Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wątpliwości i pytania przed wymianą audio - Saab 9-3

direttore_bdg 11 Lip 2010 22:31 3798 0
    direttore_bdg
    Poziom 8  
    Witam. Zabieram się do kompleksowej wymiany audio (mam fabryczny zestaw 150W) w mojej Saabince 9-3 '05 (nowe radio 1din w miejsce fabrycznego CD, nowy wzmacniacz 2-kanałowy pod siedzenie pasażera, wymiana głośników i okablowania - zaczynam od 2 kanałów i odspeparowanego przodu, w przyszłości może dojdzie sub z nowym wzmakiem). Chcę odpiąć ICM, ale nie wyrzucać go, wyrzucam tylko CD. Mam jednak kilka pytań i wątpliwości, zwłaszcza do osób, które już zmieniały audio w swoich Saabach.
    1. Którędy można pociągnąć kabel z prądem od akumulatora do kabiny? Może ktoś wie, a nie chce by szukanie zajęło mi pół dnia.
    2. Czy korzystać z kostek w drzwiach przy wymianie okablowania głośników, czy można przez się się jakoś przebić (rozwiercenie, czy coś)?
    3. Czy i czym ew. zaklejać otwory w drzwiach przed matami? blacha aluminiowa? impregnowany mdf? czy może po prostu kłaść matę lub taśmę na ten otwór obok głośnika?
    4. Czy jest miejsce na wytłumienie tapicerki od środka przed blachą (potem matą)? jakaś gąbka tam wejdzie? ew. jak gruba?
    Może coś mi jeszcze przyjdzie do głowy odnośnie pytań, lepiej chyba zaplanować jak najwięcej, choć i tak spodziewam się wielu niespodzianek
    Pozdrawiam!