Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 97' Jaki olej?

Mateeeej 09 Lip 2010 18:19 2467 5
  • #1 09 Lip 2010 18:19
    Mateeeej
    Poziom 1  

Witam, mam opelka asterke z 1997r. Autko ma przejechane 210 tys. km i jeździłem na oleju Castrol Magnatec 5W40 pełen syntetyk. Musze powiedzieć że 2 tygodnie temu dolałem około 0,5 l Mobil 1 , półsyntetyk z powodu braku używanego oleju. Jakim teraz olejem zalać autko ?

P.S. Czy oleje z hiperkmarketów w opakowaniach różnią się właściwościami i jakością od tych lanych w serwisach?

Pozdrawiam,

0 5
  • #2 09 Lip 2010 22:53
    ToLo84
    Poziom 16  

Nie zaleca się mieszać olejów syntetycznych z półsyntetykami i mineralnymi. Osobiście wymieniłbym całość na półsyntetyk 10w40.

0
  • #3 10 Lip 2010 09:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 15 Lip 2010 15:36
    tzok
    Moderator Samochody

Pominąłeś najbardziej istotną informację - jaki to silnik. Jak nie bierze oleju to wlej 5W40 jaki lałeś dotychczas, jeśli między wymianami (co 10 tys. km) dolewasz więcej niż 1l oleju możesz zmienić na 10W40.

Co do jakości to chyba bardziej pewny jest fabrycznie zapakowany olej ze sklepu niż w serwisie z beczki, skąd wiesz co tak na prawdę wlali do tej beczki może tam być jakiś najtańszy Lotos, a sprzedadzą Ci np. jako Mobil1...

0
  • #5 17 Lip 2010 18:11
    marian159
    Poziom 11  

A wiec jesli chodzi o oleje silnikowe to zwracam uwage na to iz olej jaki jest od poczatku lany taki powinien byc lany do konca!!! Teorie starych mechanikow bez wyksztalcenia serwisowego opieraja sie na wolgach warszawach i lazikach jesli od poczatku byl lany olej 5w40 taki lej do konca olej nie tylko odpowiada za smarowanie zaworow itp ale i innych waznych podzespolow silnika i wtedy jest wazna gestosc oleju jak np do pompowtryskiwaczy zbyt gesty olej moze pozamykac kanaliki olejowe.
    Pozdrawiam

0
  • #6 18 Lip 2010 10:10
    mirasplus
    Poziom 9  

Polecam oleje Platinum,ja i moi znajomi jezdza na nich w dislach,benzynkach jak rowniez benz z gazem,dobra cena i jakosc nie porownywalna do olejow z hipermarketow ktore maja niewiadome pochodzenie.
    Tobie polecalbym platinum semi 10w/40.
    http://habi.pl/a52-platinum-semisynthetic-sl-cf-10w-40

0