Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówki Indesit - proszę o opinie...

11 Lip 2010 17:06 64251 34
  • Poziom 13  
    Myślę nad zakupem Indesita NBAA 13 V NX.
    Czy jest Wam ona znana?

Czy Indesit to w zasadzie to samo co Hotpoint Ariston? Bo wnętrze i instrukcja taka sama...

Jakich producentów unikać?

Targetem jest lodówka ~185cm wysoka, max 1600 PLN, zamrażalnik na dole, min. 90 litrów.
  • Poziom 14  
    O nie indesit odpada !!! Podobno szybko się psują agregaty.
    Pomimo negatywnych opinii poleciłbym amice. Mi już chodzi 4 lata bezawaryjnie.
  • Poziom 13  
    Indesit=HotPoint=Ariston. Uważam, że akurat chłodziarki grupy Indesit są porządne. Nie mają problemów z odgłosem "przelewania" czynnika, co jest coraz częstsze. Osobiście jednak wybrałbym Electroluxa lub AEG.
  • Poziom 18  
    Indesit , Mastercook,Ariston , gorenje,beko, to ten sam szajs, 2 lata i na złom.
    Lepiej kup Electroluxa ,Amice, whirpoola czy jak Cię stać Libhera czy Miele.
  • Poziom 10  
    Firmę Indesit znam głównie z gazet - z polecenia kierownika produkcji w fabryce w Łodzi wyłączyli czujniki zbliżeniowe w prasie, pracownik podłożył głowę i miazga. Niedawno ogłosili wyroki w tej sprawie. Bliźniacza lodówka Ariston działała u mnie 4 lata, a co do Liebherra to polecam http://liebherr.fm.interia.pl/. W lodówkach obecnie nie ma jakości, trzeba się liczyć z kupowaniem nowej co 3 - 4 lata. Najlepsze firmy gwarantują (za dopłatą) 5 lat i na więcej nie ma co liczyć.
  • Poziom 14  
    DarekPhilips napisał:
    Indesit , Mastercook,Ariston , gorenje,beko, to ten sam szajs, 2 lata i na złom.
    Lepiej kup Electroluxa ,Amice, whirpoola czy jak Cię stać Libhera czy Miele.

Łohohohho koń by się uśmiał:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    soniccs teraz innych lodówek nie ma,każda jest awaryjna
  • Poziom 11  
    Jak jakiś czas temu kupowałam odkurzacz, to doradca w sklepie stwierdził, że między philipsem a miele nie ma praktycznie żadnej różnicy w jakości.....albo był niedouczony, albo coś w tym jest :-)
    Dokładnie trzeba czytać wszystkie opisy sprzętu.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Przyłączę się do tematu....Mam Indesit Baan 13 już 6rok i jestem b.zadowolony. Wcześniej miałem Amikę w której agregat skończył żywot po ok. 2 latach. Niemożna generalizować, bo wszystko zależy od trafionej sztuki...tym bardziej że zależy to już nie od samej marki ( jak w latach dawniejszych)lecz, gdzie wyprodukowano i składano.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Mam Indesit nbaa od kilku miesięcy i fajnie działa.

Jedyny mały problem to praktycznie od razu po włączeniu pojawia się trochę szrony na tylnej ściance. Nie wiem dlaczego.

Mimo że ją odmrażam to kilka chwil po włączeniu pojawia się znów szron
  • Poziom 1  
    witam!
    dołączę się do wątku mam 3 produkty indesit/ariston (to jedna firma) pralkę zmywarkę i lodówkę ponieważ zmywarkę kupiłem dziurawą wymienioną ją na nową i tylko ona załapała się na naprawę gwarancyjną, pranka jest tak skonstruowana ze jak się jak spali się tani element typu blokada drzwi, bębna pompka wody blokada bębna to od razu uszkadza moduł za 500-600zł. Co do lodówki padły uszczelki (są całe ale nie trzymają magnesy) drobiazg niestety komplet na 2 sztuki drzwi to też wydatek rzędu 250zł i w obecnej chwili drzwi zamyka się taśmą klejącą bo oczywiście w serwisie w Warszawie nie mają na miejscu i trzeba czekać 2 tygodnie.

Co do jednego z wcześniejszych odpowiedzi na temat sprzętu użytkowanego 10-15lat, to się zgadzam w tedy jeszcze był dobry a z opinii kilku serwisantów z jakimi rozmawiałem wygląda na jeden z najbardziej awaryjnych sprzętów.
    wszyscy polecali mi:
    Mila- niestety droga
    bosch/simens ( ważne żeby nie ten składany w polsce)
    elektrolux/zanussi
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    kaziek6 napisał:
    mam 3 produkty indesit/ariston (to jedna firma) pralkę zmywarkę i lodówkę

A ja mam w planie zakup zmywarki Hotpoint-Ariston i mam nadzieję, że wszystko będzie grało... :D
  • Poziom 2  
    Ja osobiście nie miałem do czynienia z Indesitem, ale teściowie mają i chwalą sobie ;)
  • Poziom 11  
    Witam posiadam lodówkę LG trzeci rok i jest cicha i bdb ,a jeśli o Indesit chodzi to miałem pralkę i tak często się psuła że tak jak bym jej prawie nie miał.
  • Poziom 10  
    Ja bardzo powaznie rozwazam Indesit BAAAN 10. Jestem singlem i chce kupic prosta, tania lodowke, do 160 cm i zuzyciu energii elektrycznej ponizej 200 kWh rocznie, z zamrazarka na dole. Wybor jest bardzo mizerny. W zasadzie tylko Mastercook 315, Indesit BAAAN 10 i jakas Amica. Ten Indesit robi bardzo porzadne wrazenie.
  • Poziom 18  
    soniccs napisał:
    mam Indesit baan13 i nigdy więcej indesit po roku zaczęły pękać półki,później szuflady i po 5-ciu latach sprzęt idzie na złom; teraz chce kupic http://allegro.pl/lodowka-lg-gb5533awsw-art-flower-wine-no-frost-hit-i1453626739.html najtaniej w necie i wygląda bardzo interesująco-problem ze znalezieniem opinii na jej temat

Sam też zdecydowałem się na lodówkę z no frost firmy LG seria GR-B. Zastanawiałem się jeszcze nad Electroluxem, ale z tego co powiedział mi serwisant sprzętu AGD coś tam szwankuje w tych lodówkach z tym systemem, jest niedopracowany, lodówka jest głośna i wydaje przy tym dziwne odgłosy. Ponadto doradził mi, że LG i Samsungi robią najlepsze lodówki z systemem no frost. Myślę, że mimo braku opinii o tej lodówce będziesz zadowolony z jej zakupu.
  • Poziom 9  
    Mam lodówkę indesit nbaa 33 nf nx d.
    Dwa lata chodziła cacy, a później ucekł czynnik chłodzący zepsuł się czujni i moduł sterujący...
    Drugiego indesita nie zaryzykuję.
  • Poziom 32  
    balwanek22 napisał:
    Jak jakiś czas temu kupowałam odkurzacz, to doradca w sklepie stwierdził, że między philipsem a miele nie ma praktycznie żadnej różnicy w jakości.....albo był niedouczony, albo coś w tym jest :-)
    Dokładnie trzeba czytać wszystkie opisy sprzętu.

Coś w tym jest. Ja nigdy w życiu nie wydałbym na odkurzacz więcej jak 650zł (ma za tyle właśnie Philipsa i bardzo go sobie chwalę).
    Ogólnie patrząc na odkurzacze Philipsa to muszę przyznać, że robią je bardzo dobrej jakości (oczywiście nie piszę o modelach po 100-200zł). A tak po za tym, to mój Philips jest Made in Poland - przynajmniej tak jest napisane na nim od spodu :)

Nie zbaczając od tematu:
    Jarek191 napisał:
    Mam lodówkę indesit nbaa 33 nf nx d.
    Dwa lata chodziła cacy, a później ucekł czynnik chłodzący zepsuł się czujni i moduł sterujący...
    Drugiego indesita nie zaryzykuję.

Ostatnio bardzo często śledzę co się na rynku AGD ostatnio działo/dzieje (m.in. dlatego, że sam dla siebie wybierałem sprzęt). Ostatnio wydaje mi się to aż nadto podejrzane, że np. lodówki po jakimś czasie (przeważnie podobny okres użytkowania) rozszczelniają się, w pralkach palą się moduły, a w odkurzaczach czasem jest tak, że siada elektronika od sterowania silnikiem -> jest to zjawisko nie zależne bardzo od ceny sprzętu (jednak im sprzęt droższy tym mniej jest awarii) i producenta (ale to tak jak w przypadku ceny - "lepszy" producent - mniejsza awaryjność, ale to także ma relacje z ceną); najlepsze w tym wszystkim jest to, że część a "awarii" dzieje się praktycznie po takim samym okresie eksploatacji.
  • Poziom 10  
    NIE dla indesit
    Używam BAAN 13 X L i z cała pewnością mogę napisać, że ich lodówki to buble (rodzina także ma lodówkę indesita kupioną ze 2 lata temu i sytuacja nawet gorsza)
    Chłodzi ale ma bardzo wiele wad:
    - firma olewa klienta i nie słucha jego wskazówek
    - lodówka pracuje BARDZO głośno jak na lodówkę. Słychać też czynnik chłodzący
    - konstrukcja jest mocno chwiejna pomimo wypoziomowania
    - elementy obudowy wpadają w rezonans pracy sprężarki
    - telefony do serwisu z grzecznym zapytaniem odbierane jak telefon na złość
    - awaryjność półek, wadliwe i mało wytrzymałe materiały użyte do budowy
    - trudności z dostępem części zamiennych

To że chłodzi to nie wszystko! Reszta jest ważna aby codzienny użytek sprawiał wygodę.

Codziennie mam ochotę ją wyrzucić na śmietnik bo mnie trafia jak ją słyszę i widzę.
    Mądry po szkodzie.
    W sklepie wszystko wyglądało ładnie, przestrzegam przed tą firmą.
  • Poziom 18  
    wikiri napisał:

- lodówka pracuje BARDZO głośno jak na lodówkę. Słychać też czynnik chłodzący

Normalne przy dzisiejszych lodówkach z czynnikiem r600a. Nofrosty 'pracują' jeszcze głośniej! Nie ma się co dziwić w lodówce za mniej niż 2000zł :-)
  • Poziom 10  
    Indesit=HotPoint=Ariston, jak najbardziej polecam tą firmę. Sprzęt naprawdę dobrej jakości. Jak dotąd nigdy nie miałem problemu ze sprzętem od INDESITa ( a mam pralkę, lodówkę zmywarkę).
  • Poziom 2  
    Mam lodówkę Indesit już 7 lat i jest ok. Nie wiem czy to egzemplarz dobry skoro większość mówi że się psują. Wcześniej mieliśmy GRATA AMICA. Wytrzymała 3 miesiące po gwarancji. Uciekł czynnik chłodzący. Była napełniona (150 zł) ale wytrzymała tylko 1,5 DNIA. Poza tym widziałem kilka nowych lodówek AMICA na ZŁOMOWISKACH, a więc nie tylko nasza wytrzymała bardzo krótko.

Dodano po 5 [minuty]:

Nigdy więcej Amica i Mastercook. Tylko wykupić kawałek terenu przed ich zakładami i wypieprzyć tam te nowe a zepsute gówna i "reklamować" w ten sposób.
  • Poziom 8  
    Nie polecam chłodziarko-zamrażarki ARISTON firmy INDESIT, sam zakupiłem model MBA 4042 CIBS w czasie przedłużonej gwarancji do 5 lat kilka poważnych napraw gwarancyjnych , po roku rozleciały się szuflady tylko przeźroczysty plastik bo biały jest w porządku, dwa razy rozmrożone i zepsute produkty podczas mojej nieobecności w domu. Obecnie po gwarancji następne naprawy po minimum 600 złotych każda. Myślę że jedyne rozwiązanie jest takie aby wyrzucić to badziewie i kupić najtańszą sterowaną ręcznie z przedłużoną gwarancją do 5 lat. Chłodziarko-zamrażarki firmy INDESIT mają ładny wygląd i nic ponad to.
  • Poziom 9  
    Mam już tą lodówkę Indesita. Nie narzekam. Działa OK. Czasami tylko głośniej pracuje. Ale nie tak aby jakoś strasznie przeszkadzała.
  • Poziom 1  
    witam moja lodówka ma 6 miesięcy kosztowała 1200 zł okazało się ze jest wadliwa występuje w niej korozja rdzy na drzwiach ORAZ DOLNYM ZAWIASIE serwis tego nie uwzględnia a wymiana na nowe to koszt ok 600 zl niemiła obsługa przez telefon NIE POLECAM TEJ FIRMY!!!!!:cry:
  • Poziom 1  
    Nie polecam nikomu tej firmy sam miałem ta lodówkę i po dwóch latach wyciekł z niej
    gaz w miejscu nie dostępnym i możliwym do naprawy firma Indesit napisała mi odpowiedż że nie uważa że jest to wada ukryta :cry:
  • Poziom 2  
    Mam lodówkę Indesita od 3 lat (w tej chwili nie pamiętam modelu, ale mogę dopisać jak ktoś będzie zainteresowany, jak wrócę do domu). Pierwszy raz zepsuła się po 3 miesiącach - padł moduł sterujący - naprawa 2 tygodnie. Po raz drugi zepsuła się po 3 tygodniach od poprzedniej naprawy - padł moduł sterujący (i znów moduł sprowadzany z Włoch, czas oczekiwania na naprawę ok. 2 tygodni). Na wymianę na nową lodówkę nie ma szans oczywiście. A ile było kłótni z serwisantem, że to nasza wina... potem, że to wina prądu, bo przeskoki itp. (nowe budownictwo, wszystko na osobnej fazie itp. itd) Trzeci raz zepsuła się wczoraj - padł moduł sterujący - gwarancja jest już z przedłużenia, więc inny serwisant i na tyle miły, że od razu zamówił moduł z Włoch, nie przychodząc i sprawdzając tylko wysłuchał, co mam do powiedzenia. Poprosiłam nawet, żeby zamówił od razu 2 moduły, bo pewnie wcześniej czy później padnie przynajmniej jeszcze raz. I co zrobić? Przez jakieś znowu 2 tygodnie bez lodówki :(
    Nigdy więcej Indesit!
    Pralki polecam Samsunga, poleciła mi znajoma - posłuchałam, poleciłam dalej, wszyscy zadowoleni.
    Kuchenkę mam Mastercooka - trzeba uważać przy myciu, żeby nie zalać gaźników. A piekarnik średni - piecze nierówno, uszczelki nie trzymają lipa...
    Czajnik, krajalnicę i odkurzacz mam Zelmera - bardzo jestem zadowolona.
    Blender - Bosha - rzadko używam, ale jest ok.