Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak znależć i ustawić kanały w sony trinitron 29 cali ?

10 Lip 2010 15:22 7193 5
  • Poziom 2  
    j/w + na zwykłej antenie naziemnej? gdy kupowałem telewizor od gościa to wszystko u niego ładnie grało, przywiozłem go do domu i bęc........ śnieży........ nie wiem jak ustawic tu kanały...... a gościu od którego go kupiłem już wyjechał sobie na wakacje............pilot jaki mam to RM-816, prosze o pomoc i dziękuje gdy taka się znajdzie:)
  • Poziom 26  
    Układ kanałów "u gościa" mógł być inny. W związku z tym, "otwórz" pilota (wysuń z etui na 'bogatszej" stronie), następnie naciśnij klawisz "wycięty romb ze strzałką" na zakrytej przez etui części pilota, w ten sposób wejdziesz w tryb programowania. Jeśli chcesz automatycznie szukać stacji naciśnij + lub - nad rombem. Po znalezieniu interesującego Cię programu naciśnij pełny romb, aby go zapamiętać i wyjść z procedury programowania. Możesz też wpisać "ręcznie interesujący Cię program pod warunkiem, że znasz numer kanału na którym jest nadawany. Po wciśnięciu rozciętego romba wybierz najpierw numer programu na którym chcesz zaprogramować daną stację, następnie naciśnij "C" obok klawiszy numerycznych i wybierz właściwy kanał danej stacji gdy pojawi się obraz naciśnij zamkniętego romba. Jeśli TV posiada dwa standardy fonii (BG/DK) możesz je zmieniać podczas programowania guzikiem " * ", podczas programowania możesz tez nadać nazwe programowi (np TVP1) po naciśnięciu klawisza " ***" wybór znaku odbywa się klawiszami "+" i " -" tymi którymi normalnie regulujesz np jaskrawość czy kontrast.
  • Poziom 2  
    fakt...... kilka razy otwierałem pilota i obracałem go na drugą stronę i ich nie widziałem.......eh, trochę technologi i człowiek sie gubi. jednakze dziękuję za pomoc:) działa:) tylko tv puls nie łapie......:( a tvp1 i tv4 śnieżą:( a jak bym podłaczył do nieużywanej czasy z konwerterem cyfry przewodzik antenowy, to czy czasa ściągałaby sygnał, i byłaby swojego rodzaju odpowiednikiem anteny naziemnej, a mi poprawłaby się jakość obrazu?
  • Poziom 26  
    W żadnym wypadku !!! Po pierwsze konwerter odbiera z satelity pasmo z zakresu ok. 10-12GHz, po konwersji tuner SAT widzi ten sygnał jako zakres 950-2050MHz. Telewizja naziemna pracuje w zakresie od ok 45-950 MHz (i taki zakres ma pełno zakresowa głowica TV). Pomijając rodzaj modulacji i pasmo konwerter musi być zasilony w zależności od odbieranej polaryzacji napięciem 13V lub 18V. Tak, że użycie anteny SAT do odbioru TV naziemnej odpada. Zastosuj którąś z dostępnych anten szerokopasmowych ze wzmacniaczem.
  • Poziom 1  
    Witam.
    Właśnie nabyłem Sony KV-E2941D wraz z pilotem RM-816.
    Nie mogę znaleźć żadnej stacji opisanym powyżej sposobem. Po naciśnięciu wspomnianego romba nic się nie dziej.
    Proszę o pomoc.
    Swenson
  • Poziom 34  
    Kolego swenson.

Masz zły pilot do tego tv.

Musi być RM831.