Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic II - Stuki w kierownicy

10 Lip 2010 16:45 13743 12
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem ze stukami w kierownicy w Scenicu.
    Stuki pojawiają się w momencie całkowitego skrętu w obie strony.
    Szukam porady jak to wyleczyć.
    Pozdr.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Słyszysz metaliczny dzwięk na samym końcu skręcenia kierownicy do oporu? Dokręć śrube na "krzyżaku". Jst on na samym końcu kolumny kierowniczej, odchylisz wykładzine podłogową i zobaczysz tą śrube klucz 13mm, a jeśli słyszysz inne dzwięki przy kręceniu kierownicą do wymiany masz łożyska amoryzatorów. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Słysze stuki przy przekręceniu do oporu. ale dźwięk wydobywa sie chyba z prawego koła za każdym razem. Ta śrubka to jest pod dywanem czy tak koło pedałów??
    Jest pod dywanem, na końcu kolumny kierowniczej która wchodzi w podłoge, dzwięk ten lubi się nosić po przekładni kierowniczej dlatego jest złudzenie że wydobywa sie z innego miejsca.
  • Poziom 10  
    Śruba była chyba ok bo dała się przekręcić o pół obrotu co oczywiście nie pomogło i nie zlikwidowało stukania. Obawiam sie ze to może coś z przekładnią.........
    Tą śrube to musisz tak porządnie dokręcić, no to pozostaje auto do góry i szukamy w zwieszeniu, poruszać kołami, sprawdzić luzy, zsunąć osłone drążka i sprawdzić czy nie ma luzu na przekładni.
  • Poziom 10  
    Mechanik zdiagnozował maglownice. Wymiana na uzywke + robocizna 450 zeta
  • Poziom 10  
    Juz po wymianie. Stuki zniknęły, chodzi cicho. Zobaczymy jak długo...
  • Poziom 1  
    W scenic 1,9 dci gdy mam zimny silnik słyszę stukanie z prawej strony, ale co ciekawe jak np zmieniam biegi albo nagle puszczam gaz( gdy maleją nagle obroty). Sprawdzone mam zawieszenie i nic tam nie widać. Natomiast jak się rozgrzeje tego problemu nie ma. Mieliście takie coś??
    tajson-81 napisał:
    W scenic 1,9 dci gdy mam zimny silnik słyszę stukanie z prawej strony, ale co ciekawe jak np zmieniam biegi albo nagle puszczam gaz( gdy maleją nagle obroty). Sprawdzone mam zawieszenie i nic tam nie widać. Natomiast jak się rozgrzeje tego problemu nie ma. Mieliście takie coś??

Zdjąć prawe koło, nadkole, sprawdzić czy dobrze jest zamocowana butelka osuszacza klimatyzacji i czy nie brakuje na tym mocowaniu gumy, jak jest zamocowany filtr paliwa, oraz czy poduszka silnika przy rozrządzie jest dobra.
  • Poziom 27  
    Tam bedzie przekladnia zebatkowa, one maja regulacje, sruba ktora dociska listwe zebata do zebnika kasujac luz. Poszukaj, powinno byc. Lecz nie przesadz z tym kasowaniem, kierownica musi obracac sie lekko.