Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik częstotliwośi pomoc w oprogramowaniu

waldekp5 11 Lip 2010 19:16 1407 3
  • #1 11 Lip 2010 19:16
    waldekp5
    Poziom 13  

Witam, czy Koledzy mogliby zerknąć i przystosować program wsadowy dla ogólnie dostępnych wyświetlaczy LCD. Program napisany dla LCD firmy Dotmatrix-Display. Projekt ze strony http://www.sprut.de/electronic/pic/projekte/frequenz/freq.htm tam wszystko odnośnie projektu. Mnie po zaprogramowaniu PIC16F628A na wyświetlaczu pokazują się same kwadraciki. Moje jeszcze jedno pytanie gdzie należy zmienić podział preskalera /128; 256 itd. Myślę że Koledzy znający temat nie będą mieli najmniejszego problemu.
    Nie dodałem że chodzi o wyświetlacz np. WH1602B, M1641 itd. , 1x16 lub 2x16

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

0 3
  • #2 12 Lip 2010 17:24
    adamwesola
    Poziom 24  

Program jest na "normalny" wyświetlacz lcd, ew. błędów szukaj w montażu, w elementach.
    Czy działa na żywo, tego nie wiem, w symulacji na wyświetlaczu wyskakuje napis hello , jakies liczby, napis Ghz.

0
  • #3 12 Lip 2010 19:03
    waldekp5
    Poziom 13  

OK!!! dzięki już sobie też poradziłem . Jak zwykle nieodzowny okazał się Proteus do symulacji. Możesz mi podpowiedzieć w których komórkach zmienić podział na 256 lub 512. Możesz pokazać w pliku który załączyłem.

Dzięki za odpowiedz i pomoc.
    Pozdrawiam

0
  • #4 13 Lip 2010 19:17
    adamwesola
    Poziom 24  

"zmienić podzial na 256 lub 512" - robilem jakieś próby, zmieniając wartość preskalera w rejestrze OPTION , to najprostsze co można zrobić, ale czy to wystarczy i będzie dobrze, tego nie wiem, podeśle Ci plik zmodyfikowany jak wrócę do domu, poza tym nieco zmienilem początek programu, sekcje init oraz init_lcd.

-----------------------------------------------------------
    Mam wątpliwości czy te zmiany będą dobre, i tym sposobem nie uzyska się podziału na 256 czy 512, wymaga to większej ingerencji w program, no ale co zmieniłem to daje, może się przyda , i w ogóle popatrz sobie.

0