Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Motobi Żbik, gaśnie po odpaleniu.

10 Lip 2010 15:58 3548 4
  • Poziom 1  
    Mam problem ze skuterem marki Motobi Żbik (nazwa fabryczna: YIBEN YB50QT-6). Jeździć się nim daje, ale odpala tylko z kopa i zaraz po odpaleniu trzeba dodać gazu - w razie jego braku natychmiast gaśnie. Po nieudanej próbie odpalenia muszę odczekać ok. 5 min. zanim będę mógł znowu go odpalić - częstsze próby są nieskuteczne. Ponadto gaśnie przy każdym zatrzymaniu się, o ile nie podtrzyma się mocy podkręcając manetkę. Gaźnik i filtr powietrza były raptem parę dni temu czyszczone, a oleje silnikowy i skrzyni biegów wymieniane. Czy ktoś miał podobny problem? Proszę o radę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Witam

Miałem te same problemy oprócz czekania na odpalenie. Konieczna jest regulacja gaźnika zwiększając dawkę paliwa śrubką. Oraz ustawienie obrotów biegu jałowego do ok 2400. Problemy powinny zniknąć. A czy czasem nie masz go jeszcze na dotarciu? Często tak się dzieje i nawet odpowiednia regulacja nie przynosi wymaganego efektu. Akurat u mnie to minęło.
    Moderowany przez Rycho T:

Już kiedyś zwracałem koledze uwagę że pisze posty bez zastanowienia się. Nie poskutkowało, mała przerwa w pisaniu postów, powinna pomóc.

• Poziom 42  
    zylax4 Jesteś złym duchem tego forum! Wypisujesz brednie!
    Może łamię regulamin, ale jeszcze Ci ktoś uwierzy i będzie miał kłopot.
    Obroty biegu jałowego 2400. (????) Bzdura. Powinny być nie większe niż 1200!
    Jeżeli nie da się ustawić prawidłowych, to trzeba szukać przyczyny, a nie ustawiać większe.
    Marcusso Podejrzewam problemy z zapłonem. Sprawdź iskrę przed odpaleniem zimnego silnika i porównaj z tą po nieudanej próbie odpalenia ciepłego.
    Warunki:
    1. Kabel bez fajki.
    2. Odstęp końca kabla wysokiego napięcia od masy (głowicy, cylindra,) 8 mm.
    3. Iskra ciągła niebieska i słyszalna.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam.
    Z tym odpalaniem to zapewne zawory. Trzeba je wyregulować na 0.05 oba. Co do gaśniecia jak sie nagrzeje to podkręc obroty. Pamietaj że te operacje wykonuje sie na ciepłym silniku. Pozdrawiam