Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał telewizji IP bezpośrednio w PC - jak to zrobić?

11 Lip 2010 23:04 2474 7
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam w domu dekoder ZYXEL IP SET-TOP-BOX STB-1001S2 i dostęp do internetu u lokalnego operatora (LAN). Wykupiłem u niego pakiet telewizji cyfrowej sd i internetu. Telewizja i internet docierają tym samym kablem sieciowym. Operator dał mi przejściówkę bym mógł korzystać jednocześnie z internetu i telewizji, przy czym do oglądania telewizji otrzymałem w/w dekoder. Czy jest jakaś możliwość by sygnał który do mnie trafia nie musiał przechodzić przez dekoder i do tv, ale bym mógł odbierać go bezpośrednio na PC? Pytałem już operatora ale twierdzą, że nie prowadzili żadnych testów z tym związanych...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sygnał prawdopodobnie rozprowadzany jest na zasadzie multicastu. Musiałbyś wyśledzić IP na których nadawane są programy, wrzucić do PC drugą sieciówkę i odpalić VLC.

Próbowałem tak cudować na videostradzie, raz zaskoczyło ale potem nie chciało. Niektórym udaje się to zrobić i działa stabilnie, najwięcej info znajdziesz na neostrada.info, tam szaleją z videostradą a to działa na tej samej zasadzie
  • Poziom 9  
    Znalazłem ten program i jestem na zakładce "Sieć", gdzie trzeba podać adres URL... co robić? Dodam, że jestem zielony jeśli chodzi o sieci...
  • Poziom 43  
    Mówiłem, że musisz wyśledzić adresy IP multicastu. To nie jest taka prosta sprawa, i jeśli nie wiesz co robić, to można tylko popsuć.

W skrócie, musisz puścić przez swój komputer sygnal do STB i podsłuchać transmisje, patrząc na adresy IP i porty na jakich odbywa się transmisja.
    Potem wrzucasz to do VLC i powinno odtwarzać.

W inny sposób tego się nie da wybadać - adresów multicastu jest w cholere, portów na każdym adresie 65535, więc...

Chyba, że daliby Ci listę, ale to jest wysoce wątpliwe. Lepiej już kupić karte TV i zapiąć sobie dekoder pod kartę - może będziesz musiał zainwestować 50 zł, ale oszczędzi Ci to tygodnia kombinowania
  • Poziom 9  
    Ok, bardzo dziękuję za pomoc :) Mam jeszcze dwa pytania... Usługę TV lokalny operator sieci otrzymuje od większego dostawcy. Czy w związku z tym adresy multicastu będzie miał operator lokalny czy główny dostawca? Drugie pytanie dotyczy tego, jakiego programu potrzebowałbym do nasłuchu na swoim komputerze? - by sprawdzić jakie adresy przechodzą przez mój komputer i dalej do STB. Pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    Oprogramowanie - chociażby CommView, Ethereal, Ettercap, Wireshark
    Adresy multicastu będą chyba lokalne, ponieważ dostawca Twojego dostawcy transmituje mu te kanały w inny sposób.
  • Poziom 9  
    Przepraszam, że tak późno i że znów poruszam ten temat ale niepokoi mnie jedno. Czy jeżeli kabel główny przeciągnę przez kartę sieciową i udostępnię na dekoder, to czy nie grozi to uszkodzeniem dekodera? Pozdrawiam i przepraszam raz jeszcze:-)
  • Poziom 43  
    Nie, nie grozi. O ile to rzeczywiście telewizja IP :)

I nie możesz udostępniać połączenia, tylko je zmostkować. A i tu nie mam pewności czy zadziała. Najlepiej huba dokupić