Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka Briggs&Strattion Quantum-jak wyczyścić gażnik?

beholder1990neophyte 10 Jul 2010 22:17 14539 12
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Witam!

Jak dostać się do gażnika w tej kosiarce? W celu jego wyczyszczenia.
    kamilo23
    Level 21  
    Odkręcasz górną osłonę a pożniej podstawe filtra 3 śrubki uzywajac nasadke osemke i na koniec 2 śrubki nasadka dziesiątka. Następnie jak wyciągniesz gaznik odkręcasz od spodu śrubke i najlepij przemyć i wydmuchac wszystki bród.
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Ok. Mam jeszcze pytanie, jak odpalam kosiarkę na ssaniu to odpala ok. tylko że na ssaniu trochę ja dusi. Biorę szybko manetkę z ssania, na max i jest ok. nabiera mocy. Dlaczego dusi ją na ssaniu?
    User removed account
    User removed account  
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Ok. A czy to normalny objaw , że kosiarka sie mocno grzeje podczas koszenia? Tzn. wczoraj kosiłem około 2h z małymi przerwami, troche grabiłem, zamiatałem i po koszeniu kosiarka jest ogień. Swieca, głowica, tłumnik nie da się dotknąć. Czy jest wszystko ok? Nie spali się albo co?
    Pamiętam kiedys miałem kosiarke Husky Jeta to po koszeniu zapałke odpalałem od tłumika a ze zbiornika z olejem parowało i kosiłem na gorącu ale kosiarka ma koło 10 lat i w tamtym roku wymieniałem tylko olej i nóż podostrzyłem i kosi jak nowa:)
    User removed account
    User removed account  
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Aha. A jeszcze zobaczyłem, że podczas koszenia trochę kopci z tłumika ta moja kosiarka. Nie dużo ale jednak i to nie zależnie czy kosze jakaś dużą trawę czy małą. Po prostu czasem lekko kopci a czasem bardziej a czasem w ogóle. Olej wymieniany. Kolor dymu ciemny, czarny. Co prawda mi to nie przeszkadza aleee..czy tak musi być?
    User removed account
    User removed account  
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Filtr nowy. Zajrzę do gaźnika. Myślisz że wyczyszczenie go pomoże?
    User removed account
    User removed account  
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Filtr powietrza, olej, świeca wymieniona. Gaźnik wyczyszczony - ale nic w nim nie było brudu tylko po założeniu trochę benzyny mi wyciekło koło przepustnicy ale potem już nic nie wyciekło. Więc co by jeszcze mogło być przyczyna tego lekkiego kopcenia z tłumika?
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    To co mam jeszcze z nią zrobic? Bo już troszeczke mniej ale jeszcze kopci z tłumika...
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Temat do zamkniecia.