Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieudana finalizacja płyty w kamerze SONY DCR-DVD203E.

pinky19 11 Lip 2010 11:20 3201 2
  • #1 11 Lip 2010 11:20
    pinky19
    Poziom 1  

Chciałam sfinalizować płytę. Posiadam kamerę DVD SONY DCR-DVD203E. Wszystko zrobiłam zgodnie z instrukcją. Włożyłam płytę do kamery, znalazłam 'finalize' i kliknęłam ok. Czas finalizacji wynosił 8 min. Więc przyszłam po około takim czasie, spojrzałam w ekran kamery i nic już się nie działo, stwierdziałam ze finalizacja została zakończona. Jednak komputer ani dvd nie czyta płyty. Próbowałam ponownie finalizować ale wyskakuje napis, że płyta już jest sfinalizowana. Jak mogę odzyskać dane z tej płyty ? Jest jakaś możliwość ? Proszę o pomoc, bo na płycie znajdują się nagrania z mojego wesela :(

0 2
  • #3 08 Lip 2014 15:42
    Dona__
    Poziom 1  

h jaworski napisał:

Podany link nie działa, mógłby ktoś pomóc? Mam podobny problem, z kamerką Sony DCR-DVD106E - podczas finalizacji wyskoczył error i teraz nie można ani finalizacji cofnąć, ani wykonać ponownie, a przy próbie zgrania filmów na komputer wyskakuje informacja: "cannot import becouse this disc is not supported" :| . A przy użyciu programu Video Disc Copier informacja jest taka: "Cannot copy because this disc has not been finalized. Use the device that recorded the disc to finalize it." - czyli rozumiem, że płyta nie została sfinalizowana, dlaczego więc nie mogę wykonać tej finalizacji ponownie??
    Czy jest na to jakiś sposób, czy trzeba płytkę zanieść do "magików" od odzyskiwania danych??

0