Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kolumny w cennie do 600zł pod sharp optonica sm-7100?

matys762 10 Jul 2010 03:30 2304 11
    matys762
    Level 9  
    Witam!

Proszę o Waszą pomoc w wyborze kolumn domowych w cenie do 600zł. Sprzęt może być nowy lub używany. Pomieszczenie 25m2. Przeznaczenie: muzyka(praktycznie wszystkie gatunki), filmy,gry... :D

Kolumny pod wzmacniacz:

SHARP OPTONICA integrated stereo amplifier SM-7100. Pobór mocy 500W
    Impedancja : 4 - 16 Ohm

Pozdrawiam
    KORG1
    Level 11  
    Podaj szczegóły jaką ma moc rsm itp.
    Pablo1964
    Moderator
    KORG1 - a co to jest rsm?
    matys762
    Level 9  
    KORG1 - Myślę, że skoro masz mi doradzić jakie kolumny mam wybrać to powinieneś wiedzieć jak obliczyć sobie ile wynosi rozłożenie mocy na kanał(jeśli oczywiście o to Ci chodziło gdyż nie wiem co to jest rsm?). Przecież wystarczy Ci do tego pobór mocy wzmacniacza i już mniej więcej będziesz wiedział? Druga opcja to google, yahoo, itp. Ale jeśli to ja mam doradzać ekspertom to proszę bardzo:

Moc muzyczna 135W/4ohm ; 85W/8ohm
    Moc sinus 120W/4ohm; 60W/8ohm

PS - Proszę abyście podali przykładowe modele kolumn w miarę dobrych firm "jak za tak niską cenne":D, wraz ze swoimi wrażeniami odsłuchowymi, nie interesuą mnie teksty w stylu: "masz ceneo, skąpca, allegro, itp...". Przecież wiem jak mam nabyć głośniki, wiem jakich marek się wystrzegać. Głównie interesują mnie Wasze wrażenia odsłuchowe, ew opinia na temat danego modelu, marki.

Pozdrawiam
    KORG1
    Level 11  
    wiesz co to co podałeś na początku nic mi nie mówiło..

Dodano po 1 [minuty]:

Pobór mocy to nie to samo co moc wyjsciowa! rsm*-moc znamionowa moc max- moc z jaką maxymalnie mogą grać głosniki

Dodano po 1 [minuty]:

http://www.stx.pl/kolumny-stx-f-70-czarny.html - stxy dobre głosniki mam tylko że f180 estradówki
    matys762
    Level 9  
    NIE POWIEDZIAŁEM, ŻE POBÓR TO RSM (Chodziło mi o przelicznik dzięki, któremu z poboru możesz sobie mniej więcej obliczyć ile wynosi rozłożenie mocy na kanał przy danej impedencji) TAK DLA JASNOŚCI
    dues
    Level 28  
    KORG1 wrote:
    stxy dobre głosniki mam tylko że f180 estradówki

Estradówki? Producent zaprojektował je do użytku domowego.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli możesz dołożyć 150zł to na aukcji są mission m34, uważam że warte tej ceny.
    matys762
    Level 9  
    dues wrote:

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli możesz dołożyć 150zł to na aukcji są mission m34, uważam że warte tej ceny.

Na Skąpcu i Ceneo wyjdą taniej i przynajmniej nowe 720zł+35zł dostawa. Dzięki za propozycję oczekuję kolejnych....
    dues
    Level 28  
    Kolego na skąpcu i ceneo masz cenę za 1 szt. :D
    matys762
    Level 9  
    dues wrote:
    Kolego na skąpcu i ceneo masz cenę za 1 szt. :D

A tak masz rację przepraszam jak zawszę się pospieszyłem:D Zapomniałem o tym:D
    matys762
    Level 9  
    Pablo1964 wrote:
    Koledzy matys762 i KORG1!
    Mie ma czegoś takiego jak "rsm" - nie bez przyczyny zadałem pytanie a Wy wciąż opowiadacie sobie bzdury. Polecam lekturę:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic941473.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic440413.html

Przepraszam Pablo1964 nie interesuje mnie ten rsm . Poprostu odpowiadałem na odpowiedzi KORG1, fakt nie sprawdzając tego ale naprawdę nie interesuje mnie to... Potrzebuje dobrej opinii na temat głośników(np. jakiej udzielił dues )a nie rozszerzenia tematu o dodatkowe wątki...

Ps. Dziękuje za wyjaśnienie