Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W210 2.2 CDI dymi na czarno. Nowe wtryski...

09 Lip 2010 20:38 62115 48
  • Poziom 26  
    W210 2.2 CDI od samego zakupu kolesiowi dymi na czarno.Brakuje mi już koncepcji na to auto! Sprężanie sprawdzone i jest ok,Wtryski wszystkie nowe 4szt. Dolot szczelny i moc prawidłowa, Żadnych trybów awaryjnych itd,przepływka bije od 280 mg/s do prawie 940 na pełnym gwizdku na postoju wię c myśle że ok, klapy w kolektorze "wyłamane" wydech odpinany i to samo czarno jak smok wali. Filtry wymienione, Wymyty intercoler, CDIF widzi tylko błąd tych klap pomiomo że ich juz "nie ma" Spalanie wysokie ponad 10L w mieście. Jedyne co mi podpada to EGR który zaślepiałem i zero efektu cały czas dymi. Martwi mnie to że CDIf pokazuje cały czas otwarcie 3% i się nie zmienia. Podciśnienie dochodzi do zaworka ale zaworek nie wysterowyje dalej na membramę EGRu!!! Na krótko ładnie się otwier i zamyka co widać i słychać po pracy silnika. Napięcie na elektrozaworku od EGRu to cały czas niezmienne 10,25V. Dlaczego nie steruję EGRem. Co mam jeszcze sprawdzic?? Zworek podmieniałem z tym od sztangi turbo i to samo, Turbina 3 miechy temu była regenerowana a wcześniej i tak dymił tak samo....
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 31  
    Jakie temperatury widzi sterownik?
    Jak masz czym, to zgraj wsad ze sterownika i wrzuć , może jakiś "tjuning"
  • Poziom 26  
    Wysłałem go do znajomego i sprawdzili wsad,podobno jest ok, temperatury które widzi sterownik są w porządku to sprawdzałem na samym początku. Ręce opadają...
  • Poziom 31  
    A ciśnienie CR ? Zobacz czy po drodze z czujnika do kompa, nie ma jakiegoś "powerboxa"

Dodano po 2 [minuty]:

...lub czy sam czujnik nie oszukuje.
  • Poziom 26  
    "power boxa" nie ma na bank. Koleś zabrał auto na pare dni. Jutro wraca do mnie i dam znać jak wygląda ciśnienie CR tyle że z reguły jak jest za niskie lub widzi za niskie to nie pali. Jedynie na plaku łyka. A ten mój egzemplarz pali na dotyk czy zimny czy ciepły. Tyle że tumany są za nim i pół zderzaka jest czarne...A gwizdek ma jak sie należy

Dodano po 13 [minuty]:

A co z tym EGRem? Dlaczego nie steruje nim?? Na krótko jak zmostkuję podciśnienie to otwiera się i zamyka ładnie. Tak czy tak na zaślepionym dymi...
  • Poziom 33  
    Pozostaje ECU, za dużo pali. Zobacz czasy sterowania impulsu na wtryski.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Witam
    Podaj numer starych wtryskiwaczy i nowych czasami ktoś wciska niby zamiennik.
    Wtryskiwacze wszystkie nowe czy po "regeneracji na Alle...."
  • Poziom 26  
    ciśnienie na listwie CR jest w porządku. Czujnik na listwie podmieniałem i to samo,regulator też. podmieniałem z identycznego auta. Wtryski faktycznie wstawione nówki na 100% żadna regeneracja fakt faktem że o innych numerach ale wyciągałem je już i dawałem na sprawdzenie do Bosch service Kluszczyński Bydgoszcz i podobno muszą chodzić prawidłowo. Jest minimalna różnica po między oryginałami. Jutro zapodam numery tych nowych. Niestety stare zajazdy nie nadawały się do naprawy i poszły w kibel... także numerów starych nie podam.

Dodano po 6 [minuty]:

Do kolegi Janusz 2008 też ju myślałem o wymianie ECU, Ale jakoś jeszcze mi chodzi po głowie temat wtryskiwaczy. Koledzy mam w tej chwili rozebrany silnik ze sprintera ale 2.7 a nie 2.2 czy mam spróbować wstawić te wtryski od niego i zobaczyć co się będzie działo?? Czy nie ma sensu i szkoda pracy bo to 2.7??
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 26  
    Podaje nr. nowych wtrysków które są w tej chwili zamontowane w aucie
    646 07 012 87
  • Poziom 11  
    nie wiem jak to jest w CDI, ale moze trzeba wykonac kodowanie wtryskiwaczy, poprzednie tez mogły byc zmieniane kiedys i nie było to zrobione dlatego dymi "od początku"
  • Poziom 26  
    W tym roczniku i to w mercedesie nie robi się kodowania kolego member 20...

Dodano po 4 [minuty]:

Podałem numery w poście po wyżej. Jest ktoś w stanie sprawdzić mi do jakiego silnika powinny być zamontowane?? Temat nadal stoi w kropce. Koleś jezdzi ale smuga za nim straszna. Mi się juz koncepcje na to auto skończyły.
  • Poziom 2  
    Nie wiedziałam. Mój znajomy miał taki sam problem a winowajcą okazało się ciśnienie na listwie...
  • Poziom 26  
    A co było za duże czy za małe??
  • Poziom 42  
    Sprawdź taką pierdołę... Czy przypadkiem nie została ci gdzieś podwójnie uszczelka pod wtryskiem. Daje właśnie takie objawy
  • Poziom 26  
    Dzięki kortyleski. Ciesze się że w końcu są jakieś pomysły. Sprawdzę to.

Dodano po 2 [minuty]:

Ale z tego co pamiętam czyściłem gniazda w głowicy no ale różnie to bywa... sprawdzę.
  • Poziom 18  
    Powiedz mi kolego czy w tym mercu po wymianie turbiny nadal jest olej w dolocie.Robiłem niedawno takie samo auto z tymi samymi objawami. U mnie pierwsze co zauważyłem to dolot zarąbany olejem. Turbo tak jak u Ciebie po regeneracji choć już wirnik stał w miejscu i spaliny go nie poruszały. Wyczyściłem cały dolot turbinę rozebrałem oczyściłem teraz śmiga prawidłowo i po tych zabiegach auto przestało kopcić jak ręką odjął. Tłumaczyłem to sobie że turbo nie pompowało wystarczającej ilości tlenu i była za bogata mieszanka. Wystarczyło to na tydzień auto wróciło z takim samym czarnym kopceniem myślałem że turbo znowu stanęło ale po sprawdzeniu wszystko z turbiną ok poza tym ze w dolocie znowu dużo oleju. Klient zarzeka się że od zmiany do zmiany nie dolewa oleju i na oko nie widać na miarce ubytku. Zawsze myślałem że od oleju nie kopcił by taką czarną sadzą tylko zastanawia mnie że po czyszczeniu całego dolotu nagle było ok.
  • Poziom 23  
    ele5 napisał:
    Podaje nr. nowych wtrysków które są w tej chwili zamontowane w aucie
    646 07 012 87

ele5 napisał:
    Podałem numery w poście po wyżej. Jest ktoś w stanie sprawdzić mi do jakiego silnika powinny być zamontowane?? Temat nadal stoi w kropce. Koleś jezdzi ale smuga za nim straszna. Mi się juz koncepcje na to auto skończyły.

No cuda wszystko sprawne a kopci. Podaj VIN, kod silnika i rok produkcji. Problem tkwi po stronie wtryskiwaczy. Numery wtrysków, które podałeś są dla silnika produkowanego od 06.2006 (646.986) 2.148 cm3 i był montowany w Sprinterach 150KM (110KW). Samochód dostaje za dużą dawkę paliwa i się nie spala.
  • Poziom 26  
    Dolot czyszczony cały, Wymyty i wysuszony. Złożone do kupy i zero efektu. Pisałem już o tym wcześniej. Turbinka pięknie chodi, ma moc ,nie puszcza oleju.
    Podaję nr VIN WDB2100071B367850 moc 85Kw 2001r.

Dodano po 7 [minuty]:

Gdzie znajde info w aucie o kodzie silnika?? W bagażniku na naklejce tak jak w grupie VW??
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    ele5 napisał:
    Dolot czyszczony cały, Wymyty i wysuszony. Złożone do kupy i zero efektu. Pisałem już o tym wcześniej. Turbinka pięknie chodi, ma moc ,nie puszcza oleju.
    Podaję nr VIN WDB2100071B367850 moc 85Kw 2001r.

Dodano po 7 [minuty]:

Gdzie znajde info w aucie o kodzie silnika?? W bagażniku na naklejce tak jak w grupie VW??

Wtryskiwacz powinien być o numerach wg. BOSCH 0445 110 011 wg. MB 611 070 05 87.

Kod silnika w tym samochodzie to 611.961

Wtryski pasują z tych modeli

108 CDI Vito 60kW nr slnika OM 611.980

110 CDI Vito 75kW nr. silnika OM 611.980

112 CDI Vito 90kW nr. silnika OM 611.980

C 200 CDI 202 75kW nr. silnika OM 611.960

C 220 CDI 202 92kW nr. silnika OM 611.960

E 200 CDI 210 85kW nr. silnika OM 611.961

E 200 CDI 210 75kW nr. silnika OM 611.961

E 220 CDI 210 100-105kW nr. silnika OM 611.961

V 200 CDI 638 TON 75kW nr. silnika OM 611.980

V 220 CDI 638TON 90kW nr. silnika OM 611.980
  • Poziom 26  
    Wielkie dzięki dla Ciebie Mr.K. Naprawdę przydatne info. Nurtuje mnie tylko to że były sprawdzane na stole Bosch Service i podobno odchyłka jest minimalna i powinny chodzić prawidłowo...Jutro jeszcze wrzucę na próbę te co mam od Sprintera 2.7 Mają własnie nr zaczynający się na 611. No zobaczymy czy będzie jakaś róznica

Do kolegi FOX ELEKTRONIC. Skoro ogarniesz ten temat w póltorej godziny to pochwal się na PW to ocenię i podziękuje w odpowiedni sposób a nie na ogólnym dajesz takie wywody że szok...

Dodano po 5 [minuty]:

N a jutro również będę miał komplet pożyczony z rozebranego silnika ze sprintera 2.2 130KM także o nr.611 Dam znać jakie efekty.
  • Poziom 23  
    Te od sprintera 2.7 są na 115KW (154KM) i mają oznaczenia 6110700887 6110700687 6110701487. Wkładaj te ze sprintera 2.2 130KM może się uda. Ale wtryski są dobierane do komory spalania i kształtu tłoków, oprócz dawki paliwa ważny jest też kąt rozpylania, czyli są też ważne te siedem cyferek po 611XXXXXXX. Na stole bosch servis może były badane pod względem wydatku, ale nie pod kątem jak rozpylają. Jeżeli dla danego silnika kąt rozpylania jest 45 stopni to przy 32 stopniach będzie już kopcił a dawka może być ta sama. Takie kombinacje nie są zalecane. Nowe oryginalne wtryskiwacze kosztują 876,85 zł + VAT szt. Regenerowane od 300. Stare można zawsze sprzedać.
  • Poziom 26  
    No i lipa. Jak i na tych od 2.7 a także na tych od 2.2 to SAMO! Brak słów.
    Ostateczny ruch jeszcze wykonam. Czyli wymiana ECU.Nic już więcej nie wymyślę.Zgra mi to kumpel Star Diagnozą i tyle. Zobaczymy.
  • Poziom 1  
    sprawdz szczelnosc przewodow od turbo do intercoolera
  • Poziom 26  
    Za wiele ich nie ma hehe. To już sprawdzałem na dzień dobry. Układ szczelny,węże na szybkzłączkach także szczelne, intercooler czysty,wymyty. Dodam dla wszystkich czytających że ECU podstawiłem inne, wyczyszczone bez immo oczywiście i TO SAMO. Dymi jak dymił. Na razie koleś jeżdzi a za nim czarno!! a ja rozkładam ręce.... Temat stanął w martwym punkcie...
  • Poziom 27  
    witam podaj może dane z testu odczytane w czasie jazdy, masa ,doładowanie ,dawka ,obroty, może to coś wyjaśni
  • Poziom 1  
    To moze ja wkleje cos z innego forum , choc temat nie swierzy , moze juz po problemie ??

Kody IMA wpisujesz do sterownika za pomocą SD.

NIE WOLNO W CDI DOWOLNIE PRZESTAWIAĆ WTRYSKÓW :!:

Popraw kolego swojego posta bo jeszcze ludzie sobie silniki popsują. Numer seryjne ma się nijak do grupy selekcyjnej. Każdy nowy wtrysk pomimo tych samych numerów seryjnych będzie miał różną grupe ze względu na korekcje dawki (taka to precyzja w tych CR) To, że po przestawieniu wtrysków silnik odpala nie znaczy, że pracuje optymalnie! Nawet na 100% nie pracuje optymalnie. Potem dymienie, brak mocy albo w najgorszym przypadku dziura w tłoku a później już tylko płacz bo na forum pisali, że można
  • Poziom 26  
    Kolego popierdzieliło się tobie z Fordem na przykład. W Mercedesie CDI nie koduje się wtryskiwaczy!!!!
  • Poziom 26  
    No i jak tam?? Bodo11?? dajesz rade z kodowaniem w CDI w mercedesie???? Tylko czekam aż Sigi Cię zjeb..
  • Poziom 1  
    kolega bodo ma troche rcji z tym kodowaniem.to sie nazywa klasyfikacja wtryskiwaczy.zrobisz to tylko star diagnozą w dziale DOSTOSOWANIE MODUŁU STERUJĄCEGO.jest to bardzo proste.lecz nie sądze że to pomoże.podobny problem miałem w okularze 210 3,2CDI dymił jak smok.okazało sie że uszkodzony jest zawór recylkulacji spalin choć pozornie byłsprawny