Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czasza cyfry+ jako antena naziemna?

11 Lip 2010 20:11 3392 6
  • Poziom 2  
    witam, mam następujące pytanko. mam na działce telewizor sony trinitron 29 cali, jest do niego podłączoną antenę naziemną. co prawda znalazł większość dostępnych kanałów, dostępnych za free, po za tv puls, a w dodatku tvp1 i tv4 strasznie mi śnieżą. mam tam też nie używaną czasę cyfry plus. mam też dlatego pytanie: czy gdybym podłaczył do tej czaszy przewód antenowy z mojego telewizorka, to czy czasa działała by jako antena naziemna i czy poprawiłaby się jakość obrazu? proszę o pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Jak chcesz podłączyć przewód antenowy bezpośrednio do czaszy? Przewód możesz podłączyć do konwertera, problem w tym, że konwerter odbiera sygnał telewizji satelitarnej, więc musisz mieć dekoder. Twój pomysł jest nie do zrealizowania.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Koledze chyba chodzi o wykorzystanie czaszy anteny satelitarnej jako anteny telewizji naziemnej, chodzi o samą czaszę a nie konwerter. Też jestem ciekaw czy można to zrealizować.
  • Poziom 28  
    Teoretycznie można by wykorzystać samą czaszę podłączając do niej wyłącznie gorącą żyłę przewodu antenowego albo na uchwycie zamiast konwertera zamontować dipol odizolowany od mocowania i zrobić antenę pseudokierunkową ale wielkiej jakości sygnału nie wróżę.
  • Poziom 22  
    Szczerze wątpię w takie rozwiązanie. Chyba że autor mieszka bardzo blisko przekaźnika i sygnał jest bardzo silny, ale to wtedy wystarczyłaby zwykła antena pokojowa. Moim zdaniem za dużo kombinowania z tą czaszą.
  • Poziom 2  
    miałoby to taki sens jak podpinanie koncentryka do np. instalacji C.O :) albo kątownika na balkonie:):):D choc w moich przykładach działałoby natomiast podpinanie do konwertera nie polecam bo działac bankowo nie bedzie(inne pasmo)
    jesli mowa o DTV z dekoderem bo pewnie Twoj OTV 29' nie ma dekodera to antenke kierunkową polecam a jesli daszek nie z blachy to pokojowa z przedwzmacniaczem 30dB(jak podaje producent:) )na parapecie + box za 80-2000zł
    Oczywiscie nie powinno nic zaslaniac nadajnika!
    pozd.

Dodano po 10 [minuty]:

jesli bawic sie w konstruktora to lepiej odizolowac kawałek żyły gorącej na kablu koncentrycznum zamocowanym w miejscu konwetrera niz bawic sie z dipolami
    jeszcze lepiej qpic antene w sklepie za 30 zł!wieksze szanse na powodzenie
    lub dekoder satelitarny za 80 -2000zł i wykorzystanie czaszy cyfry zgodnie z przeznaczeniem ale w trym wypadku lista kanałów FTA w j. przodków ograniczona :(
  • Poziom 19  
    Te Wasze teoretyczne wywody wprowadzają tylko w błąd autora!
    Przerabiałem ten problem i jest super!
    W ognisku czaszy dipol obliczony dla najsłabszej stacji.
    Myślenie ma przyszłość koledzy!