Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorynka, brak iskry, cewka WN spalona.

mzta13 10 Lip 2010 20:11 3265 9
  • #1 10 Lip 2010 20:11
    mzta13
    Poziom 7  

Witam.
    Robiłem w motorynce generalny remont jak już poskładałem wszystko, chciałem ją odpalić zobaczyłem że niema iskry, zmierzyłem napięcie na cewce WN okazało się że była spalona, więc kupiłem nową cewkę WN, przerywacz i kondensator. Poskładałem wszystko i odpaliłem ją, pochodziła trochę i zgasła okazało się że cewka ponownie się spaliła i znowu kupiłem nową cewkę WN. Założyłem, iskra była, motorynka odpaliła i po minucie zgasła. Chyba cewka znowu się spaliła, co robić pomóżcie.

0 9
  • #3 13 Lip 2010 18:04
    mzta13
    Poziom 7  

cewki są spalone bo sprawdzałem miernikiem prądu.
    a koło rzeczywiście ociera o cewke ale chyba cewki są takie lipne bo jak patrzyłem na orginały to się różniły od siebie wielkością

0
  • #4 13 Lip 2010 18:25
    Elektron1234
    Poziom 20  

Witam Apropo cewek to może faktycznie takie "gówniane" Poszukaj używki ale polskiej Pisze tak ponieważ kupilem ostatnio kranik ,zamontowałem a na drugi dzień paliwo rozpusciło odstojnik Dacie wiare jakie to wszystko z tych chin (pisze specjalnie małą litera bo nie zasługują na dużą)jest lipne Nie da sie opisać jaki byłem wku..... bo w końcu kupilem kranik paliwa a nie wody ale na szczescie mialem stary kranik jeszcze i zalożylem stary odstojnik i jest ok Myśle wiec ze trzeba ci poszukac iskrownika używanego zalożyc i bedzie z głowy
    Pozdrawiam i życze powodzenia a chinszczyzne sobie odpuść

0
  • #5 14 Lip 2010 09:55
    jack63
    Poziom 40  

Nie umniejszając prawdziwości spostrzeżeń Elektron1234, napiszę:
    Zawsze trzeba szukać winy przede wszystkim u SIEBIE.
    Jak magneto ociera o cewkę, to żadna tego nie wytrzyma. Szczególnie, że w Motorynkach (i Rometach w ogóle) stosowane są starodawne rozwiązania. Cewka jest typu "all in one" czyli wszystko w jednym.
    Rozwiązaniem jest wykorzystanie korpusu spalonej cewki i nawinięcie go drutem ok 0.6 - 0.8 mm. Będziemy mieli cewkę "ładującą". Dokupienie butelkowej cewki zapłonowej i połączenie tego tak jak w Simsonie.
    Tylko gdzie tą "butelkę" umieścić? Może pod bakiem?
    Jest rozwiązanie droższe i pracochłonne, ale zapewnia 100% skuteczności.

0
  • #6 14 Lip 2010 10:38
    39006
    Usunięty  
  • #7 22 Sie 2010 17:10
    roberto11335
    Poziom 1  

Witam,
    Chciałbym się dowiedzieć jakie napięcie powinna mieć dobra, w pełni sprawna, niespalona cewka wysokiego napięcia

0
  • #8 23 Sie 2010 08:37
    jack63
    Poziom 40  

roberto11335 Nie ma takiego pojęcia jak napisałeś:

Cytat:
    ..jakie napięcie powinna mieć..

Cewka z resztą układu zapłonowego ma podawać impulsowo na świecę conajmniej kilka kV. Nie masz szans tego zmierzyć!
    Sprawdzamy niestety efekt końcowy. Czyli odstęp końcówki kabla WN od masy (np. głowica), przy której iskra jeszcze skacze i jest "ciągła" czyli przebija powietrze za każdym rozwarciem przerywacza. Minimalna odległość to 8 mm.
    Podstawowy błąd "młodych diagnostów" stanowi sprawdzanie iskry na świecy!!!
    Sprawdzamy na samym kablu bez fajki.
    Cewkę WN w Rometach sprawdzamy w układzie zapewniając sprawność pozostałych elementów tj. kondensatora i przerywacza, co nie jest trudne.
    Magneto nie może bić! Odstęp magnesów od nabiegunników cewki ma być stały ok 0.6 mm!
    Ja sprawdzałem poruszając szybko magnetem ręką tam i z powrotem wokół punktu rozwarcia przerywacza. Na KABLU powinna być słyszalna iskra.
    Ponieważ wiele Rometów ma już swoje lata "siła" magnesów w magnecie jest mała i to może być przyczyną słabej iskry!

0
  • #9 23 Sie 2010 09:12
    cirrostrato
    Poziom 35  

Pozwólcie staremu dinozaurowi na ot... w 1987 roku kupiłem chłopakowi motorynkę Pony (68tys. zł nówka), zakupiłem od razu co mogłem na zaś: uszczelki , magneto, opony (dawno poszły i nawet nie jeden komplet) itp. Moda na te zabawki minęła, chłopak podrósł do własnego auta...za miesiąc podaruje mi wnuka, motorynka w stanie idealnym, 2-3 razy w roku odpalana i przepędzana po asfalcie (ubezpieczenie OC z moimi ulgami to ok. 20zł), wizualnie bez żadnych uwag, wnuk dostanie do zabawy jak utrzyma kierownicę...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo