Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szary wyświetlacz w nokii 6300

09 Lip 2010 23:37 3434 15
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z nokią 6300, zaliczyła dzisiaj lekki "upadek" (nie jedyny, w etui upadek na odległość ok 20-30 cm - telefon rzucony z siedzenia pasażera na deskę rozdzielczą w samochodzie)
    Wygląda on tak po włączeniu: http://img46.imageshack.us/f/zdjcie0391.jpg/
    -z telefonu da się dzwonić
    - na początku jak wchodziłem "na pamięć" do odtwarzacza muzyki, pojawiały się dziwne czerwone,zielone (i innych kolorów) znaki,skreślenia na białym tle.
    Obecnie nie udało mi się tego "odtworzyć" żebym mógł zrobić tego zdjęcie,już mi się to nie pojawia.
    Tylko raz mi się zdarzyło że widziałem cały wyświetlacz z białym tłem lecz z zasięgiem, godziną i itp lecz obraz był przesunięty w prawo ( minuty w zegarze widziałem po lewej stronie u góry wyświetlacza)
    -Podczas rozmowy jest wszystko OK,nie ma żadnych szumów,ani nic podobnego głośnik słuchawki i mikrofon działa.
    -z głośniczkiem od muzyki też jest ok.
    -próbowałem zrobić zdjęcie, wchodząc przez klawisz skrótu ale nie udało mi się zrobić zdjęcia ani nagrać żadnego filmu. (zdjęcia i wideo zapisywały mi sie na karcie pamięci, którą po próbie zrobienia zdjęcia oraz filmu włożyłem do innego tel.)
    Czy to tylko wina wyświetlacza, nie wygląda na wylanego,
    A może coś ze softem jest nie tak?
    Chyba wszystko opisałem,żeby stwierdzić usterkę.
    W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać a z pewnością podam dodatkowe informacje.
    Proszę o pomoc.

EDIT: nowa informacja: Gdy mój brat wychodził z galerii i zablokował klawiaturę telefon odmówił posłuszeństwa - całość opisałem wyżej.
    Wiec chyba wychodzi na to że to nie od upadku...
    Czekam na odp.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Na początku podstaw wyświetlacz jeśli masz na sprawny, koszt na alle.... to jakieś 15 zł + przesyłka i będziesz już wszystko wiedział.
    Może to być wina filtrów? chyba?...
    Ale na 99% stawiam na wyświetlacz.
    Jak rozebrać tą nokie znajdziesz na googlach.
    W załączniku masz serwis manual :) Raczej się przyda do rozłożenia telefonu :)
    Zakładam, ze nie znasz się na telefonach? i nigdy tego nie robiłeś?
  • Poziom 11  
    Dzisiaj go rozebrałem i z taśmą wyświetlacza jest wszystko dobrze.
    Jeśli chodzi o rozbieranie fonów to nie jestem lalikiem...gorzej jeśli chodzi o znalezienie i grzanie filtrów :/
    Jakiś sprawny wyświetlacz postaram się skołować.
    Czytałem na tym forum o innym takim samym przypadku, że wyświetlacz był "czarno-granatowy" jak by to tak nazwać lecz w tamtym temacie była to nokia 6300 po zalaniu.
    i gościu pisał że wymienił tylko wyświetlacz i było już wtedy dobrze.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    załącznik w/w

jest w tym linku do pobrania

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8205651#8205651

pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Heh.. nie musi być widać uszkodzenia na taśmie, a wyświetlacz będzie uszkodzony. Zacznij od podstawienia LCD pozdrawiam.
    Jak co to pisz czy są zmiany :) a i twój lcd możesz sprawdzić też w innym telefonie, czy działa, jak się zachowuje itp.
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Jak nie pomoże wymiana lcd to filtry do przelutowania bądź wymiany. Filtry jak dobrze pamiętam maja oznaczenie z2401, z2402.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj sprawdzałem lcd na nokii 6220 classic bo mam taką w częściach - do małej naprawy (brak lcd, płytki klawy, części korpusu)
    Główna płytka jest sprawna.
    Mimo że w 6220c jest większy wyświetlacz, to gniazdo lcd jest to samo wiec podłączyłem lcd z 6300 i po włączeniu fona, wyświetlacz nie dawał oznaków "życia".
    Raczej LCD mam walnięty, chociaż żadnych uszkodzeń na nim nie widać.
    Jutro zamówię jakiś tani lcd na allegro i powinno być wszystko dobrze, a jak nie to będę pisać :)
    Jak na razie, to dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam, Dather
  • Poziom 40  
    Dather napisał:
    Dzisiaj sprawdzałem lcd na nokii 6220 classic bo mam taką w częściach - do małej naprawy (brak lcd, płytki klawy, części korpusu)
    Główna płytka jest sprawna.
    Mimo że w 6220c jest większy wyświetlacz, to gniazdo lcd jest to samo wiec podłączyłem lcd z 6300 i po włączeniu fona, wyświetlacz nie dawał oznaków "życia".
    Raczej LCD mam walnięty, chociaż żadnych uszkodzeń na nim nie widać.
    Jutro zamówię jakiś tani lcd na allegro i powinno być wszystko dobrze, a jak nie to będę pisać :)
    Jak na razie, to dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam, Dather

BRAwo za pomysl to ze gniazda sa podobne to nie znaczy ze tak samo podlaczone piny :-) i moim zdaniem dalej nie wiesz czy lcd jest ok ?
  • Poziom 40  
    LCD pada też bez żadnej przyczyny i nie musi posiadać żadnych widocznych uszkodzeń.
  • Poziom 11  
    karolark napisał:
    BRAwo za pomysl to ze gniazda sa podobne to nie znaczy ze tak samo podlaczone piny :-) i moim zdaniem dalej nie wiesz czy lcd jest ok ?

Hmm...że wyświetlacz jest tam większy to nie znaczy że gniazdo będzie miało inne piny.
    (Gdybym nie napisał że jest tam trochę większy lcd, nie było by w tym temacie twojego postu bo byś nawet się nie domyślił że w tych modelach lcd, wielkością się różnią)
    Gniazdo jest to samo, gdyby w obu modelach aż tak się różniły gniazda to było by "zabezpieczenie" ze innych lcd nie dało by się podłączyć.
    Wystarczy trochę pomyśleć niż z góry pisać coś co się nie wie...
    A zbaczając trochę z tematu to, na płytach głównych PC, pamięci RAM mają zabezpieczenia żeby nie było można włożyć innych pamięci bo jest inaczej trochę zrobione gniazdo i tylko po to żeby nie uszkodzić płyty oraz pamięci.
  • Poziom 40  
    Dather napisał:
    karolark napisał:

Hmm...że wyświetlacz jest tam większy to nie znaczy że gniazdo będzie miało inne piny.
    (Gdybym nie napisał że jest tam trochę większy lcd, nie było by w tym temacie twojego postu bo byś nawet się nie domyślił że w tych modelach lcd, wielkością się różnią)
    Gniazdo jest to samo, gdyby w obu modelach aż tak się różniły gniazda to było by "zabezpieczenie" ze innych lcd nie dało by się podłączyć.
    Wystarczy trochę pomyśleć niż z góry pisać coś co się nie wie...
    A zbaczając trochę z tematu to, na płytach głównych PC, pamięci RAM mają zabezpieczenia żeby nie było można włożyć innych pamięci bo jest inaczej trochę zrobione gniazdo i tylko po to żeby nie uszkodzić płyty oraz pamięci.

Tak sie sklada ze zajmuje sie gsm i bym sie domyslil tego - ale skoro uwazasz ze masz racje to pewnie ja masz :-) to sa rozne lcd i niebeda dzialaly zamiennie mimo ze nokia w swej bezmyslnosci nie zrobila nic aby ich nie wciskac zamiennie
    reasumujac to takie trudne dlugie slowo - dalej nie wiesz czy napewno to tylko lub wylacznie wina LCD - filtry lcd tez maja przypadkiem rozne ale to chyba bez znaczenia :-)
  • Poziom 11  
    Może masz racje...a co mi szkodzi kupić lcd jak i tak nie mam innego żeby podstawić.
    Myślę że za 2 dni dojdzie mi lcd z allegro i wtedy się wszystko okaże :)
    Jak nie lcd to trzeba będzie się zająć filtrami,niestety taka jest "złośliwość rzeczy martwych" i nic się na to nie poradzi.
    Co jak co, nie jest na razie wszystko pewne...dowiem się wszystkiego w przeciągu 2-3 dni.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Długo nie odpisywałem bo miałem małe problemy w związku z zamówionym wyświetlaczem na allegro.
    Wymieniłem wyświetlacz lecz problem pozostaje ten sam.
    Po włączeniu telefony nowy lcd jest cały biały.
    Więc to chyba wina filtrów.
    Czy wymiana filtrów lub chociażby ich "wygrzanie" można zrobić na własną rękę u siebie w domu, i czy trzeba mieć jakiś specjalistyczny sprzęt do tego?

• Poziom 29  
    Dather napisał:
    Witam.
    Długo nie odpisywałem bo miałem małe problemy w związku z zamówionym wyświetlaczem na allegro.
    Wymieniłem wyświetlacz lecz problem pozostaje ten sam.
    Po włączeniu telefony nowy lcd jest cały biały.
    Więc to chyba wina filtrów.
    Czy wymiana filtrów lub chociażby ich "wygrzanie" można zrobić na własną rękę u siebie w domu, i czy trzeba mieć jakiś specjalistyczny sprzęt do tego?

Biały lcd może też świadczyc o złej jakości wyświetlacza jeżeli kupiłeś produkt podrobiony.
  • Poziom 40  
    Wczoraj miałem pogwarancyjnie 6300 z szarym LCD.
    Uszkodzone okazały się filtry.
  • Poziom 11  
    W tym tygodniu, jeśli będę mieć czas to oddam telefon do serwisu na naprawę która myślę ze nie będzie zbyt droga.
  • Poziom 11  
    Witam

Mam ten sam problem ze swoją nokią 6300 wyświetlacz się podświetla ale na szaro.
    Sprawdziłem na innym LCD i to na pewno nie wina wyświetlacza!!!
    Pisał tam ktoś o filtrach z2401 i z2402 o prze lutowaniu (tylko że to są moje początki z hot air i nie wiem jak to rozumieć) i w razie problemu gdzie można kupić filtry tego typu ?? bo ja serwisuje gsm ale sam w domu i nie za bardzo wiem gdzie to można kupić.

Pozdrawiam Grzesiek