Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie zwrotnicy do wzmacniacza

neo788 11 Lip 2010 00:08 3337 4
  • #1 11 Lip 2010 00:08
    neo788
    Poziom 9  

Witam

Mam mały problem z podłączeniem zwrotnicy do wzmacniacza.
    Szczegółowo opisuje to poniżej:

Ma być to zestaw home-audio na tej zasadzie, że wzmacniacz samochodowy ( skuterowy tak jakby ) podłączony jest pod komputer ( z kompa idzie kabel sygnałowy do wzmacniacza ) a do wzmacniacza dwa głośniki. Jednak chce jeszcze podpiąć trzeci głośnik - basowy żeby grał jako tuba - woofer.
    No i mam problem...Podłączając schematem Komputer > sygnał do wzmacniacza > lewy kanał głośnik podłączony, prawy kanał głośnik podłączony = muzyka gra nawet jak podepnę trzeci głośnik basowy pod jakiś z kanałów ale wtedy nie ma basu tylko muzyka.

Opisując schemat pierwszy - kiedy podłączam zwrotnice pod obojętnie z jakichś kanałów nagle podczas grania muzyki urywa mi ją - przestaje grać, gdy odczepię kabel - muzyka wraca.

Drugi schemat wyglądał następująco:
    Komputer > zwrotnica > wzmacniacz > w tym momencie całe pasmo wzmacniacza jest obcięte i daje tylko bas na każdym kanale bo zwrotnica jest przed wzmacniaczem.

Nie wiem jak mam podłączyć tą zwrotnice pod jaki kanał tak by grały i głośniki średnio tonowe i trzeci jako bas bo uprzednim podłączeniu go przez zwrotnice.

Zwrotnica wygląda tak jak na zdjęciu poniżej
    Podłączanie zwrotnicy do wzmacniacza

Pomoc byłaby mile widziana :)

0 4
  • #2 11 Lip 2010 00:23
    powalla
    Moderator CarAudio

Musisz mieć osobno na każdy głośnik osobny kanał że by wyciąć pasmo takim filtrem. Można to niby podpiąć w trimode (google!) ale wtedy trzeba zastosować filtr pasywny ... i wzmacniacz musi być do tego przygotowany.

PS: sensowność tego Twojego nagłośnienia pomijam ... klocki CA zostaw w aucie, a do domu kup HA

0
  • #3 11 Lip 2010 00:56
    neo788
    Poziom 9  

Wzmacniacz, który posiadam ma dwa wyjścia po 230wat każdy- lewy oraz prawy kanał na głośniki no i wiadomo zasilanie. Wzmacniacz ten nie ma wbudowanej zwrotnicy ale posiada regulacje barwy tony - treble oraz siłę basu no i głośności głównej.

0
  • #5 11 Lip 2010 15:26
    neo788
    Poziom 9  

Karaczan napisał:
    To jest zwrotnica/filtr aktywny, i musi byc zalozona PRZED wzmacniaczem.
    Na tym wzmaku twoj pomysl odpada.
    Zmien zwrotke na pasywna jak radzi powalla, albo wzmacniacz dokup ;)
    Pozatym faktycznie bezsens. Czym to zasilasz, ATX'em? :D

Tak myślałem, że będzie to zwrotnica pasywana ale nie byłem pewien.

A co do zasilania hehe tak to prawda, używam przerobionego zasilacza komputerowego, który na odpowiednim wyjściu daje 12V 8 A :)

Ale zastanawia mnie fakt dlaczego jeśli próbuje podpiąć już wzmocniony sygnał z obojętnie jakiego kanału wzmacniacza a musze wziąć dwa kanały podpiąć pod ten filtr to zaraz odcina mi muzyke w głośnikach ... Dlaczego tak się dzieje ? Podepne nawet jeden kanał jednym czinczem i przestaje grać jakby spięcie było ?

0