjęciach idzie się dopatrzeć. Sądzę, że jakiś scalak z układu "przechwytywania dźwięku" jest skopcony;/.

Chcę dodać, że poczyściłem wszystkie styki i sprawdziłem bezpieczniki.
    Sądzę, że ktoś z Was miał doczynienia z tym sprzętem:).
    Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję.

PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS

PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS PolDISC Skaner dyskotekowy nie "kręci" ROTO - PLUS
    Pozdrawiam Adrian

0 3
  • #2 09 Lip 2010 21:01
    dj arq
    Warunkowo odblokowany

Hejka, jeżeli padła płytka i nic się nie da zrobić kup w discotechu od superdua i zamień po prostu. Jak dobrze pamiętam na allegro były takowe po 70złociszy. Płytka z superduo potrzebuje +/- 12V przemiennego więc jeśli takowe występuje w poldiscu możesz kupić nową płytkę. Możesz też dać z innego efektu np. padniętego derby, mushrooma i innych chinoli (sam tak robiłem)
    P.S. zajefanje to zdzieranie nazw scalaków :/

0
  • #3 10 Lip 2010 10:27
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Jak będziesz zmieniał płytkę, to zmień jeszcze silnik, bo ten jest krokowy, a w SUPERDUO, czy innym TUNELu są silniki DC.

0
  • #4 10 Lip 2010 10:53
    aaadick
    Poziom 15  

Witam Panowie!.

Bardzo dziękuję, za szybką odpowiedź i oczywiście porady :).

Dzisiaj w nocy byłem zmuszony(nie mogłem spać xD)bawić się tym skanerem.
    Rozkręciłem go w "mak", poczyściłem, wydmuchałem, i przeglądnąłem całą mechanikę i elektronikę.

Przez przypadek natrafiłem się na odlutowany rezystor(był zgrzany w termokurczce), przylutowałem go. Przeczyściłem te małe przełączniki co "niby" zmienia się motyw efektu.

Odpaliłem i dioda zaczęła migać. Puściłem muzykę i nic;/. Jednak zacząłem się bawić tymi przełącznikami i w końcu załapało!. Jak na razie działa zobaczymy jak długo xD.

Zapomniałem dodać, że wymieniłem te 2 ULN które zdołałem odczytać, są to sterowniki silników krokowych.

Jednak jeśli nie pochodzi to za długo to zastosuję Wasz pomysł na regenerację.

Bardzo dziękuję za rady.

Pozdrawiam!

0