Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Full HD- jaki model wybrać?

10 Lip 2010 18:08 5074 16
  • Poziom 9  
    Witam planuję kupić telewizor, troszkę już się nasłuchałem porad, lecz są to osoby z małą wiedzą na ten temat więc piszę tu.
    -Telewizor będzie w sypialni 5na3 metry, słabe oświetlenie
    -telewizji nie oglądam max 1h dziennie, ma on być w większości wykorzystywany do oglądania filmów z BluRay, Xbox360 oraz najczęściej pełnić funkcję monitora(Nie chodzi mi tu o pracę na nim i czytanie tony textu, bardziej filmy i gry)
    - do TV będzie podłączony komputer(grafika GF260), xbox360 i zestaw kina domowego 5.1 z bluray
    - zastanawiałem się nad 32-37 cali, oczywiście im większy tym lepszy max42 cale
    - Mieszkam w UK więc cena do 550 funtów(około 2500tys, różnie bywa)
    - musi być Full HD 1080

Zastanawiałem się nad kupnem Telewizora LED ale mają one swoją cenę i nie wiem czy się opłaca jeszcze je kupować.
    Oto modele nad którymi myśałem:

-Samsung UE32C5100 32" LED- 520funtów
    -Sharp LC32LE700E 32" LED- 515funtów

-Samsung LE37B550 37"- 400funtów
    -Samsung LE40B530 40"- 480funtów
    -
  • Poziom 13  
    Oczywiście każdy ma swoje zdanie na temat LCD, LED i Plazma, ja osobiście polecam zakup Plazmy.
    Ja wychodziłem z założenie, że 32", ewentualnie 37" to maksymalna wielkość, zakończyło się na zakupie telewizora 42", ponieważ nie ma mniejszej przekątnej w telewizorze Plazmowym w Full HD.
    Wybór padł na Panasonica TX-P42S10E, jak kupowałem był jeszcze model wyższy TX-P42G10E, ale był droższy o 600zł, a gość w sklepie Panasonica powiedział, że nie odczuje różnicy, tak więc padło na ten tańszy w cenie 2500zł.
    Obecnie do TV podłączony mam dekoder HD "n", konsole PS3, oraz komputer, wszystko idzie przez HDMI.
    Wszystko działa super i jakość jest rewelacyjna, czy jest ciemno czy jasno, obraz widać super.
    Co do kina domowego to już zależy co tam masz, ja mam zamiar kupić amplituner, wtedy do telewizora zostaje jedynie podłączony amplituner przez HDMI, a wszystkie pozostałe elementy do amplitunera (dźwięk i obraz), a w przypadku typowych kin domowych gdzie wszystko jest w jednym pudełku to najczęściej jedynie dźwięk z tych urządzeń leci do kina, a obraz bezpośrednio do telewizora.

Koniec zachwalania, pora na minusy :)
    - dźwięk z wbudowanych głośników (ja wychodzę z założenia że taki telewizor to musi mieć kino, tak więc dla mnie mogło by nie być wogóle wbudowanych głośników)
    - po włączeniu TV automatycznie ustawia się wybór sygnału na antenę analogową, nie ma możliwości wyboru innego domyślnego źródła, oraz możliwości ustawienia tak aby włączał się sygnał jaki był używany przed wyłączeniem, nie wpływa to na jakość, ale może być trochę uciążliwe jak przy każdym włączeniu trzeba przełączyć.
  • sprzedawca - konsultant
    do takich potrzeb :
    Sharp 40 LE 705
    Panasonic 42 G 20
    Toshiba 40SL 733
    JVC 37DV1
    Sony 40Ex 500

Jeśli obstajesz przy 32 i będziesz patrzył na wprost :
    Panasonic 32 V 10
    Sharp 32 LE 320
    Toshiba 32SL733
  • Poziom 9  
    Hm dzieki za podpowiedzi, mam jeszcze tylko jedno pytanko zanim pójdę do sklepu, czy jest tak ogromna różnica w jakości obrazu między zwykłym LCD a LED, bo różnica w cenie jest ogromna a w sklepie nie widziałem praktycznie żadnej różnicy w jakości obrazu ale sklep to sklep więc wolę się upewnić.
  • Poziom 20  
    Danieloo napisał:
    Hm dzieki za podpowiedzi, mam jeszcze tylko jedno pytanko zanim pójdę do sklepu, czy jest tak ogromna różnica w jakości obrazu między zwykłym LCD a LED, bo różnica w cenie jest ogromna a w sklepie nie widziałem praktycznie żadnej różnicy w jakości obrazu ale sklep to sklep więc wolę się upewnić.

Różnica jest mniejsza niż różnica cenowa. Bierz LCD. Jak LCD-ka dobrze ustawisz to będziesz miał extra obraz.
  • Poziom 39  
    Różnica jest w podświetleniu , w poszczególnych modelach różnice w obrazie mogą być widoczne . Różnica też występuje w poborze prądu .
  • Poziom 20  
    Hucul napisał:
    Różnica jest w podświetleniu , w poszczególnych modelach różnice w obrazie mogą być widoczne . Różnica też występuje w poborze prądu .

Różnica w poborze prądu nieopłacalna w stosunku różnicy w cenie. A różnice w obrazie to i różne LCD-ki mają. To miałem na myśli pisząc powyżej.
    Jak kogoś stać tak sobie lekką ręka wybulić taką kasę to niech kupuje.... poczuje się lepiej bo ma LEDa. Ja bym wolał to co mi zostanie w kieszeni wydać na coś dodatkowego.
  • Poziom 9  
    Ok dzięki za info, już się zdecydowałem na zwykły LCD, za tą różnice w cenie akurat starczy na nowego xboxa360 :)
    i jaki wybrałeś ?
  • Poziom 9  
    Dokładnego modelu jeszcze nie wybrałem wypłata dopiero za 2 tyg i w sklepie, w którym będę kupował telewizor za tydzień wchodzi nowa oferta, więc zobaczymy ale prawdopodobnie Samsung LE32C650, ale jeszcze wszystko może się zmienić
  • Poziom 12  
    Bardzo polecam TV "Samsung LE32C650" pod względem jakości obrazu (kolega ma taki TV i bardzo ładnie widać nie wiem jak tam z funkcjonalnością ale obraz bardzo ładny)
  • Poziom 39  
    Adek561a napisał:
    ... kolega ma taki TV i bardzo ładnie widać nie wiem jak tam z funkcjonalnością ale obraz bardzo ładny)

Mój kolega też ma Samsunga , obraz bardzo ładny ... jednak gdy postawić obok niego Sharpa drugiego kolegi , to okazuje się że Samsung ma słaby obraz ...
    W ten sposób nie można polecać takiego sprzętu . Najlepszym testem byłoby postawienie trzech - czterech telewizorów w domu i porównanie w rzeczywistych warunkach użytkowania.
    to najlepszy system - ale chyba tam gdzie mieszka - nie ma takiej oferty.
  • Poziom 20  
    Porównanie wiadomo, że jest najlepsze i niezależnie co powie całe grono ekspertów należy wybrać to co nam odpowiada a nie tymże właśnie ekspertom.
    Aczkolwiek z Samsunga powinien kolega być zadowolony.
  • Poziom 35  
    Hucul napisał:
    Adek561a napisał:
    ... kolega ma taki TV i bardzo ładnie widać nie wiem jak tam z funkcjonalnością ale obraz bardzo ładny)

Mój kolega też ma Samsunga , obraz bardzo ładny ... jednak gdy postawić obok niego Sharpa drugiego kolegi , to okazuje się że Samsung ma słaby obraz ...
    W ten sposób nie można polecać takiego sprzętu . Najlepszym testem byłoby postawienie trzech - czterech telewizorów w domu i porównanie w rzeczywistych warunkach użytkowania.
    i nawet wtedy problem nie do rozwiązania (zmieniła się pogoda wczoraj) i to co grało "lepiej" zaczęło grać gorzej - już mieliśmy dość kolejnych ustawień parametrów TV(3szt TV - same LED LCD). :)

Ps - po którymś piwie (tylko właściciel pił) - parametry się "wyrównały.
    (w gruncie rzeczy i tak wszystko gra dość podobnie)
  • Poziom 9  
    Cześć ponieważ sam szykuję się do zakupu mam pytanie do fachowców co sądzicie producentach typu LG modele LG 42LE5500 , ( moje pytanie wynika z faktu że nic nie pisaliście o innych producentach , czy wynika to z faktu gorszej jakości ich produktów ? )
  • Poziom 39  
    Mój ranking firm wygląda tak :
    1 Sharp
    2 Panasonic
    3 Sony
    Wiele zależy od konkretnego modelu , czasem dobry model z "gorszej" marki bije na głowę te niby lepsze .
    42LE5500 jako telewizor ze średniej półki jest chyba dość dobrym sprzętem (nie widziałem jak "świeci" :D ) , mógłby być trochę tańszy .