Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Excel, Vba] Zwiększanie komórki o wartoś z innego arkusza

11 Lip 2010 20:04 3439 4
  • Poziom 13  
    Witam

Mam taki problem posiadam dwa arkusze w jednym pliku excela. Arkusz1 i Arkusz 2
    Chodzi mi o to żeby zrobić przycisk który zwiększa wartość komórki A1 w Arkusz1 o wartość z komórki A2 Arkusz2

Proszę o pomoc
  • Moderator Programowanie
    Nie piszesz gdzie ten przycisk, ale wystarczy zwykłe dodawanie.
    Code:
    Sheets("Arkusz1").Range("A1")=Sheets("Arkusz1").Range("A1")+Sheets("Arkusz2").Range("A2")
  • Poziom 15  
    Witam.
    Czytając ten post zastanawiałem się , czy to nie rozwiązałoby mojego problemu.
    W arkuszu Baza mam dane "Klientów" - NIP , NAZWISKO IMIĘ - ADRES itp - wszystko co potrzebne do wypisania faktury.
    Chciałbym po ustawieniu kursora na dany wiersz (wybrany klient) i po kliknięciu by cały wiersz został sformatowany warunkowo kolorem i wszystkie dane zostały przeniesione do arkusza z wzorem FAKTURY VAT.
    Pozdrawiam Janusz
  • Poziom 9  
    jeśli chodzi o zwykłe dodawanie to pisanie tego w VBA wydaje mi się strzelaniem z armaty do wróbelka. W przypadku zwykłego dodawania wystarczy przecież:
    =Sheet1!A1+Sheet2!A2
  • Poziom 13  
    Facetjanusz napisał:
    Chciałbym po ustawieniu kursora na dany wiersz (wybrany klient) i po kliknięciu by cały wiersz został sformatowany warunkowo kolorem i wszystkie dane zostały przeniesione do arkusza z wzorem FAKTURY VAT.

Wybranie wiersza i kliknięcie z przeniesieniam danych do innego arkusza trzeba obsłużyć VBA. Ale prościej, bez kombinowania w VBA będzie dodać kolumnę, w którą wstawisz np. znak "x" dla wybranych danych i na podstawie tego przepiszesz dane na fakturę przy pomocy funkcji PODAJ.POZYCJĘ i INDEKS.