Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie można odpalić Mercedesa V 2,2 CDI w dni upalne.

tarjan 10 Jul 2010 21:13 3903 6
 • #1
  tarjan
  Level 2  
  Nie można odpalić samochodu w dni upalne.Dziwny przypadek... Proszę o pomoc w ustaleniu dniagnozy.

  Witam Wszystkich forumowiczów! Prosiłbym Was o pomoc w ustaleniu przyczyny usterki w moim samochodzie Mercedes V Klasa 2,2 CDI rok prod. 2001

  Samochód nie można odpalić w upalne dni, natomiast w chłodne dni odpala bez problemu.

  w DNI UPALNE Czasami uda się ODPALIĆ i jest to możliwe, ale tylko w tym momencie jeżeli pokaże się kontrolka z podgrzewania świec żarowych.

  Jeżeli ta kontrolka po przekręceniu stacyjki nie pokaże się wtedy nie można samochodu odpalić. Próbuje wtedy lekko wywołać wstrząsy uderzając ręką w okolicy tablicy rozdzielczej lub otwieram maskę samochodu i nią mocniej niż zazwyczaj uderzam wówczas pokazuje się na tablicy informacja ERROR, ale niekiedy jest tak,że ta informacja potem zniknie i potem można już samochód odpalić.

  Zadrzyło się też już tak, że samochód odpalił ale świecą się znowu kontrolki na tablicy rozdzielczej (z oleju,(gdzie stan jest prawidłowy) ABS, EBV i takie kółko jakby z narysowaną oponą, nie wiem jak się ona nazywa fachowo) I NIE GASNĄ, wtedy można jechać samochodem, ale znowu nie funcjonuje automatyczna skrzynia biegów. Samochód jedzie, ale tylko na jednym z biegów.

  Ze względu na lekką stłuczkę z przodu od strony pasażera wymieniono mi w tym samochodzie przedni zderzak, wspornik poprzeczny i Intercooler (tzw. chłodnica powietrzna).

  Po tej wymianie po jakimś czasie zaczeły się te w.w problemy. Nie wiem, czy można to kojarzyć z tą w.w wymianą części, czy też ze wstrząsem jakie było podczas uderzenia, czy też problem leży zupełnie gdzie indziej.

  Samochód był podłanczany kilkakrotnie pod komputer w serwisie Mercedesa i to jest ten problem, że nie pokazauje żadnego błędu nawet wtedy jak występuje ta usterka dlatego też nie można stwierdzić gdzie jest przyczyna.

  W samochodzie wymienione zostały kluczyki i wpisany został nowy kod, Imobiliser moduł, płytka bezpieczników która znajduję się pod kierownicą, dolna częśc stacyjki, która daje sygnał do stacyjki, próbowano również dwa inne sterowniki i to też nic nie pomogło.
  Diagnoza następna była należy wymienić kable. I co wy na to ?

  Czy potrafilibyście rozwiązać ten skomplikowany problem ?
  Za wszystkie pomocne odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.

  Pozdrawiam
 • #2
  sadek1979
  Cars specialist
  Kiedyś na forum opisywany był podobny przypadek tylko autko nie było po stłuczce ale po przekładce z angola . Wtedy kolega miał też przypadki z ciężkim rozruchem , dziwne kontrolki itp przyczyną była źle dokręcona masa Może blacharz zapomniał dokręcić jakieś masy i teraz są tego efekty , czy przed stłuczką było podobnie ? Bo jeśli nie to szukałbym po elementach świeżo zamontowanych .
 • #3
  tarjan
  Level 2  
  Witam Panie Tomku, bardzo dziękuję za Pana sugestię.

  Oczywiście przed stłuczką nie było tego problemu.
  Popytam osoby, która montowała mi zderzak przedni, wzmocnienie poprzeczne i chłodnice powietrza (Intercooler) może faktycznie tam trzeba szukać tej przyczny, przyznam, że też tak kiedyś sobie o tym pomyślałem, czy on mi tam czegoś wtedy nie namieszał.
  Narazie auto mi nie odpali bo są upały muszę poczekać na uchłodzenie kliumatu, żebym mógł nim jechać...
  Jak się coś dowiem więcej w tej sprawie to dam znać. Narazie bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
 • #4
  tarjan
  Level 2  
  Witam wszystkich.
  Chciałem odpowiedzieć na sugestię Pana Tomka dot. przyczyny usterki mojego samochodu cyt:
  ''Może blacharz zapomniał dokręcić jakieś masy i teraz są tego efekty'' ???

  W serwisie mercedesa podłączyli mi dodatkowy oddzielny kabel z masy do silnika i niestetyty nic to nie przyniosło samochód również niechciał odpalić, także chyba to nie ta przyczyna, ale bardzo dziękuję za tą poradę Panie Tomku.

  Dziwi mnie to, że w momencie jak samochód nie chce odpalić i jak uderzam reką w okolicy deski rozdzielczej i lewarka automatycznej skrzyni biegów, to pokazuje się na tablicy ERROR i potym niekiedy jest możliwe odpalenie samochodu z tym, że kontrolki się świecą i nie można jechać samochodem ponieważ jedzie tylko na jednym biegu. Nie wiem jak i z czym tą usterkę kojarzyć, gdzie szukać przyczyny ?

  Czy ktoś z forumowiczów mógły mi jeszcze coś podpowiedzieć i pomóc ustalić tą dziwną usterkę ???
  Proszę o pomoc !!! Czekam na Wasze opinie w tej skomplikowanej dla mnie sprawie. Pozdrawiam serdecznie.
 • #5
  trans-serwis
  Level 39  
  W serwisie mercedesa nie zrobili diagnozy czego mu brakuje żeby odpalił?
 • #6
  tarjan
  Level 2  
  To by było właśnie fajne i proste gdyby to komputer wskazał co należy wymienić.Wymieniło by się tą pospsutą część i po sprawie.
  Była robiona diagnoza i nawet kilkakrotnie, ale w tym kłopot, że prawie tej usterki komputer nie pokazuje dlatego też zaczęli wymieniać kolejno najbardziejprawdopodobne mogące być przyczyną takiej usterki podzespoły (wyżej opisane już przeze mnie części). Pozostały jeszcze tylko do wymiany kable elektryczne, które według nich mogą też być tą przyczyną, ale tego też mi nikt na 100 % nie potrafi zagwaratować, że to jest to.
  Nie wiem, czy istniej taki zakład, lub specjalista elektryk który potrafiłby zdiagnozować który to z tych kabli jest uszkodzony???
 • #7
  Megawe
  Level 34  
  Jeżeli w układzie jest przekaźnik włączający zasilanie na układ wtryskowy to bym zaczął od niego.